welke draaibank en freeskolom?

Grondboer

Als alles binnen is wat dan :?: :?:
De eerste stoommachine :?:
Of een boegschroef :?:
Of misschien eerst een stelletje fouten dat kan ook nog he. :roll:
Ik hoop voor je als dat je er maar lang plezier van mag hebben :wink:
mvg
Frederik :D :D
 
F.van.Gent zei:
Grondboer

Als alles binnen is wat dan :?: :?:
De eerste stoommachine :?:
Of een boegschroef :?:
Of misschien eerst een stelletje fouten dat kan ook nog he. :roll:
Ik hoop voor je als dat je er maar lang plezier van mag hebben :wink:
mvg
Frederik :D :D

Frederik,
eerst een vooras van een vrachtwagen 1:16.................... maar het zal toch wel eerst proberen en ...........oops verkeerd en opnieuw... enzo worden.

grondboer :D
 
Grondboer

Ik weet niet: of dat je al ervaring heb, zo niet is dat ook geen schande hoor!!
Maar geef je wel een TIP. :idea:
Als je zuiver rechte assen wil draaien :!:
Doe dat tussen de centers.
Dus zorg als dat je er ook een meenemer bij heb.
En dan als (Beginneling) indien van toepassing
Met heeeeeeeeeel weinig voorzet afdraaien.
En dan na het afdraaien as de verdere bewerkingen uitvoeren.
Zo als spiebanen en vlakke stukken het fraiswerk dus.
En ook dat met heeeeeel kleine voorzetten uitvoeren hoor.
Hoop niet dat ik je heb beledigd.
Zo ja dan moet je dit maar als niet geschreven beschouwen
Mvg
Frederik :D :D
Frederik
 
F.van.Gent zei:
Grondboer

Ik weet niet: of dat je al ervaring heb, zo niet is dat ook geen schande hoor!!


Beste Frederik
Ik ben inderdaad beginner, een aantal weken geleden ben ik een cursus draaien gestart op het volwassenen onderwijs in Maasmechelen.
Frezen heb ik tot nog toe niet gedaan.
Ik moet dus nog veel leren.

zoals frezen bijvoorbeeld, \als ik een sleuf in een plaat / stuk moet frezen
boor ik dan eerst een gat em frees naar links en naar rechts? of lkan ik links het stok infrezen en vervolgens nar rechts gaan om ze de sleuf te maken?
Heb je nog tips? ik sta er uiteraard open voor

groetjes grondboer :?:
 
Grondboer zei:
zoals frezen bijvoorbeeld, \als ik een sleuf in een plaat / stuk moet frezen
boor ik dan eerst een gat em frees naar links en naar rechts? of lkan ik links het stok infrezen en vervolgens nar rechts gaan om ze de sleuf te maken?
Heb je nog tips? ik sta er uiteraard open voor

Ligt aan de frees die je gebruikt.
Met een frees met 2 verspaanders kan je direkt een gleuf frezen in vol materiaal.
Met een frees met 4 verspaanders kan dat beslist niet, die is meer om *langs* te frezen.
 
Hallo
Ik ben in het bezit van een super7 van myford.
Enorm goed - Celtic 12.
Er staan er genoeg op de site's.
Ben akkoord andere zijn nieuw maar daveren bij doorsteken van iets
 
draaibank

Hallo
als je een goeie draaibank zoekt zou ik zeker geen chinees kopen.
Ze hebben nogal bij het afsteken de neiging om te daveren.
Koop u een degelijke ge zult er zeker geen spijt van hebben.
Ik heb een myford super7.Maar de volgende zijn ook goed en zeer sterk.
AI hembrug - Celtic 12 - Colcester is redelijk van prijs als je ziet welke machine ervoor krijgt.
Je hebt ze voor de rest van je leven.
Groetjes
Eddy
 
Ik wilde dit draadje gelijk maar even gebruiken om de mening te vragen over de emco compact 5 draaifreescombinatie. Deze draaibank heb ik op het oog en wilde graag weten hoe andere denken over deze machine.

Gr, Jeroen
 
Laatst bewerkt:
Ik wilde dit draadje gelijk maar even gebriken om de mening te vragen over de emco compact 5 draaifreescombinatie. Deze draaibank heb ik op het oog en wilde graag weten hoe andere denken over deze machine.

Gr, Jeroen

Beste Jeroen,

de Emco compact 5 draaibank is een heel mooi draaibankje waar je als beginner een heel eind mee kunt komen.
Ik heb er jarenlang met veel plezier mee gewerkt.
De freeskolom daarintegen is van mindere kwaliteit, vooral het giet aluminium blok wat alles vasthoud (kolom, frees spinder) is erg speling gevoelig, en als het dusdanig ver is versleten moet je dit blok vervangen en dit is niet goedkoop.
zelf zou ik dan kijken voor een aparte kleine frees machine, desnoods een Black & Red van Buitelaar.
Deze gebruik ik zelf ook, tuurlijk, tis geen top machine maar voor niet te groot freeswek best aardig geschikt voor wat ie waard is.
zowiezo is een draai/frees combinatie niet ideaal, je moet je draaibank selden ombouwen om te frezen, en weer terugbouwen om te draaien.

Maar de compact 5 draaibank is zeker aan te raden !!
 
@Bigboat

Ligt aan de frees die je gebruikt.
Met een frees met 2 verspaanders kan je direkt een gleuf frezen in vol materiaal.
Met een frees met 4 verspaanders kan dat beslist niet, die is meer om *langs* te frezen


Zozo en waarom niet ????????????

Vanavond nog een sleuf gefreest met een 3 snijder!!!!!!!!!!!!!!!
 
Laatst bewerkt:
Zozo en waarom niet ????????????
Vanavond nog een sleuf gefreest met een 3 snijder!!!!!!!!!!!!!!!
Ook even de vragen lezen die Grondboer stelt.
Hij wil in een plaat beginnen en vraagt of hij eerst moet boren.
In een plaat beginnen gaat dus niet met een "viersnijder".
Volgens mij (gedateerde) kennis gaat dat alleen met een "spiebaanfrees" en laten dat nu twee snijders zijn.
 
Vroegah, kon je alleen met een 2 snijder "boren" en dus spiebanen frezen, de 3 snijder heb ik nog nooit gezien.
 
Spiebaan fresen heb je met 2,3 of 4 snijden .

67384a60595d51939.jpg


Onderste 6 zijn spiebaanfresen .

1 snijde moet tot de midden gaan anders kan je niet "boren" .

67384a60595dd66de.jpg


Hier nog een 4 snijder . (de 2de van de 2de rij)

67384a605997e735d.jpg


Mvg Johan
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Optimum BF20L

Er wordt op dit forum driftig gediscussieerd over welke draai- en/of freesbank -of een combinatie- er beter is en wat de voor en tegens zijn.
Grondboer heeft reeds zijn keuze gemaakt en met name de BF20L ben ik zelf ook erg van gecharmeerd. Ook haar kleinere zusje de BF16 vind ik een leuke frees maar voor die paar honderd euro zou ik dan toch voor de BF20 kiezen. Ik ben overigens wel benieuwd naar zijn bevindingen.

Enfin, de één maakt de mooiste dingen op een relatief goedkope HBM of een JET terwijl de ander dit ‘poppenspul’ als vloeken in de kerk beschouwd. Natuurlijk alle waar naar zijn geld maar de bouwer met de iets kleinere beurs kan volgens mij een heel eind komen als ik kijk naar het aanbod. Wat vindt men van deze merken eigenlijk in zijn algemeenheid?

Zelf ben ik ook de zoektocht gestart naar een leuk draaibankje en freestafeltje om mijn machinepark mee uit te breiden en dan moet het ook allemaal binnen het budget vallen. Inmiddels ben ik er wel over uit dat ik geen draai- freescombinatie ga aanschaffen vanwege de beperkingen die een geïntegreerde freestafel heeft. Daarnaast heb ik de wens mijn freesbankje te zijner tijd om te bouwen naar een CNC gestuurde machine.
Mijn oog is ook gevallen op de Optimum BF20L maar als je deze machine ombouwt naar CNC is het nadeel wel dat hij niet meer conventioneel te bedienen is (of er moeten ook weer ingrijpende aanpassingen aan worden gedaan).
Voor wat betreft de draaibank ben ik er nog niet over uit. Wellicht een Emco 8 Compact maar ook de Quantum D250x550 of de Optimum D180x300 trekt mijn aandacht.
Wat is de mening van de veteranen over deze draaibanken?
 
Laatst bewerkt:
Hoi,

Over dat de machine niet meer normaal te bedienen is als je hem hebt omgebouwt.. Je kan het beste stappen motoren kopen met een door gestoken as (as aan beide kanten) met name in Engeland nu goedkoop te krijgen. Dat is met name handig, als je je stappen motor direct op de kruistafel zet.

Ik zelf ben meer een voorstander van het 1:2 ''principe'' zo heb je een wat goedkopere stappen motor nodig. en kan je je handwiel direct aan de as maken. vb:
118.JPG

deze is van de BF20 van rikdragonfly op dit forum.. meerdere fotos:
- 4 Axis CNC Milling machine

Let wel, deze assen zijn langer als die van de machine ''normaal'' omdat ze zijn omgebouwt naar kogel omloop. maar als je een beetje handig bent. lukt het vast wel met de normale assen :)



HBM of Jet is voor een hobyist goed genoeg.. De draaibankjes vind ik alleen wel duur voor wat je krijgt. op marktplaats staan regelmatig hobbymat draaibanken te koop. die zijn ongeveer net zo groot als het ''basis model'' maar wel een stuk fijner om op te werken.

Grtz

Jens
 
Back
Top