YAKOVLEV YAK 3


De binnenste spanten kunnen er uit gehaald worden.De volgende stap is de bevestiging maken voor de afneembare motorkap.
Daarna de bekleding afmaken en de kap aan de binnenzijde bekleden met epoxy doek.
Nog even nadenken hoe de spanten verstevigd kunnen voor het uitlaatblok met aan elke zijde de 6 uitlaten van de V12.
 
Laatst bewerkt:
De Kolm heeft 2 carburateurs, de voorste is bijna gelijk met de buitenkant van de bekleding.
Door er een deksel op te maken ontstaat een soort inspectieluik, een soort semi schaal oplossing.
Kan ook de kelk van de carburateur wat inkorten dan blijf t deze binnen de huid,een dede oplossing is de carburateur kelk zichtbaar laten door een gat netjes af te werken.
Het kleppendeksel van de voorste cilinder is meer een paar mm groter dan de kap,hierover komt een luchthapper voor de achterste cilinder..
Inderdaad passen meten.Wordt vervolgd.
 

Na een weekeindje weg lag mijn bestelling op de deurmat.
CNC gefreesd en precies zoals getekend.
Dit zijn de 2 mm dikke van koolstof plaat gefreesde horns voor bediening van de staartwiel kleppen en de horn voor de sturing van het richting roer.
ook de ringen om de side trust van de motor in te bouwen.
 
Voor een ander project ben ik op zoek naar polystyreen schuim EPS 60 SE 15Kg /m3
Ik zoek 2 platen van 500x 1000 x 60 mm.
In de bouwmarkten zie je alleen 50 mm dik met een brandclassificering E.
Hierdoor zitten er harde stukjes in het schuim en kan de snijdraad stoppen.
Wie kan mij aan een adres helpen waar ik gewone witte polystyreenschuim kan kopen.
 
Laatst bewerkt:
Nog een week of 2 dan is mijn retro project F3A zover dat ik weer wat tijd aan de Yak kan besteden.
veel ervaring opgedaan met glasbekleden van balsa .
Ook CNC werk inspiratie opgedaan om luikjes te voorzien.
 
Na wat ervaring te hebben opgedaan met wat kleinere motorkappen en een extra uitdaging voor een motorkap voor een Skyraider Nick ziroly tekening overweeg ik dde motorkap van de Yak 3 in koolstof epoxy te maken.
Eerst maar een mal van maken en dan het eindprodukt .
Door de gladde epoxy binnenkant kunnen de spanten vervallen, dit geeft rondom de motor 10 mm meer speling ,precies genoeg om de Kolm binnen de kap te houden en wat geleiding schotten voor de lucht koeling van de achterste cilinder te maken.
 
Met een aantal onderdelen zat ik vast, het richtingsroer was er 1 van,het is de overweging het richtingsroer ook in epoxy te maken.
 
Laatst bewerkt:
Ik krijg de overgangen van het balsa onderling op elkaar niet goed genoeg .
Er zit een bolling in het richtingsroer welke wel gevormd is in het spant maar dit klopt niet met het kielvlak, telkens als ik schuur verandert de vorm te veel.
Als het materiaal van de mal hard kan worden gemaakt is dit wat beter in de goede vorm te maken.
 
De draad weer opgepakt,de vorderingen van de afgelopen paar dagen.
De eerste schuurgang gedaan en de overgangen gevuld en weer geschuurd.
De motorbok ben ik nog niet tevreden over.
Twijfel aan de sterkte en de pasvorm in de toch wel smalle motorkap.
Ook loop ik vast met de koellucht voor de achterste cilinder van de Kolm 100.
Heb wat eerste schetsen gemaakt om de motorbok van koolstof kevlar te maken ,zodanig dat de een soort luchthapper geintegreerd in de motorbok de koellucht naar de achterste cilinder leidt.








 
Back
Top