Wanneer je de antennedraad op gaat wikkelen, strak of niet strak maakt weinig of niets uit, creer je een spoel. Die spoel zal invloed hebben op de ontvangstwerking van die draad. Dat kan in bepaalde gevallen een positive invloed hebben maar dat zal bij modelbouw ontvangers zelden tot nooit zo zijn.
Deze ontvangers zijn ontworpen, gebouwd en afgeregeld met de antennedraad die er door de fabrikant aan is gemaakt. ALLES wat jij met die draad doet heeft invloed op de antennewerking van die draad. In de ontvanger wordt doormiddel van een afstelbare spoel en een kleine condensator de lengte van die draad aangepast aan het te ontvangen frequentie gebied. Wanneer er dan een extra spoel op aangesloten wordt klopt deze instelling niet meer! Dit zal in de overgrote meerderheid van de gevallen een verkleining van de reikwijdte tot gevolg hebben. Het zal je vrijwel niet lukken om die reikwijdte juist te vergroten. Als dat wel lukt dan was waarschijnlijk de afregeling voor die tijd al niet in orde.
Dus voor vliegende modellen, NOOIT ROTZOOIEN AAN JE ANTENNE. Zorg ervoor dat hij vrij hangt of ligt en nergens parallel loopt aan metelen stuurstangen of zo iets. Rol je antenne ook NOOIT op, het kost je enorm veel reikwijdte!
Voor indoor modellen, als je een speciale indoor ontvanger gebruikt is de antenne al door de fabrikant ingekort. Nog korter maken kan ook hier weer problemen geven. Er zijn speciale ontvangst antennetjes te koop, lekker klein en licht. Prima te gebruiken voor indoor maar voor outdoor vind ik het toch te link!
Voor auto´s en boten geldt eigenlijk hetzelfde als voor indoor vliegen. Je blijft vrij dicht bij je model dus een verkleining van de reikwijdte zal je niet merken. Je kunt dus wel wat met je antenne rommelen maar weest gewaarschuwd, HET GAAT VRIJWEL ALTIJD TEN KOSTTE VAN DE REIKWIJDTE!
Die reikwijdte problemen zal je vrij snel merken doordat de hele zaak een stuk gevoelliger wordt voor storingen! Dus niet direct de schuld geven aan je motor of regelaar of externe storingen! Kijk eerst eens of je ontvangst wel goed genoeg is!!!!