Weer een nieuw merk FBL--BEASTX--

Nog even een algemene opmerking.....probeer ook als het even kan wat meer BEASTX gerelateerde zaken in het Nederlandse deel bij BEASTX te plaatsen. Zeker ervaringen en settings worden op prijs gesteld. Al kunnen de Duitse ontwikkelaars dat niet lezen, hierdoor zien ze wel dat ook Nederland flink met het product bezig is en worden op en/of aanmerkingen sneller serieus opgepakt.

Moderator: Dit is geen reclame voor een ander Forum

ben er al mee bezig.
 
om te beginnen wilde ik effe zegen dat ik er 2 beastx heb en ze werken prima
ik wilde de pitch curven wat aanpassen om een snelere reaktie te krijgen op de pitch
dit wilde ik doen door(na de instalatie)de pitch curven van 0-25-50-75-100 te veranderen na
0-15-50-85-100 hierdoor krijg ik rond het middengebied een snelere pitch wissel
en hoef met mijn duimen niet zo ver omlaag of omhoog
kan dit of beinvloed ik hiermee het systeem nadeling
bij autorotatie curven staad de curve al 25-38-50-75-100
dit werkt voormij met autoroteren prima

groetjes hub
 
dit is geen probleem voor de beastx. Zolang je maar bij de setup wel die 0 tot 100 aanhoudt maar dat had je al door.

Ook nog een algemene tip. Wanneer je de heli in sport, extreme of pro mode gebruikt is het zeer aan te raden geen expo te gebruiken in je zender.
Wil je zelf de expo of roll rates wijzigen dan moet je hem op de transmitter mode zetten.
 
Pardoez, Bedankt voor het vertalen. Ik proobeerde het eerst met de Duitse handleiding maar toen kwam ik er niet uit. Met de Nederlands ging het vrijwel gelijk goed. De beast zit nu even op een HKtje (mijn tryout bakkie) om het allemaaal uit te proberen maar als ik het straks helemaal door heb gaat hij op de 450 SEv2

groet Edwin
 
bij mij zit mn eerste beast ook op een seV2, ben er zeer tevreden over, over t instellen en dergelijke, vliegt goed, tail heeft nog wat aandacht nodig, maar de pitch wissel vind ik ook wat traag...Vandaag al een keer de grond geraakt doordat ie gewoon niet oppakt, heb dit ook wel met flybarred heli's ervaren. Miss even wennen? Heb ook al een wat aggressivere pitch curve ervoor ingesteld, hier valt nog wel wat mee te spelen.
 
De BeastX regelt van alles, behalve pitch.
Op de pitch zit geen gyro dus dat kun je alleen maar toeschrijven aan curves en/of servo's

Bij mij knalt hij als een gek.
Zelfs voor pitchpompende, stick-banging 3D issie perfect !!!
 
Kennelijk heeft de beastx ongeveer 15% expo op de pitch maar dit wordt er met de volgende firmware update uitgehaald. (is gepost door 1 van de ontwikkelaars op het beastx forum)
Ik hoor wel van meer mensen met een 450size die er last van hebben. Zelf vond ik het bij mijn protos ook een beetje traag aanvoelen op de pitch totdat ik mijn headspeed verhoogde.
Bij de trex700 had ik er ook last van maar dit bleek door de thrust bearings te komen.

Heb gisteravond weer met de 700 gevlogen na een weekend met verschillende mechanische problemen. Maar nu is de staart weer niet strak. Maar dit ligt niet aan de beastx verwacht ik. Eerder een varierend toerental oid.
Hoe lang heeft de motor nodig om in te lopen na het vervangen van de zuigerveer? Hij staat nu nog behoorlijk rijk dus misschien dat ie daarom niet lekker loopt.
 
De BeastX regelt van alles, behalve pitch.
Op de pitch zit geen gyro dus dat kun je alleen maar toeschrijven aan curves en/of servo's

Bij mij knalt hij als een gek.
Zelfs voor pitchpompende, stick-banging 3D issie perfect !!!
Leuk om te horen Walter!!
Ben er ook gelukkig mee :)

Mhh, nog steeds die staart Danny?
Je toerental is inderdaad belangrijk.
Wordt een puzzel op deze manier...
Onze heli's zijn bijna identiek en ik heb er geen last van.
Toch misschien ergens een lager die wat minder aan het worden is.
Hoop dat je het snel vind.
 
Laatst bewerkt:
Hallo heren,

zelf vlieg ik ook al geruime tijd met een beast op een 600N.
Bevalt goed en na een goede afstelling behoeft het verder geen aandacht meer.
Alleen wist ik en merk ik ook niet dat er blijkbaar 15% expo op pitch zit. Is dit niet met eindpunt afstelling verder af te stellen?

Nu ben ik met de opbouw bezig van m'n 700E met BeastX. Mechanische afstelling is verder perfect. Met de servo's op 90 gr staat de swash kaarsrecht.
Nu merk ik alleen als ik de swash beweeg naar vol positief en vol negatief dat er enige interactie inzit. Wat ik zie is dat de ELEVATOR servo een net iets grotere weg aflegt, een groter bereik heeft om zo maar te zeggen.

Met een HR3 swash instelling kon je dit met de eindpunten verder fijn afstellen, maar dat is nu niet meer mogelijk.

Vraag is of dit op een andere manier er uit te halen is of zul je dit met FBL minder merken?

Setup:
  • Align Trex 700e FBL
  • DS610 op swash
  • DS650 op tail
  • CC 120HV ESC
  • Align 700MX 510kV
  • Hercules Linear 10A BEC
  • Futaba R617FS met FF10
 
Nu ben ik met de opbouw bezig van m'n 700E met BeastX. Mechanische afstelling is verder perfect. Met de servo's op 90 gr staat de swash kaarsrecht.
Nu merk ik alleen als ik de swash beweeg naar vol positief en vol negatief dat er enige interactie inzit. Wat ik zie is dat de ELEVATOR servo een net iets grotere weg aflegt, een groter bereik heeft om zo maar te zeggen.

Met een HR3 swash instelling kon je dit met de eindpunten verder fijn afstellen, maar dat is nu niet meer mogelijk.

Vraag is of dit op een andere manier er uit te halen is of zul je dit met FBL minder merken?


Diezelfde vraag/opmerking staat ook in het engelse beastx forum.
Op dit moment is er niks aan te doen. In principe zou de control loop deze afwijking moeten wegregelen maar het zou veel beter zijn wanneer dit buiten de control loop om gebeurd. Hopelijk wordt dit in de volgende firmware update meegenomen, of evt in de pc software.

Om informatie van helifreak niet alleen daar te laten staan.
Hieronder wat meer info over de werking van pot1 en pot2 op de microbeast.

een schematisch overzicht van de werking van de beastx:

Uploaded with ImageShack.us

Pot 2 is the feedforward gain (gain is multiplication factor)
Normally at the moment when you steer there is no actual rotation rate so the error is big because you want the heli to rotate not to stand still. So the control loop sends a signal to the servos that cause the heli to rotate and thus the error is smaller and the control loop starts to take it easy on the steering input and when you reach the wanted speed the control loop stops working. This is a iterative proces and takes place somewhere between 50 and 200Hz, (depends on servo frame rate) and this control loop is always lagging.
To speed up this process you can use feedforward. When you give a stick input instead of starting with the build up of control force you immediately send a certain required servo rotation to the servo. and so the heli starts to rotate immediately in the first iteration and thus gives you FASTER response.

Expo is about the amount of response. Pot 2 is about the speed of the response.
If you have very low pot2 you have to wait until the control loop has built up the speed.
With pot2 turned al the way up the MB will actually give to much input and the control loop has to slow the rotation down.

Pot1 is all about the stability of the heli. With a high pot1 the system is eager to minimize errors. But when you take it to high the system will overshoot and you will get oscillation. When your pot1 is to low it wont correct enough and result in a slow system.
Pot1 is comparable to your tail-gyro gain. To much and it starts to judder to little and it wags slowly.

Hopefully this has made it clear to at least a couple of people
 
djamgils als je de staard niet strak krijgt van je trex en je hebt meer en minder gain geprobeert en het word niet beter,dan kun je eens proberen om de motor iets meer speling te geven op het main gear. soms zijn de trex tandwielen niet helemaal rond
waardoor het motortandwiel niet overal even soepel loopt
op het moment waar ie vaster loopt remt het tandwiel de motor af bij iedere omwenteling
je krijgt dus eigelijk geen constante rotor snelheid,dit moet de giro steeds weer opvangen
dit kan een staard probleem oplossen
meestal worden de motor te vast gezet tegen het hoofdtandwiel

gr hub
 
op zich een goede suggestie maar bij de 700N is de afstand tussen de tandwielen niet in te stellen.
Ik ga voor de zekerheid de gasservo vervangen. Die lijkt soms een kleine glitch te hebben zo op de werkbank.
Op zich vloog hij niet slecht vandaag. Heb ook pot1 en pot2 beide wat verhoogd en dat lijkt wel positieve invloed te hebben gehad.
 
Nu ben ik met de opbouw bezig van m'n 700E met BeastX. Mechanische afstelling is verder perfect. Met de servo's op 90 gr staat de swash kaarsrecht.
Nu merk ik alleen als ik de swash beweeg naar vol positief en vol negatief dat er enige interactie inzit. Wat ik zie is dat de ELEVATOR servo een net iets grotere weg aflegt, een groter bereik heeft om zo maar te zeggen.

Met een HR3 swash instelling kon je dit met de eindpunten verder fijn afstellen, maar dat is nu niet meer mogelijk.


volgens bericht op het beastx forum wordt het mogelijk om met endpoint te spelen in de pc software. Dus als je er echt last van hebt zal het tot dan niet op te lossen zijn.
Er werdt wel als tip gegeven om de pot1 hoger te zetten. Hierdoor is de control loop beter in staat de interactie eruit te filteren.
Zowieso lijkt het erop dat hoe groter de heli, hoe hoger pot1 mag zijn.
 
Bij mij zit er 0,0 interactie in op m'n 700N.
Kan je ook mechanisch oplossen toch.
Als de elevator boven en onder meer bereik heeft dan is de hartafstand naar je servo link van je elevator servo te groot, of de afstand die de A-arm maakt klopt niet helemaal.
Op 90º zullen ze altijd wel overeen komen.
als je een wieltje gebruikt waar je zelf gaatjes in kan boren kan je goed uitmikken hoeveel je exact nodig hebt.
 
hoi even een vraagje
heb nu ook een beast gekocht
het gaat mij even over de instelingen van de servo's
daar je bij 3g wel je servo's met subtrim op 90% mag zetten zie ik dat dit niet met de beast mag als ik het goed heb
ook aan de zender instelliingen mag je niks doen maar neem aan dat ik wel mijn swasch type in mag stellen en servo ompolen kan gebruiken????

gr.john
 
Ja dat is geen probleem, swashtypen zitten er allemaal in, en servo's in je zender reversen zal je waarschijnlijk ook moeten doen hier en daar.
Het trimmen van de servo's gebeurd tijdens de setup van de microbeast met de stick, werkt echt super handig en nauwkeurig.
Mocht je nog wat drift of wegtrekken bij veel pitch hebben tijdens het invliegen dan kan je alles nog eens fijn afstellen met het parameter menu (par.A)

Grt,
Eric
 
Back
Top