Ik heb in 25 jaar nog nooit meegemaakt dat er een beginner die nog niet kon vliegen met een benzine kist aan kwam .
Je hebt 100% gelijk als je zegt dat financieel een benzinemodel (dus geen methanol) niet een voor de hand liggende keuze is voor een beginner, vanwege het kostenplaatje.
Ook heb je 100% gelijk als je zegt dat er maar weinig beginners zijn die met een benzinetoestel aan komen zetten.
Echter, je uitspraak was dat je voor 'een benziner', zoals jij dat noemt, eerst wat jaren ervaring moet hebben.
Dat is gewoon niet waar. Als je het geld er voor hebt, kan iemand lessen met een benzinemotor, als hij/zij dat wil.
Bij ons kwam iemand kort na het halen van z'n brevet, met een 2m30 Cessna op benzine aan. Het kán dus wel
Strikt genomen, zouden 'benziners' juist beter zijn voor beginners, omdat de motoren minder wispelturig zijn, geen geklooi met gloeipluggen en in de regel zijn de kisten groter. Hoe groter de trainer, hoe makkelijker lessen.
Daarnaast zijn benzinemotoren waardevaster, er valt dus best wel wat voor te zeggen om te beginnen met een benzinemotor, mits je het startkapitaal ervoor hebt.