Easystar niet standaard adviseren aan beginners

  • Topicstarter Topicstarter Henri Zikken
  • Startdatum Startdatum
Ik denk echter dat het gros der mensen die hier komt vragen, veel beter geholpen is met andere opties.

Een gewone hoogdekker trainer met rolroeren, is imo een veel beter advies dan de easystar waarmee je hiermee doodgegooid wordt.


Er is nog één ding waar jij geen rekening mee hebt gehouden Henri, dat is als mensen hier om advies vragen dat het meestal dus de wildvliegers zijn. Als ze op een club een advies geven komen ze hier niet nog eens vragen (de uitzonderingen daar gelaten).

Dus als iemand hier komt is de EZ vaak een goed advies. Zit je bij een club vraag je er hier niet om en is de hele discussie overbodig.

Kortom, de EZ is voor mensen die het hier vragen juist een heel goed advies ;)
 
Laatst bewerkt:
Er is nog één ding waar jij geen rekening mee hebt gehouden Henri, dat is als mensen hier om advies vragen dat het meestal dus de wildvliegers zijn.

En die komen er steeds meer als iedere keer maar weer die easystar aangeraden wordt ;)
Mij lijkt het beste advies aan een beginner eerst op een club te gaan kijken VOORDAT ze een model uitzoeken. Wildvlieger of niet maakt niet uit, als je niet weet waar je aan begint weet je ook niet waar je naartoe kan/wil!

Groeten
 
Prijskaartje doet het hem vaak ook wel denk ik.
Koop eens een calmato met alles erop en eraan,
en dan zon schuimpje, helemaal als het van de race chinees komt.
Scheelt denk ik al snel de helft.
 
Wildvlieger of niet maakt niet uit, als je niet weet waar je aan begint weet je ook niet waar je naartoe kan/wil!
Dat kun je ook anders bekijken: als je niet weet waar je heen wilt is iedere weg de juiste...

Een easystar kan best een goede optie zijn om eens te kijken of een beginner wel echt wil leren vliegen. Niet iedereen is direct wild van de hobby en wenst er de volgende 20 jaar of meer aan te besteden. Indien men het niet leuk vindt is er relatief weinig geld weggegooid. Een heel duur complex model wat alleen bij een club gevlogen kan worden kan wel eens zodanig afschrikken dat ze er helemaal niet meer aan beginnen.
 
Dat kun je ook anders bekijken: als je niet weet waar je heen wilt is iedere weg de juiste...
Als je niet weet waar je heen wil en dan zomaar iets gaat doen ben je naar mijn mening niet goed bezig ;)


Een easystar kan best een goede optie zijn om eens te kijken of een beginner wel echt wil leren vliegen. Niet iedereen is direct wild van de hobby en wenst er de volgende 20 jaar of meer aan te besteden.

En hier kom je achter door eens een middagje bij een club te gaan kijken ;)
 
Laatst bewerkt:
Als je niet weet waar je heen wil en dan zomaar iets gaat doen ben je naar mijn mening niet goed bezig ;)
Dus alles moet een doel hebben? Je "mag" niet zomaar eens iets doen om te kijken of je het leuk vindt? Daarnaast zeg ik niet dat je zomaar iets doet. Wat ik zeg is dat een Easystar een juiste weg kan zijn als je niet weet waar je heen wilt. Je komt tenminste wel in beweging en je leert van je ervaring, en daarmee waar je heen wilt of juist waar je niet heen wilt ;)


En hier kom je achter door eens een middagje bij een club te gaan kijken ;)
Bij een club gaan kijken is voor velen een serieuze stap. Serieuzer dan ze misschien wel willen. Zomaar wat raggen met een simpel vliegtuig kan ook een doel op zich en vooral heel leuk zijn.
 
Ik heb vorig jaar ook het advies gevolgd, eerst drie keer bij een club wezen kijken. Ik kreeg daar totaal geen informatie er was geen aandacht voor mij. De heren instructeurs waren alleen maar bezig met zichzelf en hun heli's.
Na de derde keer was ik het zat, er waren andere nieuwe leden die maar zaten te wachten tot zij ook geholpen werden. Dat komt mede door de locatie waar zij vliegen, op een vliegveld en daar mag er niet modelgevlogen worden op het moment dat er echt vliegverkeer is.
Hierna ben ik op goed geluk twee maal naar een andere club gereden, daar hebben ze een hele mooie locatie in de middle of nowhere.. Toch zeker 25 minuten rijden helaas was er niemand, en na een email van de club dat ze geen nieuwe leden aannemen ben ik lekker gaan wildvliegen met mijn Arrow (ezclone)
 
@Johan: ja de instructie moet bij jullie wel echt goed zijn, als men mensen met een easystar kan leren vliegen, erg goed!

Wil hier toch even op reageren...

Als beginner ben ik juist blij dat ik gekozen heb voor de EasyStar. Ik raak vertrouwd met het vliegen, leerde mijn zender/kistje beter kennen en vooral kreeg ik zelfvertrouwen. Ik heb geleerd om veilig op te stijgen/vliegen/landen zonder schade. In het begin ging het wel eens (bijna) mis en gelukkig kreeg ik les aan de kabel waardoor grote schades voorkomen werden.

Nu ik meer zelfvertrouwen heb gekregen, een beetje heb leren vliegen, durf ik te gaan leren vliegen met mijn Charter. Moet er echt niet aan denken dat ik begonnen was met de Charter want daar heb ik veel werk/tijd inzitten en kost ook een stuk duurder dan de EasyStar. Bovendien was ik dan veel zenuwachtiger geweest met lessen dan dat ik dat was met de EasyStar. Wat betekend had dat ik meer bezig zou zijn om mijn zenuwen onder controle te krijgen dan dat ik bezig zou zijn met het leren vliegen.

En ja, ongetwijfeld zijn er vele wegen die naar Rome leiden. Maar ikzelf ben erg blij dat ik destijds het advies opgevolgd heb en een Easystar gekocht heb.

Daarnaast heb ik het geluk gehad om een hele goeie instructeur te treffen die mij in zeer korte tijd heeft leren vliegen met de EasyStar.

Stapje voor stapje leer je zo veilig vliegen zonder door schade en schande wijs te worden.

Groet,
Theo
 
Ah.. en jouw leeftijd is.. oh ja.. wat zei ik ook alweer over easystar en leeftijd? ;)

De grap is dus dat jouw tekst in feite bewijst wat ik zei. Je ziet namelijk dat je ná de Easystar alsnog die trainer (Charter) gaat vliegen.

Je hoeft geen goede instructeur te zijn om iemand in korte tijd te leren vliegen met de easystar, dat is het nu juist, daarom zeg ik ook, vooral jongere mensen met een beperkt budget, kunnen die stap beter overslaan. Het kost geld en je hebt er verder niet heel veel aan, want je leert dus vliegen met de easystar, niet met andere kisten. Terwijl dat juist is wat je wil als je les hebt.

Met om het even welke trainer (Charter, Taxi II, Calmato, Mentor, enzovoort) kun je, met instructie, schadevrij leren vliegen. Het puntje schade is pas echt van toepassing als je wildlvliegend wil starten. Het is echt een absoluut kulargument dat Calmato's of andere trainers kapot gaan, dan wordt er les gegeven door slechte instructeurs, of zijn er technische problemen.

Mooi dat het voor jou een goede keuze is, en je er plezier aan beleefd hebt, maar dat maakt het nog niet voor iedereen een goede starterskist. Natuurlijk heb je een soort van band met je eerste toestel, vandaar ook dat veel mensen in dit draadje er moeite mee hebben om te lezen wat er nu echt staat, en er gelijk bovenop springen.
 
want je leert dus vliegen met de easystar, niet met andere kisten.

Jou uitspraak slaat nergens op .

Als je de Easystar beheerst en er alles mee kan doen kan je ook elke andere trainer vliegen.

Jouw beginners kunnen na 3 lessen met de Easystar vliegen ?

Nooit niet , uitlaten misschien maar niet vliegen.

Dan zo je met een biglift ook niet kunnen lessen , die vliegt ook van alleen. :D

Mvg Johan
 
.......
En ja, ongetwijfeld zijn er vele wegen die naar Rome leiden.....

Dat denk ik nou ook, en het is maar net wat je onderweg wilt zien. Wat is de beste weg naar Rome....? Daar lijkt het hier om te draaien. Volgens mij is er geen "beste" weg. En blijft deze discussie dezelfde rondjes draaien.

Zelf denk ik dat je met een zwever beter leert vliegen dan met wat dan ook, maar dat terzijde :-)
 
Natuurlijk had ik gelijk met de Charter kunnen beginnen, en ik ben ervan overtuigd dat ik ook met de Charter goed had leren vliegen. Dat was mijn punt ook niet.
Ik bedoel dat ik, nu ik al redelijk overweg kan met de EasyStar, met meer zelfvertrouwen kan gaan lessen met mijn Charter. Sommigen gebruiken een flightsim om vertrouwd te raken met het vliegen, ik deed het met de EasyStar.

Bovendien, kun je met een EasyStar in vrij korte tijd goed genoeg leren vliegen om ook zonder aan de kabel te kunnen rondtuffen met de EasyStar.

En ook later kun je nog veel lol hebben aan de EasyStar. Ik ken ook mensen die al jaren goed kunnen vliegen en nu dan toch nog een EasyStar erbij gekocht hebben. Dus de EasyStar is geen weggegooid geld.

En als je het zoals jij bekijkt, dan had ik dus moeten beginnen met een big scale warbird. Want DAT is hetgeen ik eigenlijk wil bereiken. Toen ik besloot te starten met deze fantastische hobbie wist ik al dat ik graag een big scale P-51 en een Spitfire wil gaan vliegen.

Maar dit is inderdaad voor mij het beste gebleken, dat ligt voor iedereen natuurlijk anders. Dus wat dat aangaat moet ik je gelijk geven, het is niet vanzelfsprekend dat beginners geadviseerd moet worden om te starten met een EasyStar.

Groet,
Theo
 
Laatst bewerkt:
Hey Theo,

ga je wel eens met de EZ* onder de arm, op de fiets, naar een veldje aan een landbouwweggetje net achter tramdijk oost?

Vriendelijke groeten,
Aldert
 
Als je de Easystar beheerst en er alles mee kan doen kan je ook elke andere trainer vliegen.

Is pertinent niet waar. Heel stom toevallig, ik verzin het niet, heb ik nu een leerling die een electro calmato had en een easystar.. met die easystar kon ie alles, inclusief keurig netjes voor z'n voetjes landing.. met de electro calmato ging het vliegen van circuitjes net, maar start/landing zijn we nog maar niet aan begonnen.
 
Hey Theo,

ga je wel eens met de EZ* onder de arm, op de fiets, naar een veldje aan een landbouwweggetje net achter tramdijk oost?

Vriendelijke groeten,
Aldert

Hoi Aldert,

Ik vlieg daar inderdaad wel eens met de EasyStar maar ga niet op de fiets erheen. (ben veel te lui om te fietsen :rolleyes:)

Groet,
Theo
 
Ik zie het in dit forum bij nagenoeg elke beginner; koop een easystar.

Dat is naar mijn mening een slecht advies om als standaard te geven.

Voor ik verder ga: de easystar is een prima ding, vliegt goed, valt snel mee te vliegen voor een beginner, enzovoort.

Dat staat wat mij betreft buiten kijf, hoeven we wat mij betreft dus geen discussie over te hebben.

Echter: zeker voor jonge mensen, is de easystar ook snel saai. Je moet er dan aan gaan verbouwen, andere motor, ailerons, enzovoort, maar het blijft 'net niet' dan.

Als advies voor een ouder iemand, of voor iemand die wil gaan zweven; prima.

Ik denk echter dat het gros der mensen die hier komt vragen, veel beter geholpen is met andere opties.

Een gewone hoogdekker trainer met rolroeren, is imo een veel beter advies dan de easystar waarmee je hiermee doodgegooid wordt.

In het echt heb ik meerdere mensen zien starten met een easystar, en het resultaat is onveranderd hetzelfde; na korte tijd komt men na het landen gapend teruglopen en gaat men op zoek naar een ander toestel..

Ik ben het volledig eens met jou, ik ben daar enkele maanden ook mee gestart, vliegt goed zweeft goed je doet als het mee zit wel bijna een half uur met je lipo, maar toch zijn er enkele nadelen.
Het is een relatief groot toestel om mee te starten, waarmee ik bedoel, heel veel vliegruimte nodig, omdat hij ook niet zo heel kort draait zonder ailerons, ik durf hier toch met overtuiging zeggen dat ik hem in het begin wel een 8 tal keer gelijmd heb :p Weliswaar vliegt hij nog perfect wonder boven wonder wie had dat ooit gedacht, ik denk dat dit misschien bij andere trainersmodellen al hun dood had kunnen zijn :d
Wat ik er wel positief aan vind, hij is rustgevend, vlieg gewoon op een mooie open vlakte, volle bak wind op, dan motor stil en terug naar beneden zweven, zalig gewoon. Ik heb mij onlangs een mini keycam gekocht waar ik nu nog op wacht, eentje van 20gr die ik onder de easystar ga hangen.
Let wel, met de easystar kan men toch redelijk ver en hoog vliegen, mits hij niet van de kleinste is kan je hem steeds goed zien in de verte, en vliegt rustig zodat hij naar mijn mening wel goed is voor luchtfilms te maken.
Kortom, als je hem als beginner toch koopt, ineens een kitje epoxylijm meenemen, altijd handig :p

Mvg Jonathan
 
Dan nu de andere zijde van het dilemma.

ik moet voor een clubgenoot een nieuwe model hebben.

Maar eerst wat info over deze jongeman.

Hij is authisties, en als het te veel info ineens is weet hij het niet meer.
Een voorbeeld, fietsen gaat goed, bromfiets wettelijke snelheid gaat ook nog net, maar autorijden is al teveel input waardoor hij het niet meer trekt.

Wat vliegen betreft beheerst hij de easystar, de minimag, de Mentor en ik laat hem regelmatig met enkele eenvoudige modellen van mij vliegen. Het vliegen wordt hem te saai nu met de mentor.

Welk model raden jullie aan om hem weer mee verder te laten gaan.

Ik zelf zit te denken aan een iets grotere shockflyer uit 6 mm depron met afneembare vleugels of iets in die trend.
 
Shocky's lijken me een goede keuze in dit geval!

Veel lol voor weinig geld en makkelijk om te bouwen en te repareren!
 
Welk model raden jullie aan om hem weer mee verder te laten gaan.

Maar wat wil hij zelf ? Als hij de mentor saai vind, waarom zou hij een shockflyer dan leuk vinden.

Wellicht wil hij wat meer snelheid, schaal of juist meer wendbaarheid of een combinatie daarvan. Laat hem eerst zelf zeggen wat hij wil, en pas dan kun je met een gedegen advies komen.
 
Back
Top