Nog een Compass Atom 7HV!

Was zeker gezellig Eric en een leuke club ook MvC Snoopey!
Ik zal vanavond even wat proberen te uploaden naar youtube en dan het maidenfilmpje je plaatsen hier.
 
Komen eraan Dirk :)
druk, druk druk ;)
Kan er nog geen oordeel over vellen omdat ik er nog niet echt aan heb getrokken...
Maar de Hawk regelaar (a.k.a. Robbe Roxxy 120HV) lijkt het perfect te doen.
erg goede antispark ingebouwd, totaal geen spark eigenlijk bij aansluiten.
Ingebouwde Governor werkt prima op het eerste gezicht.
Goede softstart.
Temperatuur geregelde Fan is nog niet aangeslagen, en metingen kwamen niet boven de 40º uit.
De programmer werkt ook perfect en simpel.

Enige minpuntje....
Er komen twee 3 aderige kabels uit waarvan er 1 gelabeld was met "programmer".
De andere had ik dus netjes naar mijn Vstabi geleid als throttle kabel.
Bij nader inzien bleek dat ze het labeltje aan de verkeerde kabel hadden geplakt.
Er staat ook spanning op deze kabel die de Programmer van stroom voorziet.
Gelukkig constateerde we dat op tijd :).

Leuk Rogiër!
We gaan binnenkort wel een keer met zijn allen vliegen.
Kan ik hem echt loslaten.
Gisteren in de laatste vlucht wat grote figuren gevlogen, en dat was adembenemend :)
Super Heli!

Grt,
Eric
 
Laatst bewerkt:
Hi eric, dat klinkt enorm goed man ! Die regelaar is trouwens standaard al erg goed. Ben benieuwd of governor van v-stabi veel verbetering gaat brengen...

Ik ben na ca. 25 vluchten ook dik tevreden over de 7HV, ik vind hem vooral erg neutraal vliegen, doet precies wat IK wil.

@Dirk,
oei dat is slecht nieuws ... wat waren de settings van je regelaar ? Ik begreep van helifreak forum dat de timing vergroot moet worden naar tenminste 20graden, in combinatie met de scorpion HK4035, maar daar heb je nu niets meer aan.
Hopelijk geen andere zaken beschadigd ?

Bas
 
Hoi Bas,

Ik had de timing op 3,75 staan omdat Scorpion een timing van 5° voorschrijft alsook pwm stond op 8 khz zoals voorgeschreven door scorpion.

Ik had hem al even getest met de timing op 7.5° en PWM op 8KHZ, toen geen probleem.
Raar dat ze adviseren om de Scorpion op 20° te zetten.

Strange, ik ga er nu een CC 110 HV opgooien (dus geen ICE :) )

Grtz,
Dirk
 
Ziet er zeker goed uit Bas.
Het is ook erg fijn dat je met de programmer na een vlucht je max. en gemiddelde toerental kan uitlezen, erg luxe voor zo'n betaalbare regelaar.
Ik wil de bailout functie op de Vstabi graag eens proberen en ben gewoon benieuwd wat het brengt en hoe de instellingen bij kunnen dragen aan hoe de heli aanvoelt.
Alles zit al in mijn setup, rpm sensor met zelfgemaakte stepdown.
Ben benieuwd :)
 
Proficiat met je maiden Eric, nu nog wat pics ;)

Mijn Hobbywing 120a HV is dit weekend zomaar doorgebrand en dit bij spool-up. Nu had ik net de Scorpion 4035/560 er opgezet. Ik wou het verschil van power met de stock motor wel eens zien, jammer ... Dus mijn 7HV is "grounded" voor onbepaalde tijd.

Grtz
Dirk

Dat wordt een Jive 120 hé Dirk aangezien een Compass enkel het beste verdient ;)
 
Hey Eric gefeliciteerd met je geslaagde maiden!! Ben benieuwd naar de foto/video als die komen, maar alles op zn tijd!

Groeten

Peter
 
Wel toch maar voor de 120HV YGE gegaan, met dank aan mr Rigidheli !

Oeps, en nu terug "on topic", Eric, sorry voor de hi-jack van je topic ;)

Grtz,
Dirk
 
Bedankt mannen :)

Is allemaal on-topic Dirk, no problem :mrgreen:
Ik vul de rest toch aan in post#1 als ik zover ben.
De YGE is ook een erg goede en betrouwbare regelaar natuurlijk.
Heb ik eerst nog even over getwijfeld.
 
Tjonge Eric, je maiden al gehad en heb nog niks gezien op youtube:D
Super om te horen dat het goed ging.
Ik moet nog effe gaan voor een controler en wat accu´s. Rest is zo goed als rond.
en heb je die ventilator zelf bedacht of hoort die erbij. Ik vind dat namelijk wel een goed plan, omdat ik verwacht dat er weinig tot geen koeling zal zijn onder de kap doordat ie dicht is.:confused:

@Bas: is dat een grapje van de robbe roxxy 120 A. Ben niet zo technisch maar het moest toch een 120 HV zijn of bedoel je dat ook? Sorry voor mijn onbenulligheid hoor. :wink:
 
Rob, ik bedoelde deze : Robbe Roxxy BL Control 9120-12 Opto Brushless Regler 120A # 8641 Robbe Roxxy BL Control 9120-12 Opto Brushless Regler 120A # 8641 8641 - www.live-hobby.de

Mijn regelaar wordt handwarm bij een buitentemperatuur van ca. 20graden.
Echter als ik 4packs achter elkaar heb gevlogen op 2000rpm dan is de regelaar wel heet, kan hem net niet meer aanraken, ik schat zo'n 50 a 60graden, nog ruim binnen de veilige grenzen.
Maar onder de kap is er dus inderdaad totaal geen koeling voorhanden, dus een fan kan geen kwaad !

Bas


Bas
 
Thank´s! Moet nog wel een bec bij, omdat het opto is dus.
Vriendelijk prijsje overigens. ;) Heb jij deze ook op je 7HV, Bas?
 
Tjonge Eric, je maiden al gehad en heb nog niks gezien op youtube:D
Super om te horen dat het goed ging.
Ik moet nog effe gaan voor een controler en wat accu´s. Rest is zo goed als rond.
en heb je die ventilator zelf bedacht of hoort die erbij. Ik vind dat namelijk wel een goed plan, omdat ik verwacht dat er weinig tot geen koeling zal zijn onder de kap doordat ie dicht is.:confused:
Dat filmpje komt er :)
Maar een maiden is nooit zo ontzettend spannend om naar te kijken, is vooral erg voorzichtig aftasten van alles, maar wel leuk natuurlijk.
Als alles lekker afgesteld staat post ik wel een vlucht filmpje.
Die ventilator zit er standaard op, zie de robbe roxxy, is dezelfde regelaar als de Fusion Hawk 120. :)
 
Oké Eric.
Weet je dat ik nog nooit van deze regelaar gehoord had. Had je er zelf goede ervaringen mee of gehoord van iemand?
YGE en Kontronic hoor je goede berichten over. Hoe zit dat met de roxxy Hawk? Tot dusver bij jou prima ha ha en dat mag natuurlijk zo blijven:banana:
 
Thank´s! Moet nog wel een bec bij, omdat het opto is dus.
Vriendelijk prijsje overigens. ;) Heb jij deze ook op je 7HV, Bas?

Dit is een heel betrouwbare bec : western robotics super bec , tot 14s lipo en 10A !
Western Robotics Hercules Super BEC (14S 10A/15A Peak) [WRL-HBECS] : HobbyManiac.Com, Heeft passie voor uw hobby!

nee, ik heb een turnigy 120A HV en doet het beter dan verwacht, maar gaat vervangen worden door Jeti Mezon met ingebouwde bec en sensoren voor rpm/stroom/rpm etc(!)

Bas
 
Back
Top