Topic defect Dagelijks heli beslommeringen..

Een aantal dingen bepalen je rotatiesnelheid.
Op je zender bepaal je het met de Endpoints van het rudder kanaal.
Maar als je heli er mechanisch niet toe in staat is dan kan dat komen door
-te laag toerental
-te kleine bladen
-te zwakke servo
-tail pitch limit te laag ingesteld
Vaak heeft het met de laatste te maken.
Hoe heb je je limit nu staan op de gyro en hoe staan je endpoints?
Als je je rudder in de hoek gooit loopt dan de slider net vrij van de hub en tailcasing?
Als die namelijk te beperkt is zul je nooit voldoende pitch hebben op de staartbladen.
 
Misschien apart topic voor dit onderwerp? Dan verzand het niet in de slowchat..

Is het slowchat of chowchat?;)

A propos Chow, het zal je vast verheugen:D dat ik mijn carbon bladen nog niet aan de tand kan voelen omdat het hier nu ook regent....:onweer:

Nou ja, zal wel weer droog worden.....

Groet, Bert
 
Ik kom toch even terug op het weer, helaas houdt de regen niet op vandaag. :(

Dan maar simmen, ik begin de piroflip een beetje door te krijgen, maar ik ben er nog lang niet. :mrgreen:

 
Laatst bewerkt door een moderator:
@Danny: veel succes, dat gaat een mega-klus worden....

Groet, Bert
 
Is het slowchat of chowchat?;)

:mrgreen: Nah, beslommeringen. Dus mopperen over het weer en te laat geleverde bestellingen. Tís zonde als een leerzaam onderwerp straks onvindbaar is als dit topic 5000 pagina's heeft..

Maar goed. Er komt dus een gyro topic. Da's mooi want hoe makkelijk het ook lijkt het is blijkbaar voor beginners wel een onduidelijk ding.
 
Tijn, lukt het je al wel om een halve pyro flip te doen?
Dus 1 volledige pyro en daarmee inverted uitkomen met de neus naar je toe? En dan wel door blijven pirouetten. Dan forceer je jezelf om vlak uit te komen als dat lukt kun je na een inverted pirouette weer een halve pyro flip doen om weer upright te komen.
Wil hiermee overigens niet pretenderen dat ik het wel perfect kan maar dit waren volgens mij de tips die EricW gaf.
 
Geef me nog een maand of 6 en dan kan ik denk ik wel wat meer bijdragen op technisch gebied.. Ik ben een redelijke informatiespons maar deel die ook graag..
 
Met het uitkomen op inv. kom ik met de tail naar mij toe uit. Dat gaat perfect, maar als ik doordraai naar upright kom ik steeds verkeerd uit. Ik heb ontdekt dat ik steeds doorschiet. Dan ga je weer denken, en dan gaat het fout. :rolleyes: Het zit vooral in het vlak uitkomen om op het juiste moment de collective te geven om niet het gras te maaien.

Het blijft een kwestie van heel veel doen, en het gevoel ervoor kweken. :D
 
Een aantal dingen bepalen je rotatiesnelheid.
Op je zender bepaal je het met de Endpoints van het rudder kanaal.
Maar als je heli er mechanisch niet toe in staat is dan kan dat komen door
-te laag toerental
-te kleine bladen
-te zwakke servo
-tail pitch limit te laag ingesteld
Vaak heeft het met de laatste te maken.
Hoe heb je je limit nu staan op de gyro en hoe staan je endpoints?
Als je je rudder in de hoek gooit loopt dan de slider net vrij van de hub en tailcasing?
Als die namelijk te beperkt is zul je nooit voldoende pitch hebben op de staartbladen.

De limit staat nu ergens tussen de 105 en de 110, maar nu zeg je dat de slider niet tegen de tailcasing mag komen.. ik dacht namelijk dat het niet tegen de kant vd staartbladen mocht komen.. Ahzoo.. Dat ga ik dan maar vlug veranderen :p
 
Hij mag beide kanten net niet raken. Maar omdat je maar 1 instelling hebt op jouw gyro is het een compromis. Evt kun je de middenstand nog wijzigen om zo optimaal gebruik te maken van de enkelvoudige limit instelling.
 
Bij mij staat hij op 80 (450).. Zou nog tikje verder kunnen maar bij 100 gaat het al niet meer. Dan bromt de servo omdat hij tegen 1 kant van de tailcasing komt.
 
Maar men servo is vrij makkelijk rond te draaien over de tailboom, dus moet ik er iets tussen doen.. Wat kan ik het best gebruiken daarvoor?

edit: laat maar, heb al een stukje tape gebruikt ;)
 
Laatst bewerkt:
Mischien dat Bert een stukje kan schrijven over de werking van de gyro, voor het verzamel draadje. ;)


Nee, sorry, dan moet je niet bij mij zijn....

Qua algemeen begrip snap ik het prima, En als ik Student en Anko hoor bakkelijen over stopgains etc, begijp ik echt nog wel waar het over gaat. Maar de huidige gyro's hebben weinig meer te maken met de conventionele meet-en-regeltechniek waar ik mij op moet verlaten; het zijn veel meer autonoom opererende apparaatjes met nogal ingewikkelde instelmogelijkheden, waar ik mij niet eens in WIL verdiepen. (zie ook mijn onderschrift)

Met name waar het gaat om de systemen die je via de computer kunt instellen, daar haak ik af. Het toepassingsgebied ligt ook hoofdzakelijk in dat deel van het helivliegen waar ik maar bitter weinig verstand van heb, 3D....

Groet, Bert
 
Van dat filmpje heb ik het geleerd, (probeer ik het te leren). :D Zoals hij daar flipt heb ik al aardig onder de knie. Als je een hele piro maakt met een flip, hoe noem je dat dan?

Het ziet er nog een beetje als "all over the place" uit, maar ik ben nog aan het oefenen. :rolleyes: Het is iets wat ik gewoon in de vingers wil hebben. Soms gaat het perfect,... :oops:

 
Laatst bewerkt door een moderator:
Back
Top