Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Bart,Eigenlijk heb ik zo mijn twijfels bij die turbulatorlijsten... als ze echt die functie zouden moeten hebben, dan konden ze beter dunner zijn (zijn nu 2x2 mm) en buitenop de bespanning gelijmd worden. Ze vallen nu netjes in uitsparingen in de ribben, en hun functie is dus meer om de curve van het bespanmateriaal te ondersteunen. Wel hebben ze ook een rol in het torsiestijf maken van het frame, dat kon ik wel merken toen ze erop zaten.
Ik snap niet wat je bedoelt met die 'turbulatorlijsten'.
...maar dat gaat dus niet over de turbulator-lijsten op de vleugelneus.Positiv haben sich beim Prototypen Turbulatoren im Querruderbereich ausgewirkt. Diese wurden an der Unter- und Oberseite angebracht. Sie verbessern die Ruderfolgsamkeit und das Abreißverhalten bei Schwerpunktrücklage.
Niks geen schuitje hoor, het afgebeelde kapje komt er midden op, daaronder de hele electronica. De manual suggereert dat de ontvanger net opzij van de center sectie (dus aan de buitenkant van de eerste rib) geplaatst kan worden, dat ga ik nog wel zien als ontvanger en lipo arriveren uit HongKong.Een zo klein mogelijk schuitje eronder zodat alleen maar het silhouet van de vleugel over blijft.
Ja je bent niet de eerste die dat suggereert. Toch, als je de foto aan het begin van dit draadje bekijkt, vind ik dat de bizondere vorm van het toestel het beste uitkomt als je de inwendige structuur niet ziet.Ik ben benieuwd naar de afwerking half doorzichtig zou ook mooi wezen.
...maar dat gaat dus niet over de turbulator-lijsten op de vleugelneus.
Uit het verleden ken ik het gebruik van turbulator-ribbels op de neus van een profiel om de grenslaag enigzins turbulent te maken en daarmee de aanhechting van de stroming te verbeteren. Een jaar of 50 geleden placht men ook wel een dun elastiek te spannen op zo'n twee centimeter vóór de vleugelneus van A2 modellen. Denk ook aan de strips die enkele jaren geleden schaatsers op hun pakken plachten te plakken.
Toch denk ik dat het wel degelijk een turbulator is. Stel je voor als je daar folie overheen spant. Die turbulator-holme voorkomen dat die folie rond de neus al te sterk invalt/gaat hangen tudden de ribben, maar achter de laatste van de twee ontstaat toch enigzins een scherpe rand waar de folie alnog (maar minder sterk) gaat hangen/invalt. Dat is op zich voldoende om ervoor te zorgen dat de grenslaag turbulent wordt. En eenmaal turbulent, wordt hij niet meer laminair.Ik vind het ook vreemd dat deze 'turbulatorlijsten' onder de bespanning zitten. Ze geven een vreemde knik straks in de bespanning, maar geen mooie turbulator. Voor een turbulator is een dunnere strook met 'harde kanten' op de bespanning volgens mij meer geschikt.
Ja daar ben ik wel van overtuigd, zo worden ze ook in de Bauanleitung genoemd...Toch denk ik dat het wel degelijk een turbulator is.
Klopt, ze lopen helemaal door van root tot tip, aan de bovenzijde twee, aan de onderzijde één op de binnenste helft van de vleugel, daarbuiten ook twee.Ik ga er van uit dat die turbulator-holme tot vlak bij de tippen doorlopen, in ieder geval niet voor het begin van het rolroer stoppen. Dus zijn ook de rolroeren van een turbulator voorzien.