Neergestort tijdens opstijgen, en weer neergestort

Ik ken overigens geen voorbeelden van flaperons (dus: ailerons die ook gebruikt kunnen worden als omlaag gaande weerstandskleppen) op modelvliegtuigen, ongetwijfeld vanwege het gevaar van tipstall.

Iedere fullsize DLG heeft en gebruikt dit. Mijn easyglider ook, overigens.
 
al geeft de kreet flaps naar beneden hoogteroer up hoop

groet alfred

Flaps naar beneden, hoogteroer up gaat prachtige stalls opleveren met nog meer brokken. Als je flaps uit hebt moet je iets down bij mixen om je toestel vlak te houden. En vergeet niet dat je bij extreme standen voor de flaps (zoals bij je cessna 50 graden uitslag) meer gas nodig hebt dan normaal om nog nét in de lucht te blijven..
 
Als je flaps uit hebt moet je iets down bij mixen om je toestel vlak te houden.
Ik heb hier persoonlijk geen ervaring mee, maar wat ik snap van de theorie zegt: dit klopt niet.
Een vleugel met omlaag uitgeslagen flaps zal de neiging krijgen om voorover te roteren. Dat zou je dan dus moeten tegengaan met UP bijmixen.

Maar binnen het kader van het draadje van Alfred gaat dit vele mijlen te ver en zal hooguit tot gevolg hebben dat Alfred ingrepen doet in de programmatuur van zijn zender die zijn model to tnog kleinere stukjes doen verpulveren.
 
@ Bdoets; ik heb het in post 678 uitgelegd.

Flaps zorgen voor lift en remmen. Het remmen is wat je wilt (lagere snelheid) en de extra lift wil je ook. De extra lift zorgt ervoor dat je klimt, om dit klimmen tegen te gaan zal je down mee moeten mixen.

Cor
 
Ik moet inderdaad zeggen dat ik geen idee heb hoe dat bij motortoestellen zit, die zijn natuurlijk ook anders qua vliegvermogen; bij mijn zwevers werkt het allemaal hetzelfde. Flaps uit (45 graden bij de EZglider en bijna 55 bij de DLG's down) en het toestel heeft de neiging om de neus omhoog te richten. Ik moet het bij mijn mustangs nog instellen dus eigenlijk geen idee. (al hebben die wel afzonderlijke flaps dus zal dat weer anders zijn)

De easystar heeft beide niet nodig, die laat je uitzweven en pluk je zo uit de lucht (leuk trucje voor LATER Alfred - toestel naar je toe sturen metertje boven de grond, zender neerleggen, toestel opwachten en aanpakken. Zender oppakken en weglopen :D
 
Flaps uit (45 graden bij de EZglider) en het toestel heeft de neiging om de neus omhoog te richten.
Volgens mij heb je het hier niet over flaps maar over ailerons (flaperons dus), en niet omlaag maar omhoog. Bij ailerons omhoog zeg ik, ja logisch dat je UP moet bijmixen.
 
Bij motortoestellen hetzelfde, je veranderd de liftcoeficient dmv flaps. Dat heeft niets met vermogen te maken. Meer lift is stijgen, hogere angle of attack, dus of meer gas erbij als je daadwerkelijk wilt stijgen , of neus naar beneden om niet in een stall te komen.

@ Bdoets: Flaperons zijn ailerons die ook omlaag gaan. Flaps en Flaperons hebben hetzelfde principe , maar Flaps gaan ALTIJD naar beneden = lift + weerstand. Als een vleugelopp naar beneden gaat zorgt dat voor meer lift (Cl), Als de Cl omhoog gaat, zal je altijd ook meer weerstand (Cd) krijgen.

Als je een vleugelopp omhoog doet heet dat spoilers / remkleppen , en die zorgen alleen maar voor weerstand/ remmen, niet voor lift. Kan zijn dat je daar ook een pitch up moment van heb , maar dat is per vleugel profiel verschillend.

Cor
 
@ Bdoets; ik heb het in post 678 uitgelegd.

Flaps zorgen voor lift en remmen. Het remmen is wat je wilt (lagere snelheid) en de extra lift wil je ook. De extra lift zorgt ervoor dat je klimt, om dit klimmen tegen te gaan zal je down mee moeten mixen.

Cor

Cor, ik ben het fundamenteel met je oneens maar ik vind dit er niet de plaats voor.
 
als het ff kan niet gaan mixen , als je het zo maakt als ik heb beschreven hiervoor (blz 44) gaat het goed komen .
flaps zijn niet belangrijk die gaan we eerst niet gebruiken .
als je roeren de goede kant op gaan en het gas staat goed dan is er vast mee te vliegen .
Flaperons niet doen .
ook even controleren of je neuswiel de goede kant op stuurt .
d.w.z. als je met je richtinsroer naar rechts(linker stick ) stuurt dan gaat het neuswiel ook naar rechts

gr frank
 
Cor, ik ben het fundamenteel met je oneens maar ik vind dit er niet de plaats voor.

Idd, hier is het niet de plaats ervoor. Ik stuur je ff en pb met wat meer technische info. Ik spreek hier zowel uit ervaring als theoretische kennis.

Cor
 
Volgens mij heb je het hier niet over flaps maar over ailerons (flaperons dus), en niet omlaag maar omhoog. Bij ailerons omhoog zeg ik, ja logisch dat je UP moet bijmixen.

Ik bedoelde inderdaad ailerons, zowel de DLG's als de EZglider hebben geen afzonderlijke flaps. En het kan best logisch klinken maar als je bij een DLG UP meemixt bij flap(erons) DOWN gaat ie over de kop.

Hier xvyNRQ46n4M[/media] 3 dlg launch and landing - YouTube zie je vanaf 29 seconden goed wat het toestel doet, door ailerons down wil de neus omhoog maar een fractie van een seconde later trekt elevator down deze weer naar beneden en glijdt het toestel rustig uit.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik heb hier persoonlijk geen ervaring mee, maar wat ik snap van de theorie zegt: dit klopt niet.
Een vleugel met omlaag uitgeslagen flaps zal de neiging krijgen om voorover te roteren. Dat zou je dan dus moeten tegengaan met UP bijmixen.

Dat is nogal een stelling..... Niet juist. In ieder geval bij een conventioneel toestel.

Ik heb hier wel persoonlijk ervaring mee op twee vliegtuigen. Bij beiden schiet de neus meer of minder omhoog als de flaps naar beneden gaan (als ik geen hoogteroer bij mix).

En de verklaring is dat de flaps die naar beneden gaan zorgen voor een vleugel die een grotere effectieve invalshoek heeft. Nou en als de vleugel dus een grotere invalshoek heeft (t.o.v. stabilo), zal hij dus zonder bijtrimmen van de hoek van het hoogteroer meer lift (plus weerstand) genereren, en dus omhoog gaan. Of je het er nou eens of oneens mee bent, het is zo.
 
gas erop met de flaps down dus

komt de zwaardere motor in combi met, het door de reparaties, zwaardere toestel toch goed uit

groet alfred
 
Nou niet helemaal eigenlijk. Een vliegtuig blijft in de lucht door de afmetingen en het profiel van de vleugels. Dat is afgestemd op het gewicht wat ze moeten dragen. Hoe meer gewicht, hoe sneller je moet vliegen om boven te blijven, hoe slechter de bochten gaan en hoe moeilijker bijvoorbeeld het landen wordt.
Een vliegtuig vliegt NIET door de motor. Die zorgt er alleen voor dat de boel vooruit blijft gaan.

Als je vliegtuig zwaarder wordt door reparaties zal het minder prettig vliegen. Met een zwaardere motor heb je nog meer gewicht en wordt het alleen maar erger. Je hebt dan wel meer vermogen om te klimmen maar je moet ook weer naar beneden, de bocht om en landen. Alles (behalve misschien het klimmen, maar zelfs dat is niet zeker) zal slechter gaan.
 
oke
hele andere insteek bedankt ga ik over prakizeren

denk erover om de motor bij de easy star toch maar voorin te plakken, heb op de vliegclub gezien hoe die vliegt en achteraf was het beter geweest de standaard motor te laten zitten

ook gezien dat die op de club zelfgemaakte rolroeren had dat lijkt me wel wat, ook kwa gewenning

simulatie gaat steeds beter, lekkere sound erbij ook, me keffer raakt er helemaal opgefokt van en me vrouw is gevlucht

groet alfred
 
Laatst bewerkt:
stimulatie gaat steeds beter,
Je bedoelt waarschijnlijk simulatie (van simuleren)
Bij Stimulatie krijg ik hele rare ideeën (zéker als je dan over een vluchtende vrouw begint) ;-)

Maar, met een simulator kun je inderdaad heel goed de juiste reflexen aanleren. Ik heb er tenminste ook uuuren achter gezeten waardoor het in het echt ook snel beter ging.
 
denk erover om de motor bij de easy star toch maar voorin te plakken
Sugestie: je zou je af kunnen vragen waarom Multiplex in hun wijsheid de motor bij de Easystar in duwopstelling heeft geplaatst.:rolleyes:
En je kunt jezelf afvragen wat je verwachtingen zijn als je de motor in de neus plaatst?:confused:
 
Laatst bewerkt:
aangepast

eerst stuurde hij l&r met linkerstick en hoog/laag met rechterstick, beide op 1 stick gaat gemakkelijker blijkt nu op de simulator

ook nooit geweten dat je met de rolroeren kunt sturen

de mix is ook zo goed als weg wat er nog zit zal wel zo horen

groet alfred
 
Ik heb hier persoonlijk geen ervaring mee, maar wat ik snap van de theorie zegt: dit klopt niet.
Een vleugel met omlaag uitgeslagen flaps zal de neiging krijgen om voorover te roteren. Dat zou je dan dus moeten tegengaan met UP bijmixen.

.

Wat ik al opmerkte. Welke kant je hoogteroer op moet ben ik nog niet uit.
Kan er 2 theorien op los laten en die je noemt is er 1 van en de post erna de 2e.
Dus denk dat het van je model afhangt.
Welke kracht is groter.

Het meer lift door een profiel met meer lift doordat de ailerons omlaag staan.
Of dat juist omdat de ailerons naar beneden staan het model de neiging heeft om de achterkant omhoog te drukken.

Zeg het maar :D

@ Alfred. Min of meer de mix eruit.
Wel of niet. Ga plz eens wat raad opvolgen en neem het boeltje mee naar een club met van mij apart een laptop en een berg handleidingen om alles goed te krijgen.
Kom je ook nog eens aan echt vliegen toe.


Vlieg modus.
En niets anders.

http://www.rc-airplane-world.com/rc-transmitter-modes.html

Mode 1
rc-transmitter-mode-1.gif


of
Mode 2
rc-transmitter-mode-2.gif


Dit zijn de meest gebruikte in NL

In geval van een model zonder ailerons verhuist het richtingsroer(rudder) naar die kant en heeft de andere geen functie meer.
 
Back
Top