Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Niet alleen de dampen, maar ook op je huid is methanol gevaarlijk ...volgens mij kan langdurige blootsteling aan metanoldampen zelfs je hersenen aantasten
het is een alcohol soort maar dan wel een erg vuile
veligheidsinformatieblad voor Methanol zei:Giftig bij inademing, bij aanraking met de huid en bij opname door de mond
- Giftig: gevaar voor ernstige onherstelbare effecten bij inademing, aanraking
met de huid en opname door de mond
@Mip: Je haalt twee dingen door elkaar. Het feit dat jij nog nooit een accident hebt gehad is deels te danken aan je eigen rijstijl, maar ook te danken aan de factor "geluk". Het geluk dat jij nét drie seconden vroeger of later van huis bent gegaan en daardoor een ongeluk misliep... Het geluk dat je nét die ene dag een andere route nam, zodat iemand anders die wegpiraat tegenkwam... Het geluk dat jij een verkeersfout maakte, maar een medeweggebruiker alert was en op tijd kon remmen... enzovoort enzovoort.Ieder z'n ding, maar: ik rij al 30 jaar met een gordel en heb nog nooit een accident gehad, en toch plaatsen ze regelmatig nog van die borden langs de weg die mij er op moeten wijzen. Da's ook raar?
maar acht
elke sport heefd zen ricico
ik vind de gezondhijdgevaren van onze hobby nog meevallen
in vergelijking met bv voetbal
en andere sporten
je moet gewoon verstandig omgaan met de spullen
dan kan er bijna niks gebeuren
Er zijn een groot aantal elektrovliegers die het daar absoluut niet mee eens zijn!Arnold Remkes zei:Bovendien wordt er steeds vaker elektro gevlogen. Geen/minder startgevaren etc.
modelbouw voor je tijd verdrijf en heeft niks met gezondheid te maken of je maakt je gek
@Mip: Je haalt twee dingen door elkaar. Het feit dat jij nog nooit een accident hebt gehad is deels te danken aan je eigen rijstijl, maar ook te danken aan de factor "geluk". Het geluk dat jij nét drie seconden vroeger of later van huis bent gegaan en daardoor een ongeluk misliep... Het geluk dat je nét die ene dag een andere route nam, zodat iemand anders die wegpiraat tegenkwam... Het geluk dat jij een verkeersfout maakte, maar een medeweggebruiker alert was en op tijd kon remmen... enzovoort enzovoort.
Het feit dat jij al 30 jaar met een gordel omrijdt heeft daar niets mee te maken. Die gordel is er alleen maar voor om een letsel bij een ongeval te beperken. Die voorkomt dat je met je hoofd tegen de voorruit knalt na een botsing... Hij voorkomt dat je uit de auto wordt geslingerd, na een botsing...
Het enige verband wat je eruit zou kunnen opmaken is dat je wellicht een veilige bestuurder bent, omdat je je gordel altijd draagt. Maar dat is een zg. "afgeleidde conclusie"... En die borden staan er niet alleen speciaal voor jou... Die staan er voor die andere sukkels die vinden dat een gordel alleen maar lastig is en een betutteling van de overheid.
Klopt. Maar om verstandig om te gaan met de spullen, moet je wel weten wat de gevaren van "de spullen" zijn...
Een paar postings boven de jouwe staat het volgende:
Er zijn een groot aantal elektrovliegers die het daar absoluut niet mee eens zijn!
Oké, bij een elektrokist hoef je de motor niet "aan te slingeren".
Maar één foute handeling aan je zender, en de prop, voorgeslingerd door een dikke BL-motor, gaat onmiddellijk, en met ál z'n koppel draaien.
Dat moet je wel weten, net zo goed als de eigenschappen van lipo's, brandstof, een stukje veilig aansluiten van electronische componenten enz enz enz.
We hebben een prachtige hobby (nou ja... RC-vliegers en -rijders een iets minder prachtige dan RC-schippers) maar wel een hobby waarbij je je kop er goed bij moet houden.
Zowel in je werkplaats als aan de waterkant/op het vliegveld/op het circuit.
Anders kost het je geld (da's niet zo erg) of moet je toch gebruikmaken van je EHBO-doos. Of erger.
Gestikt door visgraat, gestikt door kippenbeentje, gestikt door stukje biefstuk enz. enz.
Niet meer eten dus.
En toch blijven we eten.
Iedereen is zich meestal bewust van gevaar, maar we denken te veel van mij overkomt het niet, dan plots......., pech gehad.
Zo is het net met hobby's, een mens leeft nu eenmaal gevaarlijk.
Wat zou het leven saai zijn zonder gevaren.
Gelukgewenst aan hen die de 100 onbeschadigd halen.
Johan.
ik heb er in elk geval zeker al nuttige info uit gehaald met dank aan de mensen die deze tips geschreven hebben.
Wat trouwens ook nog een waarschuwing waard is.
Is dat bij het modelvliegen een goede zonnebril goud waard is.
Heb lang geleden eens gelezen in een of ander onderzoek dat modelvliegers een verhoogd risico hebben op oog problemen.