P-51 'Strega'

Nou . . .

Toestand. :mad:

Hoe ik dit ooit gedacht heb? . . .

Er zit maar één ding op: met een mesje lossteken en waar mogelijk (hier en daar is het nog enigszins soepel) met een pincet lostrekken. :confused:

20161004_231540_1475651793530_resized.jpg


Het lijkt ook alsof de maskeerfilm poreus geworden is, in de periode voordat 'ie gespoten werd . . .

Er zitten allemaal spikkeltjes op het kapje! :mad:

Moet gepolijst worden . . .

En het is goed te zien dat die lak amper hecht oid. Moet het kapje echt met 'fluwelen handschoentjes' aan gaan behandelen! . . . :thumbsup:

Kortom, nog veel werk te doen.


jan.
 
Als het vloeibaar masker is, is dat mogelijk vinyl alcohol? En zou dat in water oplosbaar moeten zijn. Acrylaatverven kunnen niet goed tegen alcohol... dus met spiritus bijkans... komt de verf mogelijk al los omdat het aangestast wordt. En bederf je het kapje niet met krasjes. Het kapje kan tegen alcohol. Ook sterk plakkend plakband zoals duc-tape kan je hele lappen verf lostrekken. Deppend afnemen werkt ook met een stuk tape.

Hechting van de lak. Afhankelijk van de ondergrond. Spanlak is vaak geen goede basis voor moderne verfjes. Soms kan het geen kwaad om te primen met kunststofprimer. Helpt het bij de hechting van Mopipverfjes op bijvoorbeeld G4 pu-lak. Die ondergrond moet zeer goed opgeschuurd zijn met een fijne korrel (egaal mat).

De rode verf die onder de tape is geslagen kan je met een radeermesje (chirugisch mesje) weg raderen. Als je behoedzaam werkt, kan dat wonderwel heel goed gaan. Je kan dat droog doen, of met een beetje water en zeep, dan hapt het mesje wat minder.
 
Kijk, ik heb ooit Economie gestudeerd.

Scheikunde vond ik op de middelbare school al volledig onbegrijpelijk.

Misschien mede daardoor dat ik vreselijk veel moeite heb met/totaal niet begrijp wat nou de verschillen zijn tussen aceton, wasbenzine, spiritus, primer, terpentijn, alcohol, thinner, etc.etc.

Neenee, goed bedoeld, maar begin er maar niet aan . . .

(Een site waar het kort en bondig uitgelegd wordt (en waarvoor je het gebruikt) wordt op prijs gesteld.)


jan.
 
Dat is natuuurlijk Wiki.
Spiritus is ethylalcohol met een vleugje houtgeest... methylalcohol... (giftig) opdat met het niet verward met een borrel... hoewel Wodka thans ook in alle effectkleuren van de regenboog kan worden geschonken. Na het drinken van spiritus zal de kleurbeleving ook wel stevig en permanent veranderen... :mrgreen:

Spiritus is 'alcohol-keten'. Acetone en thinner zijn dat niet. Ben ook geen 'zsjemicus', slechts grafisch ontwerper. Maar als 'beeldend kuns... modelbouwert... belanrijk ervaringsdeskundig met verfjes te wezen/geworden...

1k acrylaatverven, waterbasis, of geringe content oplosmiddel, zijn niet echt alcoholbestendig. Dat merk je aan de trapleuningen geschilderd met goedkope Gammaverf. Alcohol en zeep veranderen het in een soort van plakkerige plastidip (= niet een geestestoestand). Maar die verven plachten het milieu en mens meer te ontzien van belastende 'zsjemie'.

Als je dus bijkans een acrylbasis-lak hebt gebruikt en geen alkyd of 2K, heb je kans dat de verf met alcohol is te ruïneren, en loskomt. Het kapje is bijkans van Spa-rood-flessenplastic. PET. Dat plastic is behoorlijk resistent tegen allerhande vreselijke chemie.
Alleen UV.... Dat zonnetje sloopt alles.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Petfles

Dus met de genoemde stofjes komt het allemaal wel weer los... en kan je het wellicht gericht het kapje 'poetsen' zodat niet alles over hoeft?
Gr Bas
 
Volgens mij is het kapje gemaakt van plastic dat gebruikt wordt door studenten om werkstukken in ringbanden er 'netjes' uit te laten zien.

Dit, maar dan dikker.



Ik kan het testen op een minder goed gelukt exemplaar . . .


jan.
 
Bijkans is dat ook PET, kan ook nog polyester zijn? Maar zo een syllabus of onderwijs-bewijsstuk is prima om te shredden (mits ondermaatse prestatie), allerhande andere dingen mee te doen, dan... waarvoor 'onwijs' bedoeld was te doen :yes:
 
Laatst bewerkt:
Aceton zorgt voor mat-grijze uitslag op het materiaal; alcohol (zal opzoeken wat het precies is) poetst dat enigszins weer weg . . .

Maar ook de alcohol poetst al die spikkeltjes niet weg . . .

Gewoon schrapen met een x-axcto mesje.

En daarna dus maar polijsten, denk ik.

Anyway, zo hangt de vlag er nu bij.
 

Bijlagen

  • thumbnail_20161006_223009_1475787259467_resized.jpg
    thumbnail_20161006_223009_1475787259467_resized.jpg
    78,5 KB · Weergaven: 151
  • thumbnail_20161006_225245_1475787258905_resized.jpg
    thumbnail_20161006_225245_1475787258905_resized.jpg
    97,5 KB · Weergaven: 168
Laatst bewerkt:
Gaat iets helemaal fout . . .

Met een vaste hand en een behoorlijke portie geduld is hier best nog wat van te maken.

Maar eerst dus maar proberen te polijsten . . .


jan,.
 
Nou . ..

Polijsten is geen succes geworden. :(

Heeft geen enkel zichtbaar resultaat gehad.

Wat is er toch gebeurd met dat kapje (het plastic) ???

Ziet er niet uit toch?

20161007_214550_1475874020393_resized.jpg



Close-up van de binnenkant.

20161007_214606_1475874021167_resized.jpg



Close-up van de buitenkant.

20161007_214539_1475874019299_resized.jpg


Ik dacht dat het verf was (die schuren we er zo even af!), maar het lijkt wel of iets het plastic aangetast heeft . . .


20161007_214955_1475874022139_resized.jpg


Haast niet te zien dat er een piloot in zit . . .

Nou ja.

Ik kan het plastic er wel uitsnijden, maar dan?

Plakt er ook niet zo maar een nieuw deel in.

We doen het er mee.


jan.
 
Probeer eens turtle wax, wie weet helpt dat. Gebruik ik op doffe matte cockpits ook al lijken deze putjes wat erger. Meer polijsten eerst?
 
Back
Top