Hans Groenenberg
Forum veteraan
En hier zijn de kruishouten geplaatst. Totaal 10 stuks aan de binnenzijde van de verschansing.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Daar waar de stag om de mast zat dus vanaf de muis werd er een stuk bekleed. En ook het onderste gedeelte "de kraag" rond de mast en boegspriet was bekleed. Dit heb ik niet toegepast. De stag zelf was een dik stuk touw. Overigens het dikste stuk touw aan boord.Mooi gedaan.
Maar even een vraag/opmerking tussendoor, die stag is toch normaal omwikkeld met een dunner touw. Of maak ik daar een vergissing. Ik meende dat dat soort touwen omwikkeld werden omdat daar ook zeilen langs gelegd worden. Kan ook dat ik onzin uitkraam.
Ik ben blij met een kritische blik hoor Piet. Dat is overigens wel een dingetje nu. De benaming van tieren is overigens nieuw voor me. Hier tieren we weer helemaal van op! Welnu de tieren zijn vastgezet met een klein bindseltje van 0.15 mm draad en net even met secondenlijm aangestipt...Prachtig werk Hans, de slingerstag had wel wat meer tieren (korter bij elkaar gemogen, ik hoop dat je mij mijn kritische blik niet kwalijk neemt) kunnen gebruiken, maar dat is slechts een klein detail. Het hele beeld ziet er fantastisch uitEn je maakt er ook nog zeer mooie plaatjes van
![]()
Hans heeft al het één en ander geschreven over het 'bekleden' want zo word dit genoemd. De hoofdtouwen van het want werden altijd al volledig bekleed en de stagen pas in/na de 19e eeuw toen deze van staaldraad werden uitgevoerd.Mooi gedaan.
Maar even een vraag/opmerking tussendoor, die stag is toch normaal omwikkeld met een dunner touw. Of maak ik daar een vergissing. Ik meende dat dat soort touwen omwikkeld werden omdat daar ook zeilen langs gelegd worden. Kan ook dat ik onzin uitkraam.
Een 'tier' is eigenlijk één streng of kardeel van een dikker touw, vaak werd hiervoor ook geteerd schiemansgaren voor gebruikt. En het is helemaal niet erg hoor Hans dat de afstand wat groot is, ik noem deze dingen maar zodat je er de volgende keer wel rekening mee kunt houden. Want nogmaals; het hele plaatje ziet er gewoon zeer mooi uit.Bekijk bijlage 336702
Ik ben blij met een kritische blik hoor Piet. Dat is overigens wel een dingetje nu. De benaming van tieren is overigens nieuw voor me. Hier tieren we weer helemaal van op! Welnu de tieren zijn vastgezet met een klein bindseltje van 0.15 mm draad en net even met secondenlijm aangestipt...ik kan ze dus niet meer dichter bij elkaar zetten helaas. Ik zal het maar zo laten nu want het slopen wordt me een beetje te gortig. E.a. is ook door de verdeling uitgekomen zodat ik bij het stagblok uit ging komen.
Ik ben nu bezig met de sloep/stagtakel te maken. Deze takel wil ik daadwerkelijk aan de sloep aanhaken..... En of dat gaat lukken.... dat weet ik over een tijdje als het klaar is..
Dit wordt al een sjorband. Deze wordt straks nog bekleed om de sloep te dragen... wordt vervolgd.
Dat klopt. Dat is ook het voorbeeld wat ik ga volgen.Als je het boek van Mondfeld hebt, daar staat op pagina 271 hoe je de stag/sloeptakel kunt maken
ps, zaterdag kun je zien hoe ik het heb gedaan op de Sovereign of the Seas...
En daar ben ik het dan helemaal mee eens, het begint zo al met al een aardig schuitje te worden HansWant nogmaals; het hele plaatje ziet er gewoon zeer mooi uit.
Ja... het is stil vanaf jou kant Koos. En ik mis de updates van je.En daar ben ik het dan helemaal mee eens, het begint zo al met al een aardig schuitje te worden Hans
Bij mij kriebelt het allemaal flink als ik al dat schoons weer langs zie komen, ik hoop over twee weken weer zover te zijn dat ik ook weer kan gaan "modelbouwen"
Succes verder Hans