Nogmaals: welke zender

Je kan op je Gas schakelaar een waarschuwing zetten dat je zender niet inschakelt alvorens je de motor op veilig/stop hebt staan
 
Voor zover ik weet is het niet mogelijk de zender zo in te stellen dat deze na het opstarten de druktoets van de motorlock automatisch activeert.

Het gebruik van LUA voor besturingsfucties, wat gas is, wordt dringend afgeraden. Mocht het LUA programma stoppen, dan is de werking op de bediening van het gas onvoorspelbaar.

Er is wel een hele goede manier om met de normale zenderfuncties een en een schakelaar een uiterst betrouwbare veligheidsfunctie voor de motor te bouwen. Het is onmogelijk de motor te laten draaien als niet eerst de veiligheidsschakelaar is gedeactiveerd en de gasstick niet in de gas dicht positie staat. Als de gassick bij voorbeeld in de volgas positie staat en je deactiveerd de veiligheidsschakelaar, dan gebeurd er niets...

Zie voor een beschrijving hoe dit in te stellen: http://support.jetimodel.cz/en/How-...ottle-cut-switch-for-aircraft-and-X-copters-/

Als je dan ook nog een voorkeurspositie voor de betreffende schakelaar instelt, dan gaat de zender niet aan als de veiligheidsschakelaar niet in de actieve positie staat. Zo kan er echt niets meer mis gaan.
 
Laatst bewerkt:
Het is onmogelijk de motor te laten draaien als niet eerst de veiligheidsschakelaar is gedeactiveerd en de gasstick niet in de gas dicht positie staat. Als de gassick bij voorbeeld in de volgas positie staat en je deactiveerd de veiligheidsschakelaar, dan gebeurd er niets...

'Gedeactiveerd' moet neem ik aan geactiveerd zijn . . .

Ik ga kijken.

Bedankt!


jan.
 
Nee, heb het bedoeld zoals geschreven. Als de motor mag draaien, dan deactiveer je de veiligheidsschakelaar. En als de gasstick in de gas dicht positie staat, of in de gas dicht positie wordt gezet, is daarna gas geven mogelijk.
 
Nee, heb het bedoeld zoals geschreven. Als de motor mag draaien, dan deactiveer je de veiligheidsschakelaar. En als de gasstick in de gas dicht positie staat, of in de gas dicht positie wordt gezet, is daarna gas geven mogelijk.

Ja, klopt, nou zie ik het ook.

(Altijd die dubbele ontkenningen . . . )

Maar man, wat een ingewikkeld verhaal(tje).

Lijkt volgens mij op wat Harry ook voorstelt:


Eerst maar eens de manual erbij.

Of dit proberen te doorgronden.

https://www.rc-thoughts.com/2017/03/add-a-safety-throttle-lock/


jan.
 
Laatst bewerkt:
Heb het filmpje van Harry nu grondig bestudeerd, en ik denk dat ik het er morgen nu in één keer in zet.

Maar dat kan dus morgen pas . . .


jan.
 
Okay, het werkt waarschijnlijk/vast wel.

Maar ik zie in dat filmpje toch dat type beveiligde switch die ik niet heb, en die ik ook niet wil.

Dus ik hou het bij de manier van RC-thougts cq. Curzon.


jan.
 
Ik zag er als een berg tegen op en het ging ook niet direct de eerste keer goed, maar toch: het werkt. :banana:

Wat ik even niet weet: werkt het nu direct voor alle modellen met een e-motor?

Even gekeken: nee.

Kreun.

Moet ik nou echt voor ieder model apart . . . nee toch?


jan.
 
Ik zat ook het filmpje van Harry te kijken.
Heel raar dat, als je de throttle cut omzet en de gasstick zeg maar half hebt, de motor meteen gaat draaien.

Bij mijn zender (noem geen namen, scheelt weer discussie[emoji56]) kun je de throttle cut omzetten met half(bijvoorbeeld) gas en dan gebeurd er niks. Pas als de stick onderin is geweest, dán gaat de cut eraf.
Lijkt mij veiliger?
Zou Jeti dit niet gewoon softwarematig kunnen oplossen? Of doen ze dit met een bepaalde reden?
 
Ja, oké, maar je moet er nu iets extra voor instellen. Fabriek af in de software in programeren is veel handiger en veiliger lijkt mij. Maar misschien mis ik iets?
 
Dat is nou juist wat dit hele gebeuren voorkomt!
Blijf ontzag hebben voor de elektroprop, ook met spulletjes van Jeti.
Als je een tuimelschakelaar voor deze functie gebruikt gebruik dan een vergrendelend exemplaar.
Schrijf op de zender bij het knopje waar het voor dient en in welke positie.
Of nog handiger, plak een geel stickertje op de zender met de schakelaar in het midden er doorheen en maak het hendeltje rood.
Dan zou zelfs een analfabeet kunnen weten dat het een noodstop is.

Het gebeurd geregeld, best wel vaak onverwacht dat een prop ineens aanschiet.
Nu gebeurt dat ook wel weer vaak bij dezelfde mensen, dat dan weer wel.
Zolang het bij zelfverminking blijft, en het met een pleister of snelverband bij elkaar gefikst kan worden, lig ik er niet zo wakker van.
Dat spul is toch maar beperkt houdbaar.
 
Ja, oké, maar je moet er nu iets extra voor instellen. Fabriek af in de software in programeren is veel handiger en veiliger lijkt mij
Dat is zeker heel wat handiger.:)

Enne het hele throttle cut waar allerlei safety isseus aan bij geplakt worden door leken op het gebied van safety.
Is in het leven geroepen door het simpele feit dat we vroegha bij brandstof de trim (schuifpotje) gebruikte voor de stationair loop en bij dicht geschoven schuifje het uitzetten van de motor.
Met de komst van de druktoetsjes voor de trim, werkt een een throttle cut schakelaar voor een brandstofmotor wat handiger zo dat de trim gewoon op zijn stationair positie kan blijven staan.

Ik heb ook zo'n zender van dat ene merk waar zonder zelf configureren/programmeren een throttle cut in de firmware is ingebakken.
Nou ja er is een optie om de functie wel of niet te gebruiken.
 
Ja, oké, maar je moet er nu iets extra voor instellen.

Nee, hoeft niet.

Maar misschien mis ik iets?

Ja, dat lijkt wel zo.

Ik heb dat filmpje van Harry ook grondig moeten bestuderen, maar . . . het werkt.

Heel raar dat, als je de throttle cut omzet en de gasstick zeg maar half hebt, de motor meteen gaat draaien.

Dat is nou juist exact wat die schakeling van Harry voorkomt: als het gas niet dicht is, en je zet de throttle cut om, dan gebeurt er niks.

Als je een tuimelschakelaar voor deze functie gebruikt gebruik dan een vergrendelend exemplaar.

Dat hoeft dus niet, want . . .

Nou ja, laat allemaal maar.

Bestudeer het filmpje, en je begrijpt het.


Zit ik nog wel met die vraag: kan ik schakelingen kopiëren van het ene model naar het andere?


jan.
 
Back
Top