Armortek Centurion Mk 6/2 (1/6)

Ik zie dat je nu de stoffen hoes direct om het machinegeweer hebt zitten. maar op het plaatje wat je eerder hebt gelinked was die hoes bevestigd met die metalen gaten-strip rondom de die piramide waar het machine geweer in zit. Noem me een muggezifter, maar vind het plaatje wat je eerder gelinked hebt wel mooier staan. :)

Die loopbedekking vind ik wel erg mooi verzonnen. ben benieuwt hoe het er uit ziet als die in kleur gespoten is.
 
@ Klamath: De hoes bestaat in verscheidene uitvoeringen: met of zonder bedekking voor het machinegeweer. Om praktische redenen was het voor mij niet mogelijk om de uitvoering zoals die op de foto is weergegeven, uit te voeren. Zodoende werd het dan eentje mét volledige bedekking.
Zo eentje dus:

Centurion-Tank-1-1024x768.jpg


De 'in the field' aangebrachte thermo sleeve zal niet gespoten worden omdat ik hier de natuurlijke kleur van de jute wil behouden. Het minste likje verf zou volledig afbreuk doen aan dit gegeven.
Op de foto (die bij kunstlicht is genomen) wordt de kleur van de jute niet correct weergegeven. ;)
 
Droop: een thermal sleeve is iets anders dan de vorm van de loop "breken" met jute. Het laatste is alleen camouflage, het eerste heeft te maken met de uitzettingscoëfficiënt van het metaal van de loop.
Een "koud" kanon heeft een andere ballistische baan dan een "warm" kanon. Dat kan op 1.500 meter wel een meter in de hoogte schelen.

Jute doet daar weinig tot niets aan, want door de open structuur van de stof verliest het kanon zijn warmte in vrijwel hetzelfde tempo als een "kaal" kanon.

Kijk eens naar foto's van het 105mm kanon van de latere typen Centurion of de 120mm van de Chieftain. De thermal sleeves zijn metalen mantels die om het kanon zitten. Bij de 105mm vrijwel onmisbaar, omdat dit een "rifled gun" is. Met trekken en velden dus, wat veel meer warmte opwekt bij een schot dan een "smooth bore" gun zoals het 120mm kanon van de Leo II.

Overigens: ik zou het jute wél camoufleren; zo'n horizontale gele lantaarnpaal zie je al vanaf verre afstand...
 
Thermo sleeve part 2

Bedankt voor deze uiteenzetting Roel. Toeval wil nu dat ik net terug ben uit het atelier want daar heb ik betreffende de thermo sleeve het één en ander aangepast:



291_zpsd0a5b0f6.jpg


Veel beter, niet? :)


Wat ik tot nu toe al aan de Centurion heb veranderd, gemaakt of aangepast:

- Thermo sleeve met sluitingen.
- Canvas mantlet cover
- Beugels voor de mantlet cover
- Achteruitkijkspiegels
- Besa machinegeweer
- Jerry can holder
- Schotten op radiatordeuren
- Verbindingsschakel tussen de sleepkabels
- Phone box
- Licence plates enz.

En dit is nog maar het begin. :p


Wordt vervolgd,
 
Laatst bewerkt:
Thermo sleeve part 3

Thermo sleeve part 3

Ook de 2de aanpassing van de thermo sleeve was nog niet geheel naar mijn zin en zodoende heb ik vanavond de (bijna) laatste hand gelegd aan het jasje van de loop.
Tja, zo blijven we bezig, niet?

292_zpsa78b5bbe.jpg

De thermo sleeve van de Centurion bestond uit drie delen. Dus dat moest ik ook eventjes aanpassen.


293_zps1576426b.jpg

Vervolgens werd de groene kleur vervangen door een wat meer realistischer khaki-bruine kleur.
Ook de metaalkleur van de beugels werd van een wat meer onopvallende kleur voorzien. :rolleyes:

Ik ga deze modificatie wat in m'n hoofd laten bezinken en hopelijk blijf ik tevreden over het resultaat. :D
Roel zei:
De thermal sleeves zijn metalen mantels die om het kanon zitten. Bij de 105mm vrijwel onmisbaar, omdat dit een "rifled gun" is.
Ik twijfel niet aan je expertise en deskundigheid Roel, maar op de onderstaande foto is goed te zien dat de uitwendige bekleding van de thermo sleeve op deze Centurion uit stof bestaat:

3672424086_a6f5d2e8f5_b.jpg








Oh ja, voor ik het vergeet: het verlof van de mannen zit er bijna op en weldra zullen ze hier terug ten tonele verschijnen.


Wordt vervolgd,
 
De thuiskomst...

De mannen hun vakantie zit er op en vandaag zijn ze met z'n vieren terug thuis gekomen:

294_zps477203e4.jpg



295_zps10ebb986.jpg



296_zpse09bcba9.jpg



297_zpsa96f1bc6.jpg


Tja, en zo gaat het leven ten huize Droop gewoon verder... ... ... ... . :rolleyes:


Wordt vervolgd,
 
Een stoel voor Willy...

298_zpsa471f0e8.jpg



299_zpsd0e0f1e7.jpg



300_zpsa030672b.jpg



301_zps1b0b9a1a.jpg



302_zps17aa301a.jpg



303_zps840d9a05.jpg



304_zps2feef17c.jpg



305_zpsd6ccb544.jpg



306_zpscb363538.jpg



307_zps3b46c9f4.jpg




Nog eventjes m'n lijstje bijwerken:

- Thermo sleeve met sluitingen.
- Canvas mantlet cover
- Beugels voor de mantlet cover
- Achteruitkijkspiegels
- Besa machinegeweer
- Jerry can holder
- Schotten op radiatordeuren
- Verbindingsschakel tussen de sleepkabels
- Phone box
- Licence plates enz.
- Driver's seat.



Wordt vervolgd,
 
Laatst bewerkt:
Ziet er weer eens prachtig uit. Die thermo sleeve ziet er nu ook strak uit. (niet zo'n hoog zak van sinterklaas gehalte. :mrgreen: )

Alleen zit de bestuurder zo niet wat hoog in de tank?

Ben in ieder geval erg benieuwt naar het bestuurders compartiment. dat zijn altijd supermooie details voor zo'n machtig model.
 
@Klamath......Normaal zitten ze zo ivm zicht e.d.
In combat mode, gaat de stoel naar een lagere stand waardoor het luik dicht kan en de chauffeur door de periscopen in het luik naar buiten kijkt.


Mvg Roy
 
Wijzerplaatjes...

Vandaag heb ik me een beetje met de metertjes bezig gehouden:

314_zpse05142fc.jpg

De behuizingen van de meters heb ik gemaakt door fijne stukjes te draaien van messing buisjes.
De wijzerplaten heb ik van het net gehaald en uitgeprint waarna ze met enkele druppels gloss verzegeld zijn.
De gloss moet er tevens ook voor zorgen dat men de indruk heeft dat de wijzerplaten met een glaasje zijn afgeschermd.



315_zps3e04d0ee.jpg

Hier zien we de gauges op hun plaats in de Moderator. Dit strookt niet geheel met de werkelijkheid want bij een 1:1 centurion zijn die schuin t.o.v. de bestuurdersstoel geplaatst.
Om praktische redenen ben ik daarvan afgestapt en heb ik ze evenwijdig met de stoel gemonteerd.


316_zpsdc257c0c.jpg

Inspectie van Willy...


317_zpsd3831b5a.jpg

... en alles kreeg z'n goedkeuring. ;)



Wordt vervolgd,
 
pc_surfen.gif
Nog eventjes m'n scratch lijstje bijwerken:

- Thermo sleeve met sluitingen.
- Canvas mantlet cover
- Beugels voor de mantlet cover
- Achteruitkijkspiegels
- Besa machinegeweer
- Jerry can holder
- Schotten op radiatordeuren
- Verbindingsschakel tussen de sleepkabels
- Phone box
- Licence plates enz.
- Driver's seat.
- Afscheidingswand tussen driver's en battle compartment.
- Gauges driver's compartment.

 
De brandblusinstallatie geplaatst...

Vandaag was het tijd om de blusinstallatie onder handen te nemen. Zodoende werden de mouwen opgestroopt en de draaibank opgestart.
Terug een kort verslagje van de gedane werkzaamheden:

318_zps12e24c0e.jpg

De brandblussers zijn dus met de draaibank gemaakt. De wieltjes die gebruikt worden om de flessen open of dicht te draaien, zijn gewoon wieltjes van een 1/35 panzer IV'tje.
De aansluitstukken zijn messing profielen en voor de leidingen heb ik gebruik gemaakt van 1,5 mm lasdraad.



319_zps3be6bbbb.jpg

Hier zien we de flessen al in hun rode kleur. Ook de nodige stickers zijn aangebracht.
Let hier ook op de aluminium beugel waarmee later de flessen tegen de wand van het driver's compartment zullen bevestigd worden.


320_zpsed0945bb.jpg

En hier staan ze dan op hun plaats in het compartiment.


321_zpsaa3ac8e0.jpg

Alles is klaar voor gebruik en in geval van brand binnenin de Moderator, kan die nu geblust worden.




Wordt vervolgd,
 
De brandblusinstallatie geplaatst...

Hier nog een kijkje op de blusinstallatie maar nu met de dekplaat op haar plaats:

322_zpsd5581bd4.jpg



323_zpsc59ffec4.jpg


Ziet er al leuk uit en dit is nog maar het begin. :)


- Thermo sleeve met sluitingen.
- Canvas mantlet cover
- Beugels voor de mantlet cover
- Achteruitkijkspiegels
- Besa machinegeweer
- Jerry can holder
- Schotten op radiatordeuren
- Verbindingsschakel tussen de sleepkabels
- Phone box
- Licence plates enz.
- Driver's seat.
- Afscheidingswand tussen driver's en battle compartment.
- Gauges driver's compartment.
- Brandblusinstallatie gemaakt en geplaatst.

 
De nodige waarschuwingen aan de wand...

Shame on me! Zit ik me hier vandaag bezig te houden met de blusinstallatie en dan vergat ik nog om de nodige waarschuwingen aan de wand te hangen.
Straks krijg ik hiernog een controle van de dienst 'Veiligheid op het werk'. :)

Bij deze dus:


324_zpsf4a5f3f2.jpg

Jaja, een verwittigd tanker is er twee waard, niet? :D


325_zps284fce00.jpg



326_zps44c72f35.jpg


Het blussysteem van de Centurion is uitgerust met 5 spuitkoppen en die bevinden zich allemaal in het motorcompartiment. Dus helemaal achteraan de tank.
Drie daarvan waren op de achterkant van de motor gericht en twee naar de voorkant.
Bij brand zal het bluspoeder zich dus eerst in het motorcompartiment verspreiden om zich daarna in de rest van de tank te nestelen.
Het enige wat vooraan in de tank zat was de bediening van deze installatie (waarvan 2 hendels buiten de tank) en de twee terugslagkleppen.


Wordt vervolgd,
 
Laatst bewerkt:
The beast on its tracks...

Tigers, Panthers beware! The beast stands on its tracks and is almost ready to hunt you down!

327_zps403e84b3.jpg



328_zpsc58f985d.jpg



329_zps3cc8d3a6.jpg



330_zpsf8384ee7.jpg

Who is ready to withstand this 105 mm gun?
 
Back
Top