Bladspoor verhelpen Mini Titan + Align Pro Woodies

Na mijn eerste setje Align Pro Woodies op mijn MT te hebben gesloopt bestelde ik uiteraard weer binnen een uurtje een nieuw setje.

Volgende ochtend lag het netjes in de bus, joepie. Ze waren wederom al prima uitgebalanceerd dus ik schroef die dingen erop en begin zoals gebruikelijk op bladspoor te controleren.

Met gas op 50: zo scherp als een mes. Beetje positieve pitch en terug, nog altijd prima. Nou de laatste test: gas op 90%, nog altijd netjes, een beetje positieve pitch... en ja hoor bijna een centimeter bladspoor. Terug naar neutraal, nogsteeds de centimeter. Geef een beetje negatieve pitch een WOW 3 cm bladspoor! Nou da's raar... Linkage los en proberen maar.

Twee uur en 2 accu's later, same sh*t. Ja ik kon die bladen onderhand wel doormidden breken, maar goed zelf beheersing he. Ben ik nou idioot of wat? Dit kan ik onderhand toch wel? Ok, om even bij te komen en wat succes te voelen, stock bladen er weer op, en binnen 3 minuten perfect ook op vol gas met +/- pitch. HE?!

Ik begon al uit te denken wat ik in mijn email aan de verkoper van die bladen ging zetten voor retour maar nee... Het moet kunnen! Nou beschik ik gelukkig over aardig wat doorzettingsvermogen en die stock bladen vind ik maar niks dus ben blijven doorproberen tot het wonder boven wonder lukte! Eigenlijk kan alle onzin hierboven weg maar goed... dit is hoe:

LET OP: dit model heb ik in 2008 gekocht, maar er is ook een oudere versie met een iets andere kop (o.a. dunnere bladhouders en mixer armpjes) waar meer bladspoor problemen mee blijken te zijn. De kop op de foto is de nieuwere versie.

Toen ik goed oplette merkte ik op dat het steeds 1 blad was die zo uitweek. Bij het bestuderen van de rotor kop bij het draaien van de rotorbladen in beide richtingen merkte ik dat de mixing levers en de flybar control arms niet helemaal gelijk bewogen bij druk, dus aan een kant was wat meer speling dan de andere. Ik heb de links naar de tuimelschijf los gemaakt en ben de mixing levers en de fb control arms voorzichtig aan gaan draaien. Door de tuimelschijf daarna te bewegen controleerde ik of alles nog wel soepel genoeg bewoog. Ik heb zo alles net op het randje van te hard aangedraaid, en joepie: GEEN BLADSPOOR MEER!

UPDATE: hier volgt een plaatje voor de duidelijkheid. De armpjes moeten zo min mogelijk bewegen in de richting van de rode pijltjes, door de schroefjes bij de groene pijltjes aan te draaien zonder dat de armpjes moeizamer de normale verticale wip beweging kunnen maken. Uiteraard moet je in totaal 4 schroefje controleren, hoewel er hier maar 2 staan aangegeven:
MT_align_woodies_speling.jpg


Dit zal niet voor iedereen werken, want een ieder die serieus met heli's bezig is geweest weet dat er een hoop meer bij komt kijken zoals het o.a. uitbalanceren van bladen en controleren van tig andere onderdeeltjes. Je moet de werking van je heli goed snappen wil je er goed mee kunnen vliegen, zeker na je eerste crash. Men ziet na een crash vaak ook over het hoofd dat bijvoorbeeld de feathering shaft heel licht verbogen is in een soort s vorm, wat ook tot bladspoor kan leiden en vibraties. In het begin let men met name op direct zichtbare schade, en niet op die kleintjes. Nog een bekende is een main shaft die verticaal wat speling heeft. Hierdoor kan je heli bij een beetje pitch ineens omhoog schieten. Hoe dan ook, ik hoop dat iemand er wat aan heeft. Veel vliegplezier!
 
Laatst bewerkt:
Mooi, Heb hier zeker wat aan. Ga binnenkort de mini titan aanschaffen en ook met align pro woodies. Ik hoorde veel over bladspoor, Maar ze zijden dat ik de linkjes moes upgrade met alu. Maar als het zo gaat dan zo natuurlijk. Een goedkopere oplossing! Gewelidig!
 
Ik heb bij een harde crash met Radix CF bladen in de kop uitsluitend de twee kunststof mixing levers gesloopt (ja en die 2 linkage rods naar de bladhouders waren naar pluto ofzo gevlogen). Uiteraard waren mijn bladen ook stuk, maar voor de rest geen schade. Alle servo's op de kop PRIMA. De main shaft was zo licht geboden dat ik het kon verhelpen. Als je alu onderdelen hebt, die minder snel breken/buigen, dan moet de klap van de crash ergens anders naartoe, bijvoorbeeld naar je servo's of tuimelschijf. Da's toch meer dan die 4 euro voor setje mixing levers. Ik heb daarom besloten om voorlopig nog met gewoon kunstof te vliegen. Ik probeer nu steeds nieuwe dingen en steeds lager boven de grond, dus crashen zit er zeker nog vaak in. Hetzelfde geldt voor houten bladen, die breken meestal sneller, waardoor de klap aan de heli minder is. De align woodies zijn overigens wel behoorlijk hard. Overigens, heb je die alu onderdelen niet perfect zitten, dan kun je denk ik nog altijd dezelfde problemen krijgen met bladspoor. Mijn eerste setje bladen ging wel meteen goed.
 
Zijn die radix bladen veel beter als die align woodies? Of zijn die aligns meer de richting uit van de stock bladen?
 
Als het helpt zo dan is het prima natuurlijk !...
Maar mijn ervaring was dat de bladspoor terug bleef komen, willekeurig op welk blad.
De mixerarmpjes waren bij mij gewoon te slap in combinatie met carbon bladen.
Met Aluminium upgrades (in mijn geval Kasama) mits goed afgesteld heb je 0% last van bladspoor.
Met de TT metal head kan ik me voorstellen dat er misschien nog tracking problemen kunnen zijn omdat de dempertjes gewoon niet passen en met tape omwikkeld moeten worden....

Eric
 
Eric, had jij een TT van de eerste generatie ?
Ik had gedacht dat het bij de huidige versie verbeterd was ...

Ik moet zeggen sinds ik de carbon bladen heb, heb ik hetzelfde probleem, alleen niet zo erg, slechts enkele mm.
Waar heb jij alu mixerarmpjes besteld ? Of had je gelijk kasama head erop gemonteerd ...
 
Tja maar ik zou denk ik niet snel aluminium kop erop zetten. Is alleen maar duurder en buigt best snel.
Moet je niet zo hard crashen :p ;)

Ja Bas, eerste generatie denk ik, het kan zijn dat hij al die armpjes en grips heeft met extra dikke verribbing.
Ik heb toen gelijk de hele kasama kop gekocht (zonder de onderste mixerarmen).

Eric
 
Je hebt in ieder geval de nieuwe grips, en dus waarschijnlijk ook de dikkere mixerarmpjes.

Dan zal het probleem opgelost zijn,
maar ik denk wel dat het goed is om dit hier te vermelden.
Met de eerste generatie grips en armpjes was het probleem in veel gevallen niet weg te krijgen zonder de mixerarms te upgraden.

Eric
 
Dit zal niet voor iedereen werken, want een ieder die serieus met heli's bezig is geweest weet dat er een hoop meer bij komt kijken zoals het o.a. uitbalanceren van bladen en controleren van tig andere onderdeeltjes. Je moet de werking van je heli goed snappen wil je er goed mee kunnen vliegen, zeker na je eerste crash. Men ziet na een crash vaak ook over het hoofd dat bijvoorbeeld de feathering shaft heel licht verbogen is in een soort s vorm, wat ook tot bladspoor kan leiden en vibraties. In het begin let men met name op direct zichtbare schade, en niet op die kleintjes. Nog een bekende is een main shaft die verticaal wat speling heeft. Hierdoor kan je heli bij een beetje pitch ineens omhoog schieten.

Hoe dan ook, ik hoop dat iemand er wat aan heeft!
 
Je hebt in ieder geval de nieuwe grips, en dus waarschijnlijk ook de dikkere mixerarmpjes.

Dan zal het probleem opgelost zijn,
maar ik denk wel dat het goed is om dit hier te vermelden.
Met de eerste generatie grips en armpjes was het probleem in veel gevallen niet weg te krijgen zonder de mixerarms te upgraden.

Eric

Ik zal iets erbij zetten, bedankt voor de suggestie.
 
Hier nog een Mini Titan vlieger met de ene keer wel bladspoor, en de andere keer weer niet.
Eindelijk heb ik het bladspoor eruit gekregen, nieuwe lipo erop en jaaaa daar is weer bladspoor.
Heb zelf een complete alu kop op de swashplate na, en zoals EricW al zei: ik heb de ((oude)) versie van de alu rotor hub van TT (TT-PV0801), want ik moet idd. ook de rode dempertjes inwikkelen met teflon tape om ze er spelingvrij in te kunnen krijgen.
Ik weet zeker dat al mijn schroefjes rechts zijn van de mixinglever en van de flybarcontrol lever recht zijn.
Ook na meten weet ik zeker dat de lengte van de ballinkjes goed zijn....maar toch de ene keer wel bladspoor en de andere keer weer niet.

Vlieg op dit moment met de gele carbon bladen van Align (HS1162T 325 Carbon)
Dit zijn geen 100% carbon bladen, maar er zit een carbonstaafje in de bladen.
Vind wel dat de bladen erg veel wegen, weet niet meer precies maar volgens mij weegt 1 blad 32 gram, en 1 rotor blad van de bekende Aling woodies weegt ±18 gram dus dat is bijna de helft.

Ik vlieg vaak met een maatje van mij The Ice Factory die ook een Mini Titan heeft, en hij heeft exact hetzelfde probleem als ik...dus ene keer wel, en de andere keer geen bladspoor.
Ook vliegt hij met dezelfde bladen als ik, dus zowel de gele waar ik het net over gehad heb als de Align woodies.
Maar het gekke bij hem is dat wanneer hij zijn ECHTE carbon bladen van Thunder Tiger erop zet, dat hij 0.0% bladspoor heeft, en dit ook houdt, en ook bij een nieuwe lipo....

Ik dacht ik meld het even....
 
Lijkt erop dat de kop dus gevoelig is voor zwaardere bladen... Kan iemand de carbons eens wegen? Mijn recente woodies van TT wegen 22,8 gram. Ook getalletjes van de Align bladen zijn welkom denk...
 
vandaag weer wat lipo's leeg gevlogen , weer de hele tijd bladspoor met de align carbon bladen ( geel/zwart carbon geinjecteerd) wat ik ook doe krijg het er niet uit.
Daarna maar weer de TT carbon bladen gemonteerd et voila tottaal geen bladspoot met dezelfde instellingen. Snap er niet veel meer van , heb altijd met die geel/zwarte align bladen gevlogen zonder problemen. Ook de align woodies doen het niet goed , als ik deze monteer dan begint de heli te shaken niet normaal .... de carbon er weer op en lopen als een naaimachientje .... heel vreemd.
 
Zelfde probleem hier, vliegen-> bladspoor, begin je aan de links te draaien om het eruit te krijgen, wordt het alleen maar erger, en uiteindelijk is het resultaat dat de links dezelfde lenkte hebben als toen ik begon. VLieg met radix bladen en alles plastic. Verder heb ik ook last dat de heli af en toe slecht op de pitch reageert, dus dat hij ineens omhoog schiet, of niet reageert.
 
Ik heb ook bladspoor met de align woodies ....maar als ik de tt woodies erop zet dan
heb ik geen enkel probleem. Ik neem aan dat het toch wel te verhelpen moet zijn.
Lijkt mij sterk dat je alleen afhankelijk bent van de tt woodies.
 
Wartexx zei:
Verder heb ik ook last dat de heli af en toe slecht op de pitch reageert, dus dat hij ineens omhoog schiet, of niet reageert.

Zitten je druklagers dan wel goed in de bladhouders? Als je die verkeerdom monteert krijg je precies wat je omschrijft, af en toe bladspoor en onvoorspelbaar op de pitch...
 
Back
Top