Bouwverslag Tamiya Leopard 2A6

Goedemiddag,

Van de week en vandaag wat vorderingen kunnen maken, Nu kom ik echter een ( probleem ) tegen, ik moet de luidsprekerbak in het chasis monteren.

Dit wordt aangegeven met blauwe lijntjes naar beneden ( zie bouwtekening ) dit betekent volgens mij dat ik het moet lijmen maar niet met sneldrogende heeft iemand een idee waarmee ik dat kan doen , ik dacht

een contactlijm, de bisonkit ?

luidsprekerbak installatie.JPG


Verder heb ik de loopwielen en meelopers en aandrijving gemonteerd, ik kon echter niet de meelopers schroeven zoals Edwin suggereerd, afstandhouders zijn namelijk hol,toch bedankt voor de tip !!
Loopwielengemonteerd.JPG


Als sneldrogende secondelijm gebruik ik ''Turbo'' kleefstof echt supersterk !

Luidsprekerbak.JPG


Met de geluidsbak zelf ben ik geen noemenswaardige problemen tegengekomen.

Het tijdstip dat ik zal moeten gaan beslissen over welke zender ik ga gebruiken komt nu wel dichterbij......keuzes keuzes.

Ik ga weer verder, zodra er weer een noemenswaardige vordering is gemaakt zal ik deze plaatsen !

Fijne zondag iedereen !!

Raymond
 
Wat ik mij kan herinneren bij mijn Leo bouw, was de speaker box montage een beetje een manko in de bouwbeachrijving.
Uiteindelijk moet je namelijk het bovendek op de speakerbox schroeven.
 
Ik weet het niet zeker,
Maar volgens mij kan je de onderkant van de speakerbox ook eerst in de bak schroeven, daarna pas de speakerbox in elkaar schroeven. (draden niet vergeten)
Het is dan namelijk niet nodig om het bovendek op de speakerbox te schroeven.
 
Arthur,bedankt voor de logische tip, ik draai er gewoon wat parkertjes in.

spantrack.JPG


wat ik daarna op ga lossen is de span-track op maat maken, volgend de gebruiks aanwijzing van de upgrade moet je dit met kleine diamantvijltjes doen.

Zal is mijn best doen om dit vanavond nog allemaal voor elkaar te krijgen !

Raymond
 
Hellup !!!

spantrack 2.JPG


Ik heb zoals de tekening netjes de gleufjes uitgevijld en het metalen onderdeel passend gemaakt.

Nu heb ik deze onderdelen nog over...maar.....
AFV instructie 2.JPG


Zie alinea 2 ...put in the allen screws dan het kapje erop lijmen .

zoals ik het dus lees moet ik nu het boutje erin draaien en het kapje erop lijmen maar hoe ga ik hem dan in de toekomst bijstellen ?

Heeft iemand hier ervaring mee en kan mij vertellen ( of een linkje ) wat de juiste volgorde is van

werken met de overgebleven onderdelen ?

Dank je wel !

Raymond
 
De speakerbox zit er gewoon los in, die moet je ook niet lijmen! hij wordt wel aan de bovenkant van het chassis vastgeschroefd.

Deze wordt op zijn plek gehouden door de boven en de onderkant van het chassis.

Dan kun je straks met 4 schroeven de boven van de onderkant loshalen, erg handig als je de spanning van je rupsbanden wilt veranderen of andere rupsbanden wilt monteren.
 
Dank je Ruben,

Heb je ook ervaring met de track spanners van AFV?

Als er nog meer upgrades zijn die goed zijn om tijdens de bouw erin te zetten hoor ik dat graag.

Ik hebde track spanners nu zo gemonteerd, geen idee waar ik nu dat kapje op zou moeten lijmen ?

track spanner gemonteerd.JPG


Groet,

Raymond
 
Hallo Raymond,

Ik heb qua upgrades alleen een kogellager set erbij en een battle unit. voor de rest is die van mij gewoon standaard.

Ik kan je met die trackspanners dus niet helpen, maar volgens mij als ik de foto's bekijk ziet het er goed uit.
 
He Ruben,

Gaaf !!, dat je hier ff de moeite voor hebt genomen en heb er zeker wat aan.

Ik zit ff krap in mijn tijd maar binnenkort ga ik jullie weeer verblijden met nieuwe updates ...

Groet,

Raymond
 
tekening 29 verlichting.JPG


Goedemorgen medemodelbouwers,

Heb nu weer meer tijd dus ik dacht weer vrolijk verder te gaan met de bouw van mijn Tank.
Nou dat vrolijke was er snel van af nadat ik ben aangekoem bij tekening 29, ik moet dus een dunne en een dikke glasfiber draad je door de schijnwerphouder proppen en dan een stukje afplakken en dan met seconde lijm vastzetten.
Nou eindeloos gepriegel krijg ik het niet voorelkaar, ja dat alles nu onder de seconde lijm zit .
Kunnen jullie mij helpen ?hoe dit te doen ?

Thnx,

Raymond
 
Ah! jij bent bij het "leuke" gedeelte aangekomen... ;)

in principe staat het natuurlijk duidelijk in de beschrijving, gun de secondelijm voldoende tijd om te drogen, het heet misschien wel secondelijm maar af en toe duurt het wel erg lang...

Ik heb verder weinig problemen gehad met deze stappen...
 
Secondelijm is heel handig in gebruik maar.... zorg dat wat je wil lijmen droog en vetvrij is.... als het kan een klein beetje opruwen voor betere hechting.
En wat heel belangrijk is...gebruik niet teveel je kan met een klein beetje lijm al veel vastzetten,gebruik je teveel dan kan het oplosmiddel niet vervliegen.
Wat je dan overhoud is een kliederboel die dan op een groter oppervlak een mooie plakkaat uitgeharde lijm vormt...en alles heeft gelijmd behalve wat de bedoeling was.
Met dit weer moet je ook ontzettend opletten dat je geen zweethanden hebt.... dat vocht bevorderd het lijmen ook niet.:yes:
 
Alleen de dampen niet inademen en oppassen voor je vingers. Je hebt zo een brandblaar te pakken. Kan wel eens heet worden met dat spul. Zorg wel dat het niet op een zichtbare plek zit, mijn ervaring is dat het praktisch altijd wit uitslaat.
 
Bekijk bijlage 218907

Goedemorgen medemodelbouwers,

Heb nu weer meer tijd dus ik dacht weer vrolijk verder te gaan met de bouw van mijn Tank.
Nou dat vrolijke was er snel van af nadat ik ben aangekoem bij tekening 29, ik moet dus een dunne en een dikke glasfiber draad je door de schijnwerphouder proppen en dan een stukje afplakken en dan met seconde lijm vastzetten.
Nou eindeloos gepriegel krijg ik het niet voorelkaar, ja dat alles nu onder de seconde lijm zit .
Kunnen jullie mij helpen ?hoe dit te doen ?

Thnx,

Raymond

geduld geduld.....
tis priegelen maar goed te doen.
 
Inderdaad priegel ,priegel ..( En weer enkele nieuwe scheldwoorden geleerd ) uiteindelijk toch voor elkaar gekregen !!

Eigenlijk heel simpel ,ik heb een dikkere 'Gel' seconde lijm gekocht , lampjes in bankschroefje gezet en laten drogen.

Maar...daarna wou ik de dikke glasfiber draad nog een beetje 'bijbuigen' maar dat brak natuurlijk stom stom.

Maar kijken hoe het licht brand wanneer het allemaal aangesloten is.

Tevens weer bedankt voor alle support , supertof.

To be continued .....

tekening 29 gereed.JPG
bankschroef met lampjes.JPG
 
Goedenavond,

Waren niet de leukste knutselavonden...,maar goed ik heb het in elkaar gekregen.waar ik al snel achter kwam is dat Tamiya de voorgeschreven lengtes van de glasfibers wel erg nauw neemt , zeker door mijn eigen geklungel kwam ik aan de voorkant bij één fiber enkele mm te kort , dit opgelost door er ( dikke )
Seconde lijm ertussen te doen hopen dat dit werkt
Aan de achterkant zelfs twee eindjes letterlijk aan elkaar geknoopt.

Maar goed we gaan gewoon weer verder
image.jpeg
image.jpeg
 
Back
Top