Bouwverslag Union Sovereign

Hallo allemaal,

Op de rand van het oude jaar nog een verslag van de voortgang. Verdere details aanbrengen op het Forecastle dek. Allemaal ontluchtingen voor de diverse tanks tegen de verschansing aan Bakboord zijde. Ook de steunen voor de verschansing allemaal aangebracht. De ontluchtingen zijn allemaal samengesteld van gedraaide en gezaagde messing staf en buis.

P1040436.JPG


Op de kop van het Forecastle dek de Fearleads geplaatst. Elke Fearlead heeft 4 rollen. Achter de centrale Fearlead op de kop een Smit Bracket aangebracht. Alle 4 de Twin Bolders gedraaid en gemonteerd op een Polystyreen plaatje. 2 verhaalkoppen gedraaid en geplaatst op een verhoogde fundatie. Luik achter de voormast gemaakt. Aan de mast komt nog een soort boom waar een takel aan gehangen kan worden. Hiermee kunnen zwaardere voorwerpen door het luik naar beneden getakeld worden. Uiteraard kan omgekeerd ook. Voor de ankerlier 2 kettingstoppers gefabriceerd. Hier zit geen rechte hoek aan. Bij ontbreken van tekeningen deze vanaf foto's gemaakt. Maten dus echt een beetje af moeten schalen maar redelijk tevreden hierover. Achter de Ankerwinch nog een bordes gemaakt. Toch nog redelijk veel ruimte op dit dek. Aan Stuurboordzijde uiteraard ook de verschansings steunen aangebracht. Tevens ook het Potdeksel rondom op de verschansing aangebracht. Ook aan deze zijde nog een aantal ontluchtingen aangebracht.
P1040437.JPG


Vanuit deze hoek is de Smit Bracket beter te zien alsmede de kettingstoppers. Ook de bolders met de verdikking op de zijkanten beter te zien.
P1040440.JPG


Tot slot nog een Ontsnappingsluik ( Escapehatch) vlak voor de opbouw en nog een ontluchtings koker met inspectie luik. Op de hoek van dit luik zit nog een afsluiter op het dek. Waar deze voor dient is mij niet bekend. Maar staat op de foto dus moet ie er wel staan.

P1040442.JPG


Alles staat uiteraard nog los. Messingonderdelen worden eerst gestraald. Daarna alles in de primer en in de kleur. Het dek kan dan ook worden afgelakt alsmede de verschansing aan de binnenkant. Als dit dan allemaal gemonteerd is, tezamen met de railingen en attributen aan Stuurboord en Bakboordzijde zijn de dekken verder gereed en kan met de opbouw gestart worden.
Volgende verslag zal denk ik niet eerder verschijnen dan in 2017.
Rest mij nog om allen prettige dagen toe te wensen en een gezond en productief 2017.
Tot volgend jaar.
 
Laatst bewerkt:
  • Like
Reactions: aac
Dank je wel Ferry,
Is prachtig werk om te doen, maar ben wel weer blij dat dit tot zover gereed is. Wordt helemaal gek van al die ontluchters:banana:. Het potdeksel heb ik inderdaad uit een plaat gezaagd. Wel in 3 stukken overigens.
 
Wederom ziet het er weer........mooi uit.:thumbsup:

Heb je zelf een straal cabine?

Dank je Ernst.
Straalcabine heb ik niet alhoewel dat nog wel een wens is. Ik doe het met een apparaat van Ferm. Deze sluit je aan op een stofzuiger en het straalmiddel (in mijn geval zilverzand wat in vogelkooitjes gaat) wordt via het straalpistool in de bak gezogen. Werkt eigenlijk verrassend goed, zo groot zijn onze onderdelen niet. Als je volgend jaar langskomt, laat ik het je zien.
 
Ok Sjoerd bedankt voor je info,dat klinkt simpel en handig.
Ik ga je zeker zien, in het nieuwe jaar.
Ik wens je een "goed uit einde en een gezond en gelukkig 2017"
 
Back
Top