Bronco Models type XXIII 1/35

Hoi Gertjan,

Ziet er goed uit je WTC ontwerp, mooi boekje nietwaar?, ben ik een stuk wijzer van geworden.
Ben benieuwd waar je haar gaat doorzagen, zoals ik je al via de PB schreef, wil ik de huidige splitsing gebruiken en de toren hierop aanpassen.

Heel mooi boekje! Ergens staat ook een tekening van de originele aansturing van het roer met twee stangen, dit ga ik ook maar eens proberen.

Een foto zegt meer dan woorden en op verzoek wat kleiner (laptop op schoot ipv tablet, oef wat zwaar)

Zwart=splitsing (de lasnaad achter de toren)
Rood=einde wtc
Groen=luik met toegang tot koppeling schroefas, stuurstangen en on/off switch
img00353201302241127.jpg


Gr,

Gert-Jan
 
hallo gertjan

zou ik zo niet doen met het einde van je wtc
je baionet sluiting komt op de eind dop te zitten en die eind dop zit dus vast in het staartstuk van de romp
als je later een O ring moet vervangen kom je der haast niet bij

gr raf
 
Hallo Raf,

Ik maak gebruik van einddoppen, het zelfde idee als de type 212 van Manfred. Een bajonetsluiting komt er niet aan te pas. Vandaar dat ik op die lokatie de spitsing kan doen. De wtc kan ten alle tijden compleet uit de boot. In het staartstuk komt alleen de as en de roerbediening. Vandaar ook het luikje om bij de koppelingen te komen.

Groetjes,

Gertjan
 
Hierbij een lijst van alle producten die ik afgelopen week heb besteld en omdat ik zovaak vragen zie over de kosten heb ik die er maar meteen bij gezet.

Ik heb het gevoel dat ik nog wat mis maar daar kom ik straks bij het bouwen wel achter ;) Anders mogen jullie mij wel een hint geven.

Invertarisatie en kosten:
1 x Bronco models Type XXIII 80,00
3 x servo HXT 9 gram 6,16
1 x brushless motor 3536 910kv 12,21
1 x ontvanger 12,30
1 x 6v tandwielpomp 2,48
1 x binnenband gratis (duiktank)
2 x 50mm doppen 2,00 (duiktank
1 x 30A brushless esc 11,45
1 x 15A brushed esc (pomp) 7,45
1 x 1000 x 70mm acryl buis 19,95
2 x 70mm end cap (dop voor buis met o-ring) 17,36
1 x 6v 4600 accu (losse cellen) 29,70
1 x schroefas en koker (zelf op lengte maken) 5,21
4 x led verlichting 14,00
1 x remote on/off switch (verlichting) 5,45
1 x zender Futaba FF8 40 mhz 2ehands 52,05
1 x schroef drieblads 45mm 16,80
1 x set koppeling motor/schroefas 20,00
1 x motoras doorvoer 5mm simmerring 1,53
2 x stuurstangdoorvoer met o-ringen 3mm 7,90
1 x schakelaar waterdicht 3,12
1 x ontstoorset (waterpomp) 0,78
1 x 2mm plastic plaat (techrekje) 5,99
1 x diode (pompstop) 0,26
1 x microswitch (pompstop) 1,23
2 x failsafe (pompen en klep open) 10,44
messing buis/staaf, kabels, lijm, stekkers 15,00

Optellen heb ik maar niet gedaan :cool:

Verzendkosten? Laten we het daar maar niet over hebben.

Mvg,

Gert-Jan (is creditcard aan het blussen)
 
Laatst bewerkt:
ikke denk dat ge lijm vergeten bent op te schrijven
en verf en aceton om te poetsen en keukenrol om het pistool in proper te spuiten

zo een lijst is nooit af hahaha

gr raf
 
ik krijg het schaamrood op mijn kaken na al die jaren verkeerd werken en niet hebt geweten hoe het moest,
ik begon altijd met of zonder tekening de boot te bouwen ze mochten niet groter worden dan 195 cm ivm transport.
zo zie je maar dat er altijd wat te leren is.
alle bouwers succes
groeten fred
 
hallo gert-jan
met endfest kun je niet alles lijmen
voor de originele romp zou ik wel de speciale lijm kopen die de plastiek delen vulcaniseerd
dat houd beter dan endfest om dat het echt de plastiek delen iN elkaar laat smelten

gr raf
 
Mijn favoriet is de Revell contacta profssional voor plastic kits.

Gr,

GJ
 
ja ik geloof dat het die is die ikzelf daar voor gebruik
potje met een borsteltje in ???en nogal redelijk vloeibare lijm

gr raf
 
Deze week begonnen met het techrek gemaakt van 2mm plastic plaat. De servo's, brushless snelheidsregelaar voor de motor, pomp en brushed regelaar van de pomp hebben hun plek al gevonden.

img00355201303011656.jpg


De pomp is ontstoord en de regelaar ervan zit tegen het motorhuis. Te zien zijn de servo's voor richting en diepte en een aparte servo om de slang naar de pomp af te knellen. Of ik deze servo parallel zet aan de regelaar of apart aanstuur moet ik nog even zien.

img00356201303011657.jpg


Morgen weer verder, nu even lekker internetten.
 
ik krijg het schaamrood op mijn kaken na al die jaren verkeerd werken en niet hebt geweten hoe het moest,
ik begon altijd met of zonder tekening de boot te bouwen ze mochten niet groter worden dan 195 cm ivm transport.
zo zie je maar dat er altijd wat te leren is.
alle bouwers succes
groeten fred

Hallo Fred,
Wie kan jou nog wat leren? Wat een prachtige modellen op jouw website. Ik leer, van ieder project die ik aanga, niet gehinderd door enige technische opleiding maar door te doen en te lezen. Ik heb ook mijn missers gehad die toch geslaagd zijn vanwege het leermoment. Als ik een gekke bui heb zal ik mijn missers eens posten ter leering en vermaeck voor de beginners en oude rotten.

Mvg,
Gertjan
 
hoi gertjan
mijn reactie was meer gericht op het haantjes gedrag (van de bouwers of constructeurs)en het gebrek aan fantasie alles moet harder en beter maar zelf bedenken en uit proberen word steeds minder, het hoord wel bij deze tijd van dat als de computer uit valt dan weten we het niet meer maar zelf actie ondernemen word steeds moeilijker,maar het belangrijkste blijft dat we plezier hebben in onze hobby.
groeten fred
 
hallo fred

mooi verwoord heb je dat
marc en ik wij doen redelijk veel dingen testen en dat resulteerd in nogal exentrieke modelletjes
waar we zeer tevreden over zijn en die goed varen mede door een goed uitgedacht ontwerp
de rest is louter gebaseerd op toeval LOL
ik ben van mening als je iets maakt en" jij "vind het goed dan is het voor jezelf ook goed
maar als ik je op de zelfde manier iets kan laten zien om het zonder moeite beter te doen dan ga je na een tijdje zelf zoeken van hoe kan ik het beter maken
het is soms een eenvoudig trukje om een moeijlijk probleem op te lossen naar iets waarvan je zegt
hoe heb ik dit over het hoofd kunnen zien
en dan kom je tot resultaten zoals manfred ,jezelf en jan
echt juweeltjes van boten waar je de ogen voor te kort komt om ze in een keer allemaal te bekijken
ik ben reeds blij dat ze duiken en varen maar toch worden door jullie ook mijn modellen mooier

gr raf
 
hallo

ik had wat beloofd en heb het boek eens door genomen
er zijn een paar boten die verschillen van de serie matige boten
tijdens de bouw werd alles nog eens na gerekend en werd ontdekt dat de boten zoals ze toen waren zouden zinken
er zijn dus 2.20 meter stukken gebouwd die bouw nummer IIIA kregen en werden tussen gevoegd bij de boten die reeds op de hellingen stonden
daarna bij de volgende boten zijn de stukken III en IV verlengt met elk 1.10 meter
aan het model zou je dus bij de eerste boten twee lasnaden meer zien aan de buiten kant

dan zijn er 4 type torens geprobeerd
de water af wijzer naar buiten gebogen
de water af wijzer naar binnen gebogen
de water af wijzer gewoon recht op
en een bekleding van de toren met een plexyglas deksel
er zijn ook nog boten geweest met zoals de type VII een water af wijzer midden op de toren maar die hebben der niet lang op gezeten (gewicht)
vloedgaten daar is veel mee gexperimenteerd en gaan we maar over slaan ;want de veranderingen zijn te veel om te beschrijven.
er zijn twee type's GHG gebouwd geworden
de oude vorm en de nieuwe waar ik morgen een foto van zal plaatsen
sommige boten hebben ook nog een ringswimmer snorkel gehad maar dat is niet zo direct te zien welke boten dit waren

voor de rest waren het volgens het boek haast allemaal de zelfde rompen

gr raf
 
Hallo Raf,

Komt deze informatie uit het boekje van Bernard Graeve Verlag? Daar heb ik inderdaad ook 4 typen torens gezien. Het model heeft type 1 zoals jij beschrijft. Bij de bouwbeschrijfing van het model zit een aanhangsel met betrekking tot de navigatieverlichting op de toren die ik maar nergens bevestig zie worden. Volgens deze extra tekening bevinden zich aan weerskanten van de toren blauwe en orange navigatie lichten in plaats van de standaard rood bb, groen sb lichten. Weet jij toevallig hier iets meer over?

Zijn de chinezen kleurenblind of hebben zij toevallig nog ergens het origineel op een werf liggen?

Mvg,
Gertjan
 
hallo gertjan
inderdaad komt deze info uit dat zelfde boek
de navigatie verlichting is gewoon rood/groen en bevind zich in twee lange bakken onder de water afwijzer
juist boven de deur eigenlijk die zich daar in de toren langs de twee kanten bevind
gr raf
 
Hallo Raf,

Het gaat om deze tekening:

nav1m.jpg


Zou het experimenteel zijn of zitten de Chinezen er wel heel erg naast?
 
hallo

volgens mijn slaan ze de bal volledig mis
op de grote plannen staat er maar 1 lamp per kant en dat is daar waar die orange lamp staat
die voorste plaatjes die zijn ook niet te zien op de toren
bij 90% van de foto's van de echte boten zit er een plexyglas bescherming over de lampen
dus de lange opening is dicht gemaakt en je ziet dus alleen een plexy plaat er overheen zitten
zal wel met de stroomlijn te maken hebben gehad of minder geruis dan met die opening aldaar

gr raf
 
Back
Top