Demo F16 1/6,8 en 1/5 oranje

schuurstappen

"In de autoscade is het gewoon schuren mer korol 180 dan spuitplamuur dan een nevel laag mat zwart
en dan schuren mert waterproof korol 800 met water tot er geen zwarte nevel meer zichtbaar is
je bent dan alle krassen kwijt"

Maar in een GOED autoschadebedrijf schuren ze met 80-120 >220>320> 400-500.
Ze schuren ook droog, niet nat. Nat kan namelijk grote problemen opleveren met afspuiten.
NOOIT schuurstappen groter nemen dan 100grit, je krijgt anders nooit de zaak "teruggeschuurd" en er blijven schuurkrassen achter.
Het vervelende van schuurkrassen is dat ze zichtbaar komen na de volledige doorharding van je lak. Een uurtje na de paintjob zie je ze echt nog niet. Kan te maken hebben met de zeer geringe hardingskrimp die sommige lakken hebben.

Er is overigens van 3M een mooi zwart poeder te krijgen (3M-9560), dat werkt als een schuurindicator. waar zwart poeder achterblijft heb je niet goed geschuurd.

Enneh, succes Gerald!

Greetz,
Frank
 
Laatst bewerkt:
Er is overigens van 3M een mooi zwart poeder te krijgen (3M-9560), dat werkt als een schuurindicator. waar zwart poeder achterblijft heb je niet goed geschuurd.

Met dat spul kun je ook mooi weatheren want je krijgt het er zonder schuren haast niet af. Bij mijn F16 heb ik het ook gebruikt en het overtollige er af gehaald met thinner, wel zaak dat je lakje hier tegen kan.

Frank. heb je productblad ook al voor het geval de kist van jolmer een kleurtje moet hebben.
Grt,
Peter
 
Maar in een GOED autoschadebedrijf schuren ze met 80-120 >220>320> 400-500.
Ze schuren ook droog, niet nat. Nat kan namelijk grote problemen opleveren met afspuiten

Greetz,
Frank

Als je met korrel 80 op een modelvliegtuig moet schuren , heb je volgens mij iets niet goed gedaan.:confused:
dan heb je de plamuur wel heel dik opgezet.( zal bij Gerald niet nodig zijn)

Ik heb de meeste spuitklussen altijd waterproof (nat) geschuurd .(de spuitplamuur / grondlak dan)
( gerestaureerde oldtimers en vliegtuigen)
vroeger deden ze niet anders.
voor mij blijft het het mooiste resultaat geven..en geeft echt totaal geen problemen met spuiten.

zie ook bij de topic jets " spuitklus viperjet " , daar zie je hoe ik het stap voor stap gedaan heb.

gr Maikel
 
Ghe ghe, lijkt wel aardig spuitforum hier, hoopjes goede tips, tnx! :D

Als je met korrel 80 op een modelvliegtuig moet schuren , heb je volgens mij iets niet goed gedaan.:confused:
dan heb je de plamuur wel heel dik opgezet.( zal bij Gerald niet nodig zijn)
#80 gebruik ik niet voor de body maar om schaal bultjes en dergelijke in vorm te schuren op de romp. Er zitten hier en daar extra "vormpjes" en kleine fairings zoals bij de LE flap tip die ik simpelweg met 2K autoplamuur (dat roze spul) opbouw en met grove korel op vorm maak, daarna stapsgewijs gladmaken. Komt goed mannen, vandaag weer de hele dag in het stof!

Het schaal forum begint op een F16 forum te lijken..:rolling:
Hmmmm, goed idee Jan, misschien goed idee voor een F16 forum ha ha ha!

Grtz,
Gerald
 
Was tog een behoorlijk gerenomeer schade bedrijf waar ik gewerkt heb
Na het kurken zoals we dat noemen met korol 800 en water
nemen we de boel nog af met een handoek
daarna onvetten
en als laatste een kleefdoekje om stof restanten weg te halen
Het water zorgt er voor dat je schuurpapier niet dicht slipt
 
Toch herken ik het nodige in de schuurstappen. Vorig jaar nog een leuke cursus gevolgd bij Spectrum in Mijdrecht (waar 'de grote beurt' werd opgenomen). Ook daar werd de schuurladder uitgelegd; met stappen van maximaal 80, en inderdaad droog schuren.

Succes met de spuitelarij
 
Succes met de spuitelarij
Komt goed hoor! ;)

Nog effe tussendoor een bokkie gemaakt met hulp van een driepoot en de parasol standaard zodat ik hem in zijn geheel en in alle standen kan grillen/spuiten. Zéker handig voor de metalic omdat ik me heb laten vertellen dat de kleurdiepte al af kan hangen onder welke hoek de metaal chips gespoten wordt. Op deze manier zullen alle chips dezelfde kan op kijken :cool:.

Nu weer verder schuren!

Grtz,
Gerald

GroteFoto-8KNEUKJG.jpg


GroteFoto-CDINDWKC.jpg
 
Goed idee hoor maar waar is de slinger die de 'kip' rond draaid tijdens het grillen :rolleyes:.

Heb een paar plaatjes van metallic spuiten opgezocht. 1e laag hoeft niet dekkend te zijn en voorkomt eventuele zakkers, tevens kun je zo ook wennen aan je contouren en moeilijkheden van je kist. Kruip niet te dicht naar het oppervlak.


full


2e laag

full



Blanke lak laag in een keer vloeiend spuiten (2x).

full



Kijk even niet naar de vorm van het gespoten onderwerp want dat lijkt in de verste verte niet op een F16 .

Was ik maar zover als jou :(, ga binnenkort wel de plug in de primer spuiten. :)

Grz,
Peter
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hoi Gerald,

Ik volgde deze topic al een tijdje, maar sinds ons gesprek op de open dagen en de demo van je nieuwe straalmotor, kijk ik bijna dagelijks of er nieuwe vorderingen zijn. Echt verbazingwekkend mooi.

Kan niet wachten op het kleurtje. :thumbsup:

Groeten,

Ronald
 
Toevalig heb ik een paar van die auto's die bij de grote neurt waren gepimpt in het echt mogen aanschouwen
En geloof me als je dat zet tegenover de 1970 opel kadet coupee die ik gedaan heb voor een klant
Is het echt huilen
Die opol kadet is niet voor niets 5 jaar achter elkaar verkozen tot mooiste kadet coupee van nederland
Aleen dit jaar is i op de 2é plek gekomen
En voor dit jaar kan ik nieteens meer nieuwe restouratieklussen aan nemen
Ik zit vol geboekt tot de kerst
 
Wederom goed bezig, Gerald! ;)

Ik begrijp dat je mijn spuitmallen niet meer nodig hebt? Hoe heb je dan e.e.a. opgelost?

~Jolmer
 
Zo, weekje druk bezig geweest, daarna weekje weg geweest met vrienden, nu eens tijd om wat te posten.

Het oranje zit er eindelijk op! :banana:

Afgelopen weken er naar toegeleefd, veel kleine voorbereidingen op de romp, zowel schaal als noodzakelijke cosmetica. Zo werd mij ingefluisterd dat de oranje enorm slecht dekkend is en de witte primer moest helemaal egaal zijn, géén donkere plekjes want die schijnen door. Altijd dilema want ik wil de lak er niet te dik op hebben maar stuken waar zwarte koolstof doorheen kwam dek je niet zomaar af met een laagje witte grondlak, maar dat waren plaatselijke stukjes. Uiteindelijk de hele romp na geschuurd/gepolijst en nagelopen met een sterke lamp onder een hoek voor oneffenheden:

GroteFoto-BPU6E7UF.jpg


Alles afplakken wat niet oranje mag worden, deze oranje schijnt heel stoffig te zijn en komt werkelijk in alle hoeken en gaten....dus ook in je hobby hok! Dus dan maar op een aanbod ingegaan om hem elders te spuiten, anders was alles in mijn hok nu oranje geweest. Kist klaar voor spuiten:

GroteFoto-XPEUYTIJ.jpg


GroteFoto-WEACGHLB.jpg


GroteFoto-Z8EO4PND.jpg



Oke, nu bussiness time! De lak is een heel systeem van Akzo Nobel aerospace coatings en ben erg blij en ook wel een beetje trots dat ik de originele verf er op kan spuiten zoals op de echte Demo bak is gegaan. (Met grote dank Frank ;))

De eerste laag is dus de egaal witte grondlaag, mag niet grijs of een andere tint zijn want dan werkt het niet. Daarna gaat er in meerdere dunne lagen een fel-oranje laag over. Na een tijdje gaat daarover een tweede oranje type, ook in meerdere dunne lagen, wat de mooie glinstering maakt, ook wel mica/metalic genoemd. Daarna wordt de leeuw er op gespoten in één metalic laag en daarna wordt het zaakje afgesealed met een hoogglans 2K clearcoat. Daarna zal later pas het zwart op de neus komen. Ik had al een keer eerder de kans gehad om mijn verf te checken bij de echte voor kleur echtheid (belangrijk documentatie puntje voor de jury bij wedstrijden) en dat zat wel snor, tis gewoon écht dezelfde!
GroteFoto-NXLJHCKN.jpg


Mengen en blazen maarrrrrrr....:
GroteFoto-X3RZDXF4.jpg


Ja, ik weet, er zit ook een capuchon bij zo'n wegwerp overal....die ik later hardleers op zette.....:D......na mijn eigen koep oranje te hebben!
GroteFoto-IVGW6ZTE.jpg


GroteFoto-MUBTCVSF.jpg


...en tataaa, de eerste twee oranje lagen zijn klaar, nu volgt een mega klus.
GroteFoto-KMNH3T48.jpg


GroteFoto-4LSIECPW.jpg


En die megaklus is het afplakken van de leeuw, veel werk, meer als gedacht wat uiteindelijk twee hele dagen in beslag heefd genomen. (van s'morgens 8:00 tot s'avonds 22:00) Dat geeft eigenlijk gelijk een probleem voor de blanke lak omdat deze er eigenlijk binnen een dag erover gespoten moet worden voor de beste hechting. Schilders truukje, 5% harder bij de 1K lak en dit kan gerekt worden zonder nadelige bijwerkingen tot 7 dagen.

Alles is met de hand uitgemeten en getekend met de volgende documentatie;
- Een 2D pdf file ooit gekregen van het demoteam nog vóór de release van het schema, nu is deze inmiddels op de demo site te vinden.
- Mooie foto's met groooote resolutie en pixels van een foto shoot van de echte, zie hieronder voor een voorbeeld.
- honderden foto's zelf geschoten van de kist in detail, erg belangrijk om alle krulletjes en hoekjes van de leeuw op of naast de juiste paneel of naad te krijgen. Wat dat betrefd is dit schema een kriem voor wedstrijd gebruik, je ziet heel snel als er iets niet klopt!

Hieronder één van de mooie fotoshoot die ik had gekregen, beetje verkleind maar zó moet hij dus worden:

GroteFoto-YN74FU84.jpg


Geinspireerd door mijn kleine depron F16 waarop ik heb kunnen oefenen heb ik dezelfde methode toegepast, stipjes zetten op de afplak folie en gewoon met het handje uitsnijden.....nou ja gewoon....beetje monnikken werk maar het loont uiteindelijk wel. Ik had ook de 2D pdf tekening kunnen vergroten maar de romp is 3D en vloeiend, dat gaat nooit kloppen. Ook kloppen er meerdere kleine subtiele vormen niet met de pdf waardoor alles dan tóch met de hand gecorrigeerd zou worden. De folie kwam van tailormadedecals.com en werkt echt heel fijn, laat zich makkelijk snijden en aanbrengen.

Hieronder een paar foto's van de afplak klus:

Eerst op een transperante plaat uit tekenen:
GroteFoto-AYLIFEP6.jpg


Overzetten op de folie middels stipjes en uitsnijden:
GroteFoto-6OF6WNRJ.jpg


Hier op de elevator geplakt en dan ook in spiegelbeeld:
GroteFoto-OMMAB7QX.jpg


Kielvlak en zo ook de rest van de romp:
GroteFoto-PVMHTHWU.jpg


Voor een vorm in een vorm snijd ik hem eerst uit;
GroteFoto-3BJ7RONH.jpg


Plak er dezelfde folie overheen zodat de het binnenste precies gepositioneerd blijft:
GroteFoto-DJ3SKUCJ.jpg


Op plakken en de tweede laag er weer af;
GroteFoto-WTBUMITV.jpg


Goed in de hoekies:
GroteFoto-WCENTGOA.jpg


Het vorderd;
GroteFoto-8ASS8NFT.jpg


Klaar met afplakken:
GroteFoto-ZLGZCLGC.jpg


GroteFoto-KWNBHI3Q.jpg


Twee dagen afplakken, half uurtje spuiten ha ha ha, daarna alles er weer af:
GroteFoto-ABQCYONA.jpg


GroteFoto-SHWFKNIX.jpg


Daarna de blanke lak erover, eerste keer dat ik zo'n glanzende kist doe, erg benieuwd hoe dat uit zou pakken maar ik ben er zeer tevreden mee, kan niet klagen. Geen druipers maar ook geen sinasappel struktuur, een mooie egale laag. Nu komt de metalic laag pas écht tot leven en zie je de speciale diepte in de kleur. Lastig op de foto te zien, maar tis een apparte kleur!

GroteFoto-TW3PGJQH.jpg


GroteFoto-WSAUZCG8.jpg


GroteFoto-4E8BVTGH.jpg


Komende dagen werken aan de zwarte neus en andere decals waar ik later op terug kom.

Groetjes,
Gerald
 
Back
Top