... p.s. lekker duidelijke titel.
Mies, titel kun je aanpassen door je openingsbericht te wijzigen -> meer opties.
Waardoor denk/dacht je dat de regelaar te licht is Alfred?
... prop is nog niet belangrijk hij loopt maar 3 sec. ...
Elektronica is veeeeeeel sneller (kapot) en een motor verbrandt makkelijk binnen drie seconden.
Door een hoge motorstroom stijgt de temperatuur tot boven de
Curie-temperatuur van de magneten, de magneten demagnetiseren (onomkeerbaar) -> daardoor stijgt K
v -> stroom stijgt -> temperatuur stijgt -> magneten verzwakken verder -> K
v stijgt -> stroom stijgt -> temperatuur stijgt -> enz.enz. temperature runaway, en vervolgens
I love the smell of electrons in the morning :cry:
Motorstroom wil oplopen met derde (3e) macht van K
v en/of tandwielverhouding, als je voor de rest
alles hetzelfde houdt. En verder
motorstroom loopt veel sneller (kwadratisch) op dan accuspanning. In die discussie wat voorbeelden van wat er gebeurt met de stroom bij één of twee cellen meer/minder. Ook weer ervan uitgaande dat andere dingen niet veranderen. Dit alles geldt zowel bij auto's, boten, vliegtuigen als heli's, hoewel bij heli's eigenlijk onderscheidt gemaakt moet worden tussen hoveren en vliegen).
En dan nu de uitsmijter: vermogensverlies in de windingen van de motor (koperverlies) loopt op met kwadraat van stroom. Ergo: verliezen in motor lopen op met de vierde! (4e) macht :shock: van spanning en met de zesde!! (6e) macht :shock::shock: van K
v en/of tandwielverhouding, kolossaal snel, en die verliezen worden omgezet in hitte. (IJzerverlies in de stator en rotor neem ik niet mee hier).
De
grootheid K
v uitgedrukt in de
eenheid toerental/Volt, zegt niets over max.vermogen (Watt), koppel (Nm), toerental, kwaliteit, stroom, magneetsterkte, rendement/efficiency, nullast-stroom. Idem veel/weinig cogging, valt ook weinig uit af te leiden.
Een onjuiste notatie als
motor heeft (of is) 1400Kv zet geregeld mensen op het verkeerde been, ze denken daardoor nogal eens dat
Kv iets met max.motor-vermogen of -koppel te maken heeft, het is toerental per Volt, niks meer, niets minder. Het zegt niets over het vermogen of stroom die de motor aan kan. Een motortje van 10Watt kan dezelfde
Kv hebben als een motor van 10kiloWatt. Het bereiken van een bepaalde K
v is geen kunst, zoals een hoog vermogen en een hoog rendement dat
wel is, een hogere/lagere K
v is slechts een kwestie van minder/meer windingen cq. zwakkere/sterkere magneten (er is wel een bovengrens aan magneetsterkte. Hoe beter de temperatuurbestendigheid van een Neodymium magneet, hoe minder sterk hij kan zijn. Dit wordt langzaam opgerekt, Neodymium magneten worden temperatuurbestendiger).
Helaas maken veel fabrikanten en winkels zich 'schuldig' aan verkeerde notatie, en dat zijn niet altijd de minsten. Correct: K
v=1400rpm/Volt, K
v is een fysische grootheid zoals lengte, tijd, stroom, koppel etc, en wordt uitgedrukt in de eenheid
toeretanl/Volt (meter, seconde, Ampère, Newtonmeter ...).
Cobra motoren heb ik al zover kunnen krijgen, nu de rest nog, er wacht mij/ons nog een schone taak :smile: