Hangglider, delta

Oh hahaha,
Nou die komen in een van deze dagen op het forum moet effe de tijd zien te vinden om hem op te kunnen bouwen.
 
Ben benieuwd
Hier mijn recente ontwikkelingen:

full


full


full


Gr. Johan
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hey Johan,

Als ik de foto's zo bekijk ziet het er allemaal ingewikkelt uit. Kun je met deze constuktie pitch geven en een zijdelingse beweging? Ziet er voor de rest wel geniaal uit zo! Ben benieuwd naar het eind resultaat.

Groet Leon
 
Hallo Leon,

Ingewikkeld ja.. t'is een lastige klus die ik niemand aan kan raden.
Lastig is met name de aansturing van de onder armpjes. Het moet allemaal soepeltjes bewegen zonder weerstand en speling. Ook een belangrijk punt in de constructie van besturing is dat bij beweging van de bovenarmen de lengte van de aanstuur
draden niet veranderd. Daarbij wordt het programmeren van de zender nog een hele klus.
In eerste instantie dienen de armpjes enkel de besturing op hoogte. Eventueel kan er later nog een servo bijgeplaatst waardoor de beide arme aparte van elkaar kunnen bewegen. Maar zover is het nog laaaaaaannnnnngg niet....
Vindt het wel een erg leuk project waarbij elke stap vraagt om nieuwe experimenten.

Gr. Johan
 
Langzaam begint het ergens op te lijken

full


full


full


full


Het doek moet natuurlijk nog opgespannen. Ook de tipsticks ontbreken nog en de spanners voor de zeillatten.

gr. johan
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ziet er behoorlijk goed uit. Hoewel ik me afvraag hoe je de fijne hardware van tipsticks en lattenspanning gaat oplossen... maar daar komen we wel achter...
Ik neem aan dat je de sprogs maar weglaat? :D
 
Bedankt Bart.

Nee de sprogs blijven maar beweegbaar voor de besturing.
Op de foto is zichtbaar dat ik 4 kleine dwarslapjes in het bovendoek heb genaaid. Hierin komen carbonbuisjes waar de sprogs zich tegen kunnen afzetten.
De sprogs worden aangestuurd vanuit het midden met servo's die een lange stuurstang in de leadingedge verdraaien.
Heb voor de tipsticks een paar hele mooie conische carbonbuisjes gevonden. Het opspannen van de tipsticks moet ik waarschijnlijk op de gebruikelijke manier doen met een spanheveltje. Wordt een priegelwerkje..
De crossbar bevestiging op de leadingedge moet ik ook versterken. Onder de heersende krachten houd de epoxy niet. Ga daarom nog een koolstofroving om de leadingedge lamineren dan kan die geen kant meer op.


Gr. Johan
 
Ah je gaat de dwarsbesturing via de sprogs doen... niet zo gek...
Heb voor de tipsticks een paar hele mooie conische carbonbuisjes gevonden.
Carbon is stijver dan glasfiber. Daarom zijn bij de mandragende zeilvliegers de tipsticks altijd van glasfiber. Ik weet niet of je een carbon stick zo gebogen krijgt (zonder dat-ie breekt).
Als je een vliegerwinkel in de buurt hebt (zijn die daar?) heb je nog wel een kansje om conisch glasfiber te vinden... ik heb ooit een vlieger gehad waar dat in zat.

Het opspannen van de tipsticks moet ik waarschijnlijk op de gebruikelijke manier doen met een spanheveltje. Wordt een priegelwerkje..
Ja dat was precies wat ik me al zat voor te stellen.
Je hebt het jezelf nogal moeilijk gemaakt door een toestel met fibertippen te kiezen... een Combat was een slag simpeler geweest... maar ja als je op simpel uit was geweest had je ook postzegels kunnen gaan sparen hè... :D
 
Fibertippen zijn toch het mooist.

Met de sprogs kan ik de dwarsbesturing maar ook de langsbesturing bedienen.
Is een beetje dubbel maar doe dit bewust omdat ik nog niet (helemaal) overtuigd ben dat de langsbesturing met de beweegbare piloot probleemloos gaat werken.

De conische tipsticks die gevonden heb zijn hol en laten zich redelijk buigen en zijn licht. Conische glasfiber buisjes/stokjes ben ik nog niet tegengekomen (iemand?).
Mijn eigen moyes litespeeds heeft ook carbon tips.

Mijn idee voor een volgend model is de besturing toch op de crossbars aan te brengen.
Wordt dan lichter dan mijn huidige constructie. Daarbij zou je de crossbars ook zo kunnen bewegen dat als het ware de VG kunt spannen :-)

Mijn tip voor diegene die ook een dergelijk model willen maken: maak een model met 3 meter spanwijdte!

Gr. Johan
 
Hier een foto van de sprogbesturing:

full


Had hiervoor een glasfiber stang gebruikt in de leadingedge maar deze bleek op torsie veel te slap! Heb deze moeten vervangen door alu rond van 3 mm welke niet alleen veel stijver is maar ook duidelijk zwaarder..

Het mooie van dit systeem is dat je de servo's (bijna) niet ziet. Het nadeel is een duidelijk hoger gewicht dan wanneer de servo's direkt in de vleugel worden geplaatst. Maar goed mijn uitgangspunt bij dit model was dat zij net als een echte volledig opvouwbaar moet zijn. Met de servo's in het midden is dit goed te doen.

Gr. Johan
 
Laatst bewerkt door een moderator:
rchangglider

De bouw ligt alweer een tijdje stil, het vliegseizoen is weer begonnen.
Ben wel druk bezig geweest een aparte website te maken voor geïnteresseerden in rchanggliding.
Natuurlijk zal ik ook hier verdere ontwikkelingen blijven posten.
Heb gekozen voor een aparte site omdat er op de diverse forums (fora?) het onderwerp rc hangglider regelmatig te vinden is en ik deze info wil verzamelen in een speciale site.
Het forum is nog niet helemaal klaar moet er nog wat aan sleutelen maar het begin is er.

Hier is het te vinden: www.rchangglider.com of www.rc-hangglider.com

MVG Johan
 
Back
Top