kwalitatieve filament, tips gevraagd

Ik print nu met abs van hobbyking en esun. Prima spul, ik print met een e3d v6 clone bowden uitvoering extruder temp op 260 graden en bed op 100.
https://www.thingiverse.com/make:342958 dit is met esun abs geprint en dit https://www.thingiverse.com/make:335818 met abs van hobbyking. Voor de prijs die je betaald bij hobbyling eustore raad ik je zeker aan om daar eens een bestellinkje te doen.

Ik heb ook mijn prusa i3(hephestos) x as/ z as voor zien van een t8 leadscrew en de onderdelen geprint met het abs van hobbyking daar heb ik nog geen foto's van op thingiverse staan. Dat is nog een todo dingetje
 
goed om te lezen dat er ook goede ervaringen zijn met de hobbyking filament.
Nog 5 weken wachten ofzo, dan komt mn printer.
Heb wel alvast wat sample filament besteld globalfsd.com, altijd handig om het een en ander uit te proberen
 
Zie hier voor de x as /z as in ABS van hobbyking: https://www.thingiverse.com/make:344585

Handig om op voorraad te hebben is de haarspray van de action. Naam signum extra strong(5) de rode spuitbus kosten 1,29. Ik spuit mijn verwarmd bed er mee in. Dat zorgt voor de beste hechting op aluminium of glas.
 
Laatst bewerkt:
Huismerk 123d = real = bart van reprapworld.

En gewoon prima. Sowieso zijn de hedendaagse filamenten goed, vergeleken met wat je 4 jaar gekeden kocht.

Een van de beste op de markt is Atomic, maar die is in NL niet te krijgen.
 
Dat verschil zou zomaar kunnen bij hetzelfde filament.
Zelf heb ik ook die ervaring.
Twee dezelfde prints en die zijn toch net even anders met hetzelfde filament en instellingen.
Luchtvochtigheid, temperatuur ?:weetnie:

Mijn printer staat in de garage en daar is het in de winter kouder. Dat vergt andere instellingen van de printer dan in de zomer.
 
100% zeker. Heel 123-d shop komt zo ongeveer bij reprapworld vandaan. Desgevraagd zal Bart Meijer (van reprapworld) je dit ook bevestigen. Het is ook logisch; 123-3d levert vnl het 'huismerk' en Real. En Real zit in Nederland en produceert ook 'huismerk' filamenten. Zie http://real-filament.com/pages/privatelabel. De persoon áchter real, is Bart Meijer (reprapworld).

123d is meer een soort van dropshipper van reprapworld.

Zoals Onno terecht aangeeft, is geen enkele rol 100% gelijk. Dit is één van de kenmerken waarom Atomic in 'de scene' als de beste gezien wordt, deze is érg consistent in maatvoering en samenstelling en dus ook de verwerking ervan.

Overgevoeligheid voor verschillende soorten filament, kan ook een indicatie zijn van een problematische extruder/hotend. Sinds ik op dat vlak geheel naar E3D ben overgestapt, merk ik geen verschillen anders dan de optimale temperatuur en dikte. Voor elke rol print ik 2 keer een reeks temperatuur-testcylinders, eenmaal in het begin en eenmaal halverwege de rol. Ook kan zo af en toe nameten geen kwaad.

Echte kwaliteitsverschillen zijn er eigenlijk niet meer. Zeg 3-5 jaar geleden, toen het nog een heel gedoe was om je spullen te krijgen in NL, had je rollen waar bv. luchtbelletjes in het filament zaten, dat zie je tegenwoordig eigenlijk nooit meer. Consistentie van de materiaaldikte is eigenlijk het hoofdissue.
 
Laatst bewerkt:
thanks, weer wat geleerd. Ik heb inmiddels een kleine verzameling filament van verschillende merken en zie inderdaad dat het printen prima gaat. Ben nog wel benieuwd waar de soms enorme prijsverschillen vandaan komen. Normaal PLA zit ergens tussen 20 - 35 euro, maar wat biedt de 35 euro versie wat de 20 euro versie niet heeft....?
 
Meer marketing en een mooiere auto voor de directeur :)

Zonder gekheid; ALS er verschil is (duurder is niet altijd beter) zal dat zitten in een lage standaarddeviatie in dikte. Filament wordt ook gemaakt door extrusie, ze beginnen met zo droog mogelijk gemaakt granulaat, dat wordt verwarmd en daar wordt een draad van getrokken, die door het trekken aan de draad de juiste dikte krijgt. Dit is dus best een lastig proces om een consistente dikte te krijgen die over de hele draad gelijk is. Ook kleurechtheid zal een factor zijn.

Het zijn hele lange machines en in de tooling rondom het maken van filament kun je gaan van praktisch 'home brew', met bv. een geprintte filastruder en geprint waterbak, naar professionele extrusiemachines met lange waterbaden enzovoort.

Overigens is er geen 100% garantie dat ALLE huismerk filamenten van 123-3d komen, af en toe drukken ze er ook wel wat chinees of anderssoortigs tussendoor, maar voor het merendeel geldt dat het gewoon hetzelfde is.
 
Vele merk fabrikanten maken huismerken.
Latex van de Gamma is gelijk aan dat van de Hema. Maar niet altijd meer of minder water bepaald de prijs en het resultaat.
Ooit had ik wat te maken met de olie-industrie.
Heb zelf gezien dat tankwagens van verschillende merken uit dezelfde tank benzine aan het drinken waren.
Meestal is het gewoon een andere verpakking of sticker. Doe ik ook met mijn verzekeringsproducten.

Zo nu weer on topic.

Ik ben zeer tevreden met de prijs van 123 en het filament.
Maar resultaten van het printen zijn niet alleen afhankelijk van het filament, instellingen van de printer des te meer.
Zoals ik al schreef bij mij is er een verschil, best groot, tussen printen in de winter en de in de zomer.
In de winter krijg ik het beste resultaat. De verschillen zijn klein, maar wel aanwezig.
Ter info mijn printer is aan alle kanten dicht.
 
[.
Overigens is er geen 100% garantie dat ALLE huismerk filamenten van 123-3d komen, af en toe drukken ze er ook wel wat chinees of anderssoortigs tussendoor, maar voor het merendeel geldt dat het gewoon hetzelfde is.[/QUOTE]

Juist, regelmatig andere spoelen. Lijkt me niet dat de zelfde leverancier van huismerk filament steeds andere soorten spoelen inkoopt.
 
In de wintermaanden is de luchtvochtigheid gemiddeld (zeker in een verwarmd huis) wel lager dan in de zomermaanden.
Vocht en PLA schijnt niet zo'n goede combinatie te zijn, dus dat klinkt wel logisch.

Kun je niet één van de kinderen het huis uit sturen om een ruimte vrij te maken?
Mijn printer staat in de oude bedstede, zodat wij 's nacht gewoon kunnen slapen. :D
 
Laatst bewerkt:
Mijn printer staat in de garage (mancave)
Als ik 1 van de kinderen weg stuur dan heb er geen meer over.
Ben er wel al aan het wennen ze zit nu in Sydney en gaat morgen naar Nieuw Zeeland voor een maand.
Kan het denk ik niet maken om haar kamer nu om te bouwen, want ze komt weer terug.
 
Tot nu toe neem ik de moeite zelf nog niet, maar kijk eens of je je PLA in een goed (lucht dicht) afgesloten kist kunt bewaren.
Met zoiets als "vochtvreter" er in of zo.
Het printen in de garage zal het probleem niet zijn. Mogelijk wel het vocht in de PLA.
De extruder zal de temperatuur toch wel halen, en te snel afkoelen zal vast het probleem ook niet zijn
 
Voor vocht, vooral Nylon heb ik een voedseldroger gekocht, dat samen met silica gel korrels en de grote ikea afsluitbare zakjes hoop ik mijn filament droog te houden.
 
Mijn filament bewaar ik in een plasticdoos met silica.
Maar wat ik niet begrijp is dat vocht een probleem is.
Zodra het filament in de printer komt wordt het ver boven de 100 graden verwarmt en daardoor is al het vocht snel weg.
En dan is er ook de vraag wat doet het vocht nadat je geprint hebt. Gaat je print daardoor uit elkaar vallen ?
Dat heb ik nog niet mogen meemaken.
 
Maar wat ik niet begrijp is dat vocht een probleem is.
Zodra het filament in de printer komt wordt het ver boven de 100 graden verwarmt en daardoor is al het vocht snel weg.
En dan is er ook de vraag wat doet het vocht nadat je geprint hebt. Gaat je print daardoor uit elkaar vallen ?
Dat heb ik nog niet mogen meemaken.

Vocht wordt stoom tijdens het printen, dit zorgt voor problemen in de hechting, hoeveelheid plastic wat uit de extruder komt, wordt broos, etc. Ik heb wel eens nylon geprint met vocht, je hoort steeds klein popjes van het stoom/
 
De vochtvreter/silica moet wel vers zijn, maar ook weer opnieuw te gebruiken.
 
ja, of in de voedseldroger :p Maar magnetron werkt ook dus, goed om te weten.
En vooral Nylon filament werkt ook als vochtvreter, die kan de vocht uit de silica korrels trekken als deze vochtiger zijn dan de nylon :)
 
Back
Top