ron van sommeren
Forum veteraan
Sterker nog, de hobby zal goedkoper worden EN de motoren/lagers zullen langer mee gaan... Somberen hoeft echt niet![]()

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Sterker nog, de hobby zal goedkoper worden EN de motoren/lagers zullen langer mee gaan... Somberen hoeft echt niet![]()
Nieuwsgierig: weet jij zo wat andere toepassingen/producten uit je mouw te schudden?
Jongens, wake up and smell the music. Nitro is geschiedenis. Ongetwijfeld zullen er nog tientallen jaren mensen mee vliegen, maar het zal nu rap gaan verworden tot iets waarmee af en toe nog eens een ouder clublid mee komt spelen, uit vervlogen tijden, zoals bv. enorm grote NiCD pakketten als aandrijfaccu's. Het zal niche worden.
Electro heeft de toekomst en voor de brandstofmensen de benzinemotoren. Het gesmeer met nitro heeft echt zijn beste tijd gehad. Je ziet het nu al, op een normale vliegdag op ons veld gaan er meer electromodellen de lucht in dan brandstofmodellen. Dat geldt zowel voor vliegtuigen als (schaal)heli's.
Afgezien van de enorme nadelen van een tweetakt methanolmotor (met of zonder nitro), nitromethaan zal steeds strakker op gelet worden en duurder worden. Als je nu op dit moment de kosten voor vliegen over een jaar berekend, is het bv. duurder om een jaar lang elk weekend 5 vluchten met een 1m40 methanol-aangedreven model, dan met een 2m benzinekist, of een gelijkwaardig electromodel.
Nitro is slecht verkrijgbaar, althans, hier in de omgeving wel, je moet al snel kopen wat de winkelier toevallig heeft liggen, wat lang niet altijd is wat je wil.
Nu nog investeren in nitro is wat mij betreft hetzelfde als nu nog de duurste 35Mhz zender kopen die je vinden kan, zonder dat daar modules in gaan. Het zal best werken, maar is van een uitstervende soort.
electro heeft de toekomst en voor de brandstofmensen de benzinemotoren. Het gesmeer met nitro heeft echt zijn beste tijd gehad. Je ziet het nu al, op een normale vliegdag op ons veld gaan er meer electromodellen de lucht in dan brandstofmodellen. Dat geldt zowel voor vliegtuigen als (schaal)heli's.
en houdt er rekening mee dat je daarnaa geen brandstofkosten meer hebt.
had ik afgelopen jaar veel weekenden zo 100 euro aan brandstof weggevlogen.. dat hoef je maar 3 weekenden te doen en je hebt een nieuw 10S pakket eruit![]()