Onderzoeksvaartuig 'De DUCK'

Dank je wel Marc.

Aflevering 11 bestaat uit 5 opnames waar veel in geknipt is, ze zijn gemaakt dmv een stok met de camera aan het uiteinde.
Lastig om de camera stabiel te houden in zo'n turbulente omgeving, de vissen lijken weinig last te hebben van de stroming.

 
Laatst bewerkt door een moderator:
De hoofdrolspelers in afl.12 zijn een Graskarper en een Snoek, er is nog vaag een school baarsjes te zien en een Boerenkarper die voorbij zwemt.
Twee opnames gemaakt met de D6, de opname met de Graskarper vind ik één van de beste tot nu toe, het vaartuig draait heel langzaam om de vis heen.

 
Laatst bewerkt door een moderator:
in mol hebben we ook gemerkt dat de vissen zich eigenlijk van de stroepen niet veel aan trekken
ze kijken der wel ventjes naar maar als ze dan inderdaad zien dat ze geen gevaar vormen dan tolereren ze de boten in hun territorium

met den 21 is het een ander verhaal in genk in de vijver
zolang ik met juist de periscopen aan het oppervlak vaar dan zwemmen de koi karpers mooi op een 20 cm of dichterbij langs de boot mee
het lijkt als ware dat ze gebruik maken van de stroming door de boot veroorzaakt om een grotere afstand af te leggen
maar eens de toren boven water komt dan zwemmen ze langzaam weg tot ze niet meer te zien zijn
eens de boot terug een paar meter onderwater heeft afgelegd dan zijn ze der weer en nemen weer de plaats in naast de romp om weer mooi mee te zwemmen
de vissers staan dan steeds verbaasd te kijken hoe dit mogelijk is want hun denken maar dat de vissen verstoord worden door het lawaai

gr raf en mooie opnames alweer
 
Dank je wel Raf.

Aflevering 13 is een Snoek van ongeveer 50 cm in een spookachtige omgeving, ook hier de vis weer heel langzaam benaderd.

 
Laatst bewerkt door een moderator:
Aflevering 14 is kort maar krachtig, één opname genomen bij een waterkruispunt dat gedomineerd word door een grote Snoek van ruim een meter.
Hij heeft de nodige littekens, mist de punt van zijn staartvin en is volgens mij blind aan één oog.

 
Laatst bewerkt door een moderator:
Vanmorgen een paar Gopro opnames gemaakt in 't Wed met de selfie stick, westenwind was ongunstig om beelden te maken met het vaartuig.



De padden zijn in ieder geval niet cameraschuw, ze nu en dan bespringen ze de camera.

 
Thanks Koen :-)

Vanmorgen een aantal super stabiele opnames gemaakt met de D7, maar de camera instelling stond niet goed waardoor mijn laptop weer problemen had om de bestanden af te spelen.
Noordkant van 't Wed zag ik nog een Snoek tussen de plantjes liggen, het was te ondiep om te filmen met het vaartuig.
Gelukkig had ik de selfie stick bij me,

 
Laatste screenshots zijn van de Gopro camera, op de laagste resolutie.
Hieronder een vergelijking.

Action camera,


Gopro camera,


Hoogste resolutie van Gopro is 4k, maar ja, dan moet je wel een computer hebben die zulke beelden kan verwerken.

Nog een paar 'selfie stick shots'



 
als je dan naar de twee foto's kijkt dan zijn die van de action cam veel beter en meer details
de gopro gaat zelfs naar het overbelichte zo te zien

gr raf
 
als je dan naar de twee foto's kijkt dan zijn die van de action cam veel beter en meer details
de gopro gaat zelfs naar het overbelichte zo te zien

gr raf
veel beter? Het laat typisch een slechte lens zien, naar mijn idee. Totaal andere kleuren/belichting naar buiten toe.

Ben het er wel mee eens dat de gopro wat licht is, maar dat is toch gewoon in te stellen?
 
Moet even kijken hoe ik die belichting kan instellen want hij is wel een beetje aan de lichte kant, vooral als de zon schijnt.
Zojuist weer een aantal opnames gemaakt in 't Wed, super stabiel maar de opnames zijn te licht.
Eind van de dag nog een paar opnames maken in een andere plas.
 
Instelling van witbalans gevonden, er zijn een aantal mogelijkheden.
Auto (daar stond hij op)
3000k
5500k
6500k
Native
Ik heb hem nu maar op 5500k gezet, straks eens kijken wat dat oplevert.
 
Ik zou juist zeggen dat je in dat je ISO omlaag moet brengen. Maar net als bij een goede foto met een DSLR is het een combinatie van instelling.
 
Back
Top