Rolf92's Sakura Zero S, Bouwverslag

Hoi Rolf is er over dit chassis ook wat bekend betreffende slijtage gevoelige onderdelen?
Of kun je hier hiermee een hele tijd vooruit zonder maar iets te hoeven te vervangen.
Heb je uiteindelijk nog wat bij moeten betalen?
Mvg. Erwin
Hoi,

Volgens mij heeft dit chassis buiten de normale slijtage gevoelige onderdelen geen speciale punten. Dus tandwielen, diffs, belts en lagers. En zeker de banden niet vergeten!
Douanekosten kwam bij mij uit op zo'n €30,-
 
Hebben we hier in Nederland ook de VTA (Vintage Trans-Am) klasse?
Als we die hier hebben heeft HPI weer een mooie body voor ons!
::HPI RACING::
Vind deze Pontiac persoonlijk erg mooi.
 
Heb de Gens Ace LiPo binnen en heb de hardcase vergeleken met die van de Turnigy NanoTech 5.3 30c. De Gens Ace voelt steviger aan dan de NanoTech. Vergeleken met een 'normale' Turnigy is het verschil echt enorm.
 
Ff een kleine update.
Kreeg vandaag 2 pakketjes binnen.
De eerste bevatte Titanium turnbuckles en de Spur Gear Shaft SAK-06

P2290032.jpg


Het tweede pakketje zaten 2 paar HPI TE37 wielen in, hoewel ik nog geen kap heb vind ik ze nu al prachtig staan op de wagen.

P2290033.jpg
 
Dat ziet er mooi uit!!!!
Vraagje het motor tandwiel moet die apart besteld worden? Ik heb de bouwhandleiding gedownload en daar kan ik deze niet terug vinden.
 
Ja, het motortandwiel (Pinion) zit niet bij de kit.
Het witte tandwiel (Spur) zit een 80 tands van in de kit, de spur die je op mijn auto ziet is een 72 tands.
 
FF testrijden met 1 van je Traxxas VXL setjes is geen optie?
Heb de Vileon set wel eens in de Mini (Tamiya M-03) gehad en die ging als op steroids :D

About de Sakuro Zero-S bouwvoortgang.
Gingen de diff schroeven nog als Piet in Griet, rest van de schroeven vergen toch wel enig aandraaien. Eerste blaren zijn reeds aanwezig, komt vanzelf eelt voor terug.

Loop nu tegen het probleem aan dat de snaar richting voorwielen net ff te strak staat volgens mij. Met de spanners op minimaal kan het net, maar zou deze eigenlijk nog wat losser willen hebben.
 
Is reeds meerdere malen besproken zowel hier als op RCtech.net.
Koop de alu gearadaptor met 19 tands poelies en het probleem is weg.
Aandrijftrein loopt ook meteen en stuk soepeler.
Scheeld meteen ook en hoop slijtage ivm minder belasting.

mvg Roy
 
Haha, blaren had ik ook last van, heb zelfs nog een litteken in mijn middelvinger staan :D. ESC uit mijn andere auto's gebruiken is een optie maar dan moet ik ook solderen. Ze werken met een steker systeem maar mijn HK motor niet.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Herken de Sakura Zero-S bouwer: blaren op de middelvinger en een rode handpalm :cool:

Bouw gaat gestaag verder, ben nu t/m de achterassen.

Had even wat ruzie met turnbuckles tot ik erachter kwam dat 1 kant linkse draad heeft :oops:

Ook nog even op zoek geweest naar de 19T modificatie, helaas geen leverancier gevonden die alledrie de onderdelen op voorraad heeft.
 
95% ready to run

Aangezien deze draad waardeloos is zonder plaatjes:

7071010207_bb9af43298.jpg


7071010471_e9a718a012.jpg


Wat nog moet gebeuren:
  • Motor / regelaar / ontvanger inbouwen
  • Tandwielverhouding
  • accuvak
  • kabelplan

Voor ik het bovendek loshaal om het motorblok te monteren wil ik eerst wat info inwinnen bij andere Sakuro Zero-S bouwers / rijders op de club.
Minpunt is dat spurgear en motorblok niet makkelijk los kunnen zonder de halve auto te slopen...

Edit: om de kap af te maken kan er nog een tintje op de ramen (Tamiya Smoked glass).
 
Laatst bewerkt:
Was van plan om rustig te beginnen met een HPI firebolt borstelsetje dat ik over heb van de Sprint2. Helaas paste het blok niet vanwege de "kraag".

Zit nu een Traxxas Rustler VXL 550 borstelloos setje in. Maiden op de baan moet nog komen, wel even onbelast proefgedraaid. De standaard banden vliegen spontaan van de velgen bij volgas :D

Passing van de meegeleverde velgen is ook niet optimaal, heb de Ride32 slicks die op de HPI zaten dan ook op de Sakuro gemonteerd. Ramen hebben nu ook een tintje dankzij Tamiya spuitbus PS31 (smoke).

Kan niet wachten om het gele monster uit te laten op de baan :rolleyes:
 
Ready to run

Nog even een paar kras en deukvrije plaatjes :cool:
7093785677_7f91ae5496.jpg


7093786059_3311b487b9.jpg


6947717034_42a262fcd0.jpg


7093785339_6c977a79e8.jpg


Update: Kon me niet beheersen en toch maar even fietspad en basketbalveld voor de maiden gebruikt. Wow wat gaat dat er vandoor en razendsnelle stuurreactie dankzij de Sanwa servo :D

Wel jammer dat het Traxxas 550 VXL setje kuren heeft, houdt in...
Motorblok al eens opengehaald en lagers gecontroleerd, vermoed dat de regelaar niet helemaal 100% is.

Jammer, was een leuk testsetje met genoeg vermogen.

Inhouden-problemen leken verdwenen, maar zijn toch teruggekomen.


Opties zijn een nieuwe BL testset, of de HPI Sprint2 beroven van de Carson 12T set :cool:
 
Laatst bewerkt:
Als ik de alu gearadaptor met 19 tands poelies mee bestel hoeveel tands moet het motor tandwiel dan zijn?
En de Spur Gear Shaft Set: 3Racing die op pagina 1 staat is die noodzakelijk om mee te bestellen?
Mvg. Erwin
 
Back
Top