Scania T143H (Peter en Wil)

Hoi maar weer

De plannen voor het openen van de motorkap zijn gewijzigd. Niet met een servo in de radiateur maar met een micro servo in de de bumper weggewerkt.
Hiervoor hoefde ik niet veel te maken en kan ik volstaan met een normale radiateur plus dat ik minder ruimte in het chassis inneem.
Eerst de onderdelen gemaakt:

360.jpg


In de bumper in het hart een gaatje geboord. Links zien jullie een beugel en een stangetje voor de motorkap en rechts de voorplaat van het chassis en de bevestigingsbeugel voor de bumper.
De beugel met het stangetje aan de motorkap gemonteerd:

360.jpg


De voorplaat met de beugel voor de bumper gemonteerd:

360.jpg


In de voorplaat zien jullie twee stelboutjes zitten. Hiermee kan ik de voorbumper richten.

De bumper gemonteerd. Let op de twee stelboutjes, deze staan nu goed afgesteld en vallen precies tegen de bumper aan:

360.jpg


De onderkant met drie boutjes tegen de beugel vastgezet:

360.jpg


360.jpg


De micro servo wordt onder het chassis, tegen de schuine kant van de bumper aan gelijmd.

360.jpg


Dan de boel sluiten en de vergrendeling erop:

360.jpg


Alles zit goed en sluit perfect. Op naar het volgende.

Mvg.Opa Wil
 
Laatst bewerkt:
Hallo Wil,

Vraagje over jouw vooras va de Scania T143H Torpedo :
Hoeveel graden caster heeft jou vooras van de Scania ten opzichte van het chassis ? (7 a 8 graden ?)

Ik heb bij mijn 4 assige Volvo FH 16 d vooras 4 graden caster gegeven, ik vind het een eigenlijk een beetje te weinig.
 
Hallo allen

Even een paar antwoorden.
@demian1290
Hallo Marco. De weerstanden die ik heb gemonteerd gaan tot 2K. Maar met 1K moet het ook wel lukken hoor.

@VOLVO FH 16 660

Piet ik heb de caster van de Scania gehouden op 6 graden. Ga je nog hoger dan gaat het sturen wel erg zwaar worden. Zeker met de gewichten waar jij mee werkt.

Op de volgende foto heb ik de Scania even in het zonnetje gezet:

360.jpg


Mvg.Opa Wil
 
Hallo allen




Piet ik heb de caster van de Scania gehouden op 6 graden. Ga je nog hoger dan gaat het sturen wel erg zwaar worden. Zeker met de gewichten waar jij mee werkt.

Mvg.Opa Wil

Hallo Wil,

Bedankt voor je antwoord, ik laat de caster voorlopig even op 4 graden staan, ik kan dit later altijd nog wijzigen.
4 graden leek mij weinig, maar las jij 6 graden hebt aangehouden moet 4 graden voldoende zijn.

Zo zie je maar weer op jou foto lijkt de caster van de Scania veel groter, een foto vertekent altijd !
 
Hoi weer

Deze week helaas niet veel gedaan maar toch even een kleine update.

De servo voor de motorkap met dubbelzijdig tape geplaatst en het stangetje aangesloten:

360.jpg


Dit weekend even proberen of ik er een filmpje van kan maken.
Toen kwam voor mij het moeilijkste, de koplampen. Het moeilijkste was dat ik moest gaan boren,zagen en vijlen in die mooie motorkap waar Peter zoveel werk aan had gehad. Een beetje eng vond ik het.
Nu had Marcel (Ruitje) al uitgeknobbeld dat de koplampen van de Volvo FH12 praktisch gelijk zijn aan die van de Scania. Marcel mijn dank hiervoor.
Dus eerst de koplampen los gezaagd en op maat gevijld:

360.jpg


Daarna moest het gebeuren de motorkap:

360.jpg


Na een aantal uren toch de koplampen er netjes in gekregen:

360.jpg


Het boutje hangt los in de beugel en zit niet scheef.

Aan de buitenkant ziet het er dan zo uit:

360.jpg


Nu nog de rand er omheen maken en ook dit is weer opgelost.

Mvg.Opa Wil
 
Hoi maar weer

Als je,zoals ik,iedereen een kijkje onder de motorkap wil geven dan moet het er onder de motorkap ook netjes uitzien. Ik ben dus begonnen met twee strippen onder de lampen aan te brengen en twee blokjes om kastjes aan vast te kunnen zetten:

360.jpg


Dan de verlichting op zijn plaats aangebracht:

360.jpg


Vervolgens twee kastjes gemaakt:

360.jpg


De kastjes met een boutje vast gezet:

360.jpg


Zo dat is weggewerkt.

Mvg.Opa Wil
 
Ben ik weer

@Helicor

Draadloze koplampen is toch niet zo gek? Ik zie dat hier wel vaker voorbij komen hoor!

Gisterenavond twee plaatjes op elkaar gelijmd en een gat voor de koplampen erin gemaakt.
Vroeger heb ik al geleerd hoe je moest afkijken en dat heb ik nu weer gedaan. Ik heb de raampjes op precies dezelfde manier gemaakt zoals Peter hiervoor al heeft beschreven.

360.jpg


Geboord,gevijld en daarna met de steekbeitel op maat gestoken. Peter bedankt voor dit geweldige idee.
Daarna de raampjes in de motorkap gelijmd:

360.jpg


En alweer een klein stapje verder:

360.jpg



En even op een andere manier:


Mvg.Opa Wil
 
Laatst bewerkt:
Hallo weer iedereen.

Zo,na een aantal tegenslagen en een vakantie deze week weer verder gegaan met de Scania.
Allereerst wil ik jullie bedanken voor de fijne reacties.
@Tug.NL
Het is een mooi afzet systeem wat je laat zien maar de Scania is een mooie trekker en blijft een mooie trekker. Niettemin toch bedankt voor de link.

De eerste tegenvaller is dat het openen en sluiten van de motorkap met een servo helemaal niet naar mijn zin ging, maar hij zal toch netjes open en dicht moeten gaan. Bij mijn zoektocht naar een oplossing kwam ik de volgende micromotor tegen:

360.jpg


Het is een motortje van 10x12 m/m met daaraan vast een spindel van m3x34 m/m.
Ja,en dan gaat er een lampje branden. Dus weer op een stukje papier een paar krabbels gemaakt en begonnen met de onderdelen te maken:

360.jpg


In het midden een stuk hoekprofiel dat ik naar de inwendige maten van 10x12 heb gefreesd.
Aan de rechterkant boven een stukje U profiel waar het stangetje naar de motorkap in wordt bevestigd.
Rechts midden een blokje van 10x12 waar in de midden een gat van m3 is gemaakt.
Rechts onder een blokje voor bevestiging van het geheel tegen het chassis.
De aansteker ligt erbij om een indruk te krijgen van de afmetingen.

Eerst de verschillende onderdelen aan elkaar gezet:

360.jpg


Het blokje aan het hoekprofiel voor bevestiging tegen het chassis en het U profiel tegen de moer.

360.jpg


Helaas is de motor met de spindel nog niet binnen maar als het goed is komt die morgen met de post. Hier dus even met een motor met gladde as. Als het geheel klaar is heb ik een mooie lineaire beweging.

Mvg.Opa Wil
 
Back
Top