Telkens een stapje verder met mijn LB avontuur

@Bruno begrijp ik het goed dat jij niet met RVS kabels vliegt.
Nee en Erik Janssen (F2B) ook niet. Henk de Jong (stunthenk) daarentegen weer wel. En we zijn alledrie hardstikke tevreden over onze keuzes.
Kortom, als je de gelegenheid hebt, allebei proberen en dan een keuze maken.
Belangrijk is dat je met de lichtste (dunste) lijnen vliegt die verantwoord zijn.
Naar binnen komen zeilen, dan naar buiten vliegen en de lijnen met een klap strak trekken levert een aanzienlijk zwaardere belasting op dan meer of minder wind, dan wel vliegsnelheid, dan wel beide.
twee vragen;
1; Heb de motor met 2 ringetjes naar buiten gezet , vraag is dat verstandig , wanneer wel wanneer niet en hoeveel.
Okay zijn iets meer vragen maar dan heb je ook wat.
2; Heb een standaard CCW prop erop maar mogelijk is dat mede de rede dat het model de neiging heeft naar binnen te komen.
Vraag is dan ook is een CW prop met de torsie naar buitengericht niet beter of wat is het voor en nadeel.
Henk heeft dit principe uitvoerig getest bij zijn eerste electro Carrier model.
In eerste instante was het model uitgeruist met een CCW prop en dat ging goed, zolang je maar niet plotseling veel gas gaf.
Kortom, spanning en sensatie! :eek: :confused:
Het aanloopkoppel van die electromotor was vele malen groter dan verwacht zodat tijdens dat plotselinge gasgeven het model een paar rolls linksom maakte, ondertussen de volledige lijntrek verliezend.
Enkele keren liep dat goed af, ook stak het model een keer op een meter of 8 vliegend de cirkel over om aan de andere kant onelegant in het gras te ploffen. Het is daarbij ook wel uitgedraaid op gedeeltelijke herbouw.
Na het vervangen van de prop door een CW exemplaar wilde de kist naar rechts rollen maar werd daarin tegen gehouden door de lijnen die nu wel strak bleven. Dit tot teleurstelling van de aanwezige ramptoeristen.

Ook zijn sommige F2B-e piloten ervan overtuigd dat CW props 'the way to go' zijn.
Erik en ik vliegen al sinds het begin van onze elctroavonturen met CCW props en dat gaat prima (net als met verbrandingsmotoren).
Dezelfde Erik kan je precies voorrekenen waarom het naar buiten stellen van een motor niet nodig is.
In elk geval gooi je trekkracht weg.
 
Leuk dank voor de uitleg en voorbeelden, is weer genoeg stof om over na te denken.

Denk ook wel dat de prop voor mijn crash een grote rol speelde want gaf snel volgas.
De prop is een 8x6 dus dat geeft best wat torsie.
Dacht van heee dat ging net goed nu snelheid maken en op dat moment komt het model rustig naar binnengedraaid.
Ging ook vrij rustig maar toch nog te snel om te bedenken wat ik moest doen, want sturen reageerde het model niet op..
 
Alle hijsstroppen worden tegenwoordig ook gekrompen, dus dat zal niet zo'n probleem moeten zijn. Wat denk ik niet zo goed is bij hoe we de oogjes maken is de hoek die de lijnen maken na de krimphuls om het oogje heen, dat gaat richting 45 graden en is een groot stesspunt, bij hijsstroppen is dat max 30 graden! Ik heb wel eens geprobeerd van zacht roodkoperen buisjes zo'n ovaal oogje te maken maar tot nog toe zonder succes, commercieel is niks te koop voor onze lijndiameters, iemand ideën?

Bekijk bijlage 503336

Dit heb ik onlangs geprobeerd , buisje is van messing , kabel RVS 0,4 mm

DSCN9120.JPG
 
Mijn manier van rvs kabels maken , met koperdraad binden (dubbel) , dit word met epoxy verlijmd en daarover komt een rode (up lijn) en zwarte (down lijn) krimpkous over

DSCN6077.JPG


DSCN6078.JPG


DSCN6081.JPG


Groeten Jef
 
Laatst bewerkt:
Ga dat zeker proberen en heb nu de motor met 2 ringetjes naar buiten staan, ook effe proberen.

Om bij een RC model met een 14x7 inch propellor er voor te zorgen dat deze netjes verticaal gaat moeten de propellor tippen 18mm verschil hebben, die 2 ringetjes doen niet zo heel veel.

Je hebt veel meer aan tiplood, net zo lang toevoegen totdat je bij het vlaktrekken uit een wingover de onderkant van de buitentip kunt zien.
 
Die zijwaartsstelling wil ik niet proberen vanwege een wingover ,maar omdat het model naar binnen neigt te komen bij de start.
De bloemetjes op het veld zal niet veel voordeel brengen als weerstand, met daarop nog de weerstand van de lijnen zelf.
Als de Ringmaster op snelheid is vliegt deze eigenlijk naar mijn inzicht prima, maar goed ben niet bepaalt een LB expert.

Tiplood is een goed punt kwam er tijdens de reparatie achter dat ik dat helemaal vergeten ben, dus dat is zeker een goed punt.
Als ik het ook goed begrijp doe je meer met tiplood dan het model balanceren, het geeft ook zo effect op de vliegfiguren.
 
Als je het model optilt aan de leadouts (zonder de lijnen er aan, uiteraard) hangt de romp (bovenop gezien) dan waterpas?
Of nose up/down?
 
Oei kan ik nu even niet checken kom hier later op terug.
Had met de eerste vlucht wel het zwaartepunt erg neuslastig, maar dat ging eigenlijk best goed.
Merkte wel dat het model erg slap reageerde op hoog-laag maar dat is logisch op een voorlijk zwaartepunt.
Had voor de laatste vlucht het zwaartepunt in de buurt van de locatie op tekening, maar ja dus niet echt goed kunnen vliegen.
 
Een Cox heeft vanwege de 'hete' brandstof wel een laagje fuel proofer op de romp nodig....
Is er een blanke lak bij de Gamma of andere bouwmarkt dat ik er zo op kan smeren.
Deed vroegen mijn modellen altijd met Histor maar dat was kleur en werkte (en nog) prima.
Maar blanke lak vind ik lastig te selecteren , spul wat hier ook voor diesels wordt genoemd kom it nergens hier tegen.
 
Is er een blanke lak bij de Gamma of andere bouwmarkt dat ik er zo op kan smeren.
Deed vroegen mijn modellen altijd met Histor maar dat was kleur en werkte (en nog) prima.
Maar blanke lak vind ik lastig te selecteren , spul wat hier ook voor diesels wordt genoemd kom it nergens hier tegen.
Nee, daarvan is niets bestand tegen methanol/nitomethaan cocktail die een Cox over je model uitspreidt.
Daar heb je een 2K acryl of polyurethaan lak voor nodig.
Maar ik heb die zooi al zo lang niet meer nodig gehad, mij willen niet zo snel de merk en typenamen te binnen schieten...
 
Ìn Amersfoort is een winkel genaamd Automat (is een keten en komt dus zowat in het hele land voor) waar je 2K acryl kunt krijgen.
 
Back
Top