[Tips] Shock flyer zo licht mogenlijk bouwen

Maar die gaatjes zijn tamelijk achterhaald, bijna niemand past ze meer toe....

Grt.
 
Woow, nieuw record, donderdag paketje besteld in hongkong, vandaag binnen!

Motortje, en regelaar zijn er dus. komend weekend alles in elkaar zetten!
 
wow!, dat is pas echt snel!
mijn bestelling heeft de 29`ste hongkong verlaten , dus ik verwacht het dus ook deze week..
 
Waarom is dat achterhaalt?

Omdat je misschien te veel sterkte verliest en te weinig gewicht wint?

Het doel van die gaatjes is zowiso niet om gewicht te besparen maar om iets van wervelingen achter de vleugels te voorkomen of iets dergelijks... Gewicht besparen doe je er eigenlijk wijnig/niet-nouwelijks mee dusja.
 
Te veroorzaken om langzamer 'naar benee' te gaan, zodat je nog tijd hebt voor een 1/4 rol
 
Te veroorzaken om langzamer 'naar benee' te gaan, zodat je nog tijd hebt voor een 1/4 rol

Alleen kom je het nu nauwelijks meer tegen op de wedstrijden, dus zo goed zal het niet werken in de praktijk:) (heb het zelf nooit getest)

Grt.
 
snelste pakketje bij mij was levertijd 7 dagen, volgende dag nog één pakketje besteld, 8 dagen later, ja hoor!

nu weer on topic!!

ik zit nu op 46 gram gewicht van m'n pling pling.

ik heb aleen maar 1 mm koolstof gebruikt (niet hol) en ook de vleugel is met 1 mm
de staart (het gedeelte van het hoogteroer naar heb bovenste deel van het richtingsroer) heb ik wel iets bijgeschuurd.
ik heb alles gelijmd met uhu por, op de plekken waar de lijm echt nodig is gewoon normaal erop, op de plekken waar het toch recht word gehouden, extra weinig.
de koolstofstaafjes heb ik met epoxy gelijmd. lijk mischien zwaar maar in totaal was
het mischien een kleine gram extra gewicht.
gewoon epoxy mengen met satéprikker, een druppel op de saté prikker met epoxy en dan
dat op het desbetreffende koolstofstaafje doen.

van die 46 moet nog landingsgestel bij en stuurstangetjes (landingsgestel 2 mm en stuurstangetjes 1 mm)

groeten trampo
 
vandaag ook alles ontvangen!! :D
We all love HC :D
mijn setup weegt nu *ongestript* 84 gram..
ik ga nog proberen een paar gram er af te halen door wat kabel e.d. in te korten.

mike
 
Laatst bewerkt:
Dat is zonder lipo neem ik aan?

Ik haal die lage gewichten nog niet, maar dat komt ook omdat ik Yakjes bouw om buiten mee te vliegen.

Zou het zinvol zijn om van de romp het horizontale deel vol met gaten te zetten? Als horizontaal dragend opppervlakte zal dat nog niet zo veel schelen..

Wat is eigenlijk een goed laag gewicht waarop een Ikarus Yak is af te bouwen? Zonder lipo kom ik met m'n buiten-shockies uit op zo'n 130 gram. Dat is dus wel met carbon voorlijst, carbon scharnierlijsten, wat steviger verstagingen aan de romp, carbon lijst om het horizontale deel van romp (stevigheid/inscheuren) maar zonder landingsgestel...

Wat ik qua stroomvoorziening doe, is alles zo kort mogelijk en bv. de stroomvoorziening zoveel mogelijk samenvoegen. VB naar m'n ontvanger loopt 1 plus en 1 min en 4 signaaldraden.

Wat betreft die crossflow-gaten.. ik heb hier voor een clubgenoot nog een Donut model liggen, weet het type even neit uit m'n hoofd, maar daar hebben ze aan alle stuurvlakken aan de achterkant dwars andere vlakken opgezet, om maar te remmen. Kan mij zo indenken dat dat effectiever remt dan van die crossflow gaten. Ik meende ook dat die ergens anders voor bedoeld waren, maar soit.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Mijn setupgewicht is 84 gram gestript met lipo, maar mijn lipo is aan de zware kant (34 gram gestript).

En 130 gram zonder lipo is écht niet zwaar hoor!
 
Nou ja ik vlieg buiten nog met 3s 540mAh cellen en dan kom je toch op iets van 175 gram uit vlieggewicht. Setup is het 19 grams motertje, een CC10 zonder krimpkous, 3 maal Graupner C141 servo's (geloof ik) en een corona 4 kanaals DSP ontvangertje. Als prop gebruik ik nu nog een Ikarus 8x4 maar moet maar eens wat rond gaan kijken..
 
Wat is eigenlijk een goed laag gewicht waarop een Ikarus Yak is af te bouwen? Zonder lipo kom ik met m'n buiten-shockies uit op zo'n 130 gram.

Met een origineel ikarus kitje van de yak-54 en zonder echt extreem op gewicht te letten (wel een hoop carbon weggelaten en vervangen) zat ik destijds rond de 150 gram. Das wel mét accu:)

In depron gaten maken voor het gewicht is zinloos, dat merk je niet. Je verliest meer draagvlak dan dat je een lagere vleugelbelasting zal krijgen.

Grt.
 
Met minder draagvlak, krijg je een hogere belasting ;)

Met alle respect Alexzzz, maar het is gewoon niet waar dat een Ikarus Yak 'makkelijk' op 150 gram te krijgen is, met accu. Nu hangt dat ook wel van je accu af, vandaar dat ik het leeggewicht noemde.

De mijne zit nog wel teveel carbon op voor binnen, dat is gedaan omdat ik er buiten mee vlieg en anders bij windkracht 4 of hoger de vleugel wel ineens dubbel wil klappen :P
 
Met minder draagvlak, krijg je een hogere belasting ;)

Ja, dat betwist ik niet? Ik zeg "Je verliest meer draagvlak dan dat je een lagere vleugelbelasting zal krijgen." Volgens mij is het vrij duidelijk, maar wat ik bedoel; als je het gaten boren (om gewicht te besparen) gaat afzetten tegen het verlies aan draagvlak, dan zal dat geen nut hebben, de vleugelbelasting stijgt sneller door het verlies aan oppervlakte, dan dat deze daalt door die gaten. Je wint te weinig gewicht (véél te weinig omdat het haast niks weegt, dan kun je er wel gaten in maken, maar who cares)

Met alle respect Alexzzz, maar het is gewoon niet waar dat een Ikarus Yak 'makkelijk' op 150 gram te krijgen is, met accu. Nu hangt dat ook wel van je accu af, vandaar dat ik het leeggewicht noemde.

Met een 2s300 toch echt zonder al teveel moeite;) Didier had zijn originele Ikarus Yak op 130 gram, en had zelfs zijn servostekkertjes nog eraan zitten:D

De mijne zit nog wel teveel carbon op voor binnen, dat is gedaan omdat ik er buiten mee vlieg en anders bij windkracht 4 of hoger de vleugel wel ineens dubbel wil klappen :P

Verstandig inderdaad, maar het weegt wel veel.....

Grt.
 
Ah ja, ik heb al vaker gehoord dat het depron uit de bouwdozen ook licht depron is. Ik vermoed dat men iets schuurt voordat het geprint wordt.

Als je bv. het bouwverslag van Br@m en z'n Yak opzoekt hier op het forum, die heeft 'm gewoon heel netjes gebouwd, en kwam toch niet op 150 gram uit. De mijne is dus kaal 130 gram, maar omdat ik met 3s540 pakketten vlieg, vliegklaar toch rond de 175 gram nu. Maar dat is wel inclusief verlichting.

Ik betwist ook zeker niet dat het kan hoor, het kan zeker weten, ook wel lichter, maar niet 'heel eenvoudig' ;)

Wat betreft vleugelbelasting, nu je 'm volledig uitschrijft begrijp ik je uitspraak ook. Ik las 'm op dezelfde manier fout als Niek :P
 
Een ikarus yak op 150g krijgen is HEEEEEEL erg makkelijk!

3<5g servo's <4g ontvanger <20g motor <8g reg <24g accu 1mm als dikste en geen rechthoekig koolstof.
knap als je dat 160g krijgt, met stekkers er nog aan had ik 146g, 135g moet kunnen.
Het is echt niet moeilijk!
 
Back
Top