Zlin 125 Sohaj

Gefeliciteerd Rene met een geslaagde maiden.
Pfft dat zijn bij mij altijd momenten met trillende benen.
Ik ben benieuwd naar de beelden.
Weer een mooi bouwverslag rijker hier op het MBF voor de volgende bouwer!
Jullie weer met een heel vliegtuig en een trots en voldaan gevoel naar huis dat slaapt stukken beter.
Veel vliegplezier met dat toestel.
 
Vanavond lekker weer wezen vliegen met de Zlin en zelfstandig de eerste handstartjes gemaakt. Ook nu ik wat minder gespannen was wat uitgebreider de tijd genomen om haar beter uit te trimmen. Voorlopig resultaat is dat alle roeren nu keurig in de middenstand staan, ook is er hoogteroer correctie mee gemixt met het gas waardoor de start een stuk beheerster gaat. Enige wat nog moet gebeuren is het aanpassen van het zwaartepunt, bij de duikproef corrigeert hij heel vlot en dit mag van mij wel wat neutraler worden :) Ook het overtrek gedrag, risico bij zulke taps toelopende vleugels, is uitermate gemoedelijk te noemen. Bij het overtrekken zakt zij lichtjes door om heel snel weer op te pakken, perfect eigenlijk. Nu nog wachten op mooi thermiek weer om te kijken hoe dat gaat.
 
Vandaag weer gevlogen met de Zlin en ondanks dat zij nu goed vliegt blijft het gevoel dat de zweef capaciteiten nog niet goed uit de verf komen. Berrie was ook op het veld dus samen even gekeken waar er nog verbeterd kan/moet worden. Afgesproken is als eerste dat het zwaartepunt weer naar voren geplaatst gaat worden, ook had hij de aanbeveling om de uitslagen nog wat verder te verkleinen en de differentiatie op de rolroeren groter te maken. Aanbeveling is ook het instellen van dualrate, dat idee moet ik nog aan wennen omdat ik dit nog nooit gebruikt heb :)
Ben nu ook bezig met de decals, eerste zijn nu geprint dus tijd om aan te brengen.
 
Vandaag weer gevlogen met de Zlin en ondanks dat zij nu goed vliegt blijft het gevoel dat de zweef capaciteiten nog niet goed uit de verf komen. Berrie was ook op het veld dus samen even gekeken waar er nog verbeterd kan/moet worden. Afgesproken is als eerste dat het zwaartepunt weer naar voren geplaatst gaat worden, ook had hij de aanbeveling om de uitslagen nog wat verder te verkleinen en de differentiatie op de rolroeren groter te maken. Aanbeveling is ook het instellen van dualrate, dat idee moet ik nog aan wennen omdat ik dit nog nooit gebruikt heb :)
Ben nu ook bezig met de decals, eerste zijn nu geprint dus tijd om aan te brengen.

Hoeveel weegt die kist?
 
Stickers zijn afgelopen week ook geplakt, ziet er gelijk weer heel anders uit:) Als sticker materiaal is hiervoor waterslide sticker materiaal gebruikt welke op een inktjet printer zijn gedrukt, nadeel van deze printer is dat de inkt eerst gefixeerd moet worden. Dat fixeren heb ik gedaan met blanke autolak wat niet de beste keus bleek te zijn, bij het losweken van de sticker braken de grotere stukken door gebrek aan flexibiliteit. Heb ze nog wel kunnen gebruiken alleen met je neus er bovenop kun je het zien. Heb ze na het plaatsen wel afgedekt met een laagje blanke lak ter bescherming.

IMG_20210831_190016 by
https://www.flickr.com/photos/77265274@N00/
IMG_20210831_185926 by
https://www.flickr.com/photos/77265274@N00/
IMG_20210831_185941 by

Weer wat leer momenten gehad maar wel tevreden met het eind resultaat. Wil zondag middag weer gaan vliegen om te kijken of de veranderde instellingen het beoogde resultaat opleveren.
 
Laatst bewerkt:
Vandaag weer gevlogen en even zitten spelen met de nu ingestelde dual rate, dit levert wel een veel rustiger vliegbeeld op. In combinatie met het weer verder naar voren verlegde zwaartepunt lijkt alles nu te kloppen. Vliegbeeld is nu rustig en zeker statig te noemen en ook de glijhoek komt er nu veel beter/positiever uit. Met behulp van een klein beetje thermiek een behoorlijke vluchttijd kunnen halen, ook met ietsje down neemt zij lekker snelheid op zodat je ook wat verder weg een bel kunt opzoeken. Nog niet echt geprobeert om wat lichte kunstvlucht te proberen, schijnt het origineel redelijk te kunnen, maar een looping gaat al erg goed zonder veel snelheid te hoeven maken. Een volgende keer ook eens een rol proberen ;) net als kijken of er wat betere filmpjes en actie foto's te maken zijn.
 
Vanwege het mooie weer vanmiddag nog even een uurtje wezen vliegen, er was wel ietsje thermiek maar niet stabiel genoeg om goed te kunnen benutten. Bij het doorkruisen van wat thermiek gaat ze vlot mee maar na het keren was alles weer weg, op deze manier een paar keer een meter of 5 kunnen pakken maar meer zat er voor mij niet in. Wat wel goed lukte was om een rol te proberen, beetje aanduiken voor wat extra snelheid en dan vol rol en een beetje ondersteunen met hoogteroer leverde leuke rollen op. Helaas wel de eerste gebruikers sporen opgelopen, bij de landing verkeek ik mij op de afstand waardoor ik aan de verkeerde kant van het hekje terecht kwam. Leverde enkele krassen op in de rechter vleugel welke goed weer weg te werken zijn. Zo blijf ik lekker verder klungelen en het gaat steeds beter.
 
Helaas ging het vliegen vandaag erg fout. Snap niet hoe het kan maar het hoogteroer werkte verkeerd om, moet ikzelf op mijn geweten hebben maar wanneer en hoe snap ik nog niet Resultaat was een ikke met een pest humeur en een brok schade.




Hele neus ligt eraf en ook bij het kielvlak zit een gemene barst. Wanneer de mood er weer is moet de romp helemaal gestript worden voor een grondige inspectie voordat
er gerepareerd kan worden. Vleugels hebben zo te zien de klap zonder schade overleefd en de kap ook. Motor heeft ook een stivige klap gehad maar lijkt nog wel in orde.
Hersteld wordt hij zeker maar zal wel van de winter worden.
 
Waardeloos Huibert! Hopelijk heb je snel de moed er aan te beginnen gevonden. En zodra je bent begonnen heb je het moeilijkste al achter de rug van dit soort restauraties.
 
Back
Top