Dag Pascal, ik heb een vrij goede argumentatie ontvangen in een persoonlijk bericht van iemand, mijn dank daarvoor.
Bij gebrek aan ervaring geloof ik jullie dat in kalm weer de loopstart minder hoog komt dan lierstart.
Drempelverhoging door aanschaf ($) van lier en mogelijk extra sterkere vliegers ($) zijn hoofdargument tegen de lier.
De moderne wedstrijdminaar heeft überhaupt een brede "gereedschapskist" (weertype) nodig, hierbij zit normaal een toestel dat een lier kan verdragen.
Heb je niet de nodige middelen, dan ligt de essentie daar, en niet bij de steeds "heter" wordende F3J scene.
De trend is steeds agressiever en dat gebeurt ook zonder de lieren, hen bannen helpt hier niet.
Toestelletje opofferen aan risico's nemen, het hoort er gewoon bij, tja wedstrijd is beenhard.
Instapdrempel en kosten zijn relevant, maar in praktijk slechts gemijmer onder de onstuitbare prestatie evolutie, altijd zo geweest.
1 Lanceermethode is eerlijkst, da's inderdaad waar. Nog eerlijker is 1 standaardtoestel voor ieder dat op identieke standaardhoogte gelost wordt.
Maar keuzemogelijkheden zijn ook aantrekkelijk, alles kleurt op door diversiteit en mogelijkheden. Marge is het potentieel tot evolutie.
Alles gelijkmaken is eerlijk, maar wel saai, en ten gunste van? Finaal is talent toch steeds doorslaggevend.
Persoonlijk vind ik een agressief uitgevoerde speerlanding het ergst voor de sport, maar da's een andere discussie
Happy landings, Jurgen.