Zescilinder Kloon

Hey GJ, jij hebt niet toevallig een Scorpion HK 4020 bouwdoos liggen?

:)
Ik heb wel nog een gewone (14P) Scorpion 4020...
zoals deze:

LO_4020.jpg

Scorpion%204020.jpg

Scorpion%204020-7-6.jpg
 
Wim, bedankt voor je post en vooral voor de bevestiging van het gewicht.

Ondertussen is de bestelde kit al aangekomen.

:)

P.s. Is dat in een Simprop XL ?
 
Heb een regelaar gevonden , en gekocht :

* 300000 RPM 2 POLER
* 420000 RPM 14 POLER

Moet mogelijk zijn met de 8 poler sechscilinder.
Helaas is de prijs voor deze motor GA versie Euries 349.
Wat zal ik doen........................

Gr Frank
 
Frank, welke regelaar is dat? Misschien iets voor mij.

Wat betreft de prijs voor die motor..... dat is belachelijk veel voor wat het is.
 
Mij is niet duidelijk wat het voordeel is van die extra motor-ombouw. Inbouwen? Draaiende delen niet meer vrijliggend? Koeling?? Extra mechanische stijfheid onder belasting?
 
Ron,

Ik dacht t zelfde.
Moet zeggen t ziet er leuk uit zo`n GA maar heb
vandaag toch de gewone strecker met gear gekocht.

Gr Frank
 
Mij is niet duidelijk wat het voordeel is van die extra motor-ombouw. Inbouwen? Draaiende delen niet meer vrijliggend? Koeling?? Extra mechanische stijfheid onder belasting?
enkel en alleen het vergemakkelijken van de inbouw, Veel minder kans dat de bedrading met de draaiende delen in contact komt<:::
 
Door die "GA'' ben je anders wel weer een paar extra milimeter kwijt in je romp diameter. Dat betekend dan dat je een kleinere motor moet gebruiken dan maximaal zou passen. Het gevolg is dat je vliegt met een Hacker B40 implaats van een B50 als vergelijking.

De betere oplossing naar mijn meening is een gewone buitenloper te nemen met vertraging. De motor diameter maximaal nemen. Dan de draden door de zijkant van de romp naar buiten en langs de buitenkant van de romp tapen tot ergens achter de motor. Misschien niet zo mooi, maar het werkt wel.
 
Laatst bewerkt:
Als de motor net in de romp past qua diameter, is het vrijwel onmogelijk de motor in te bouwen en dan de draden buitenom te voren, dat krijg je niet ingebouwd.

Der GA is de veiligste manier om de draden om de motor heen te rkijgen. En op zich behalen de Duitse vrienden met een verdomd licht motortje hele interessante resultaten.

Er is natuurlijk een betere optie, een buitenloper met de draden die er achter uitkomen, maar dat kost heel wat teken, draai en freeswerk om dit te laten werken met een gear voorop.

Groet,
Gerben
 
Als de motor net in de romp past qua diameter, is het vrijwel onmogelijk de motor in te bouwen en dan de draden buitenom te voren, dat krijg je niet ingebouwd.

Wat een onzin. Dat heb ik al 2x gedaan zonder vertraging en binnenkort komt nummer 3 met vertraging.

:)
 
Mijn 50mm Scorpion 4020 paste net achter een 45 mm spinner in mijn Calif, met alle bekabeling binnen. Dat ging net goed, maar na een paar keer in en uitbouwen niet meer, zoals sommigen onder u op de F5B wedstrijd in Amay hebben gezien. De motorkabels maakten kortsluiting met de klok en de regelaar brandde volledig uit. Ie ging nochtans oerend hard (te hard voor de overjaarse Calif....) . met een vertraging hiervoor zie ik echter geen probleem. Ga dat trouwens wsch zelf proberen dit jaar op 6S. Eerst met een "stock" Scorpion 3026 met 1900RPM/V (Ralph Okon zou een Kontronik pyro voor me wikkelen, maar daar hoor ik niks meer van en ik wil niet smeken...) op een tweedehandse Pletteberg 3.7:1 vertraging. Misschien ook wel met de goedkope regelaar van Hobby King (George mod by Jos???). indien ie het niet houdt zelf opnieuw proberen wikkelen met dikke draad...( en een George mod CC125...) 't is een "pussy" versie natuurlijk, Ik mik op zo'n 160A...
 
Back
Top