Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Ik raad je aan om met geen van beide te gaan rijden.wat raden jullie mij aan, om de sidewinder combo in men slash 4x4 te stoppen of gewoon met de velineon te blijven rijden ???????
tnx
Dat zijn dan ook allemaal 2 pool motoren. Nou race ik geen circuits (en al helemaal niet met een Slash) maar wat ik er zo van lees zijn die kleine 4 polige (ja, ze zijn kleiner dan 550 motoren) een heel stuk sneller op het circuit. Met name sprongen die je op het laatste moment moet aanzetten lukken beter. Bijkomend voordeel is dat een krachtigere motor veel minder snel heet wordt en dus veel langer zal meegaan.die "dikke" 550 motoren
en dat vraag je past als je het ding al hebt ?
maar ik ben wel benieuwd aangezien ik met hetzelfde plan zit.![]()
Ik raad je aan om met geen van beide te gaan rijden.
Ik zou op zoek gaan naar een leuke 4 polige motor.
Ik zou met de sidewinder en met de velineon motor rijden, zo heb je een betere esc tov de vxl en een goede motor , zeker op 2s in de 4x4![]()
ik rijd zelf ook met een slash 4x4 op 2s lipos. k eb de velineon gewoon laten zitten omdat ik de andere wagens op het circuit (zandcircuit) gemakkelijk bijhoudt.Ik zou met de sidewinder en met de velineon motor rijden, zo heb je een betere esc tov de vxl en een goede motor , zeker op 2s in de 4x4![]()
Nee doe maar niet. Ik vind het ook een slechte oplossing. Sluit de boel alleen maar af. Als je al een fan nodig hebt dan helpt dat natuurlijk niet mee.Nou moet er weer iemand roepen dat het met een badmuts van 1,50 ook heel goed gaat. Ik ga dat niet doen