Budget zelfbouw quadcopter

Net stiekem toch nog even geprobeerd in de achtertuin met lampjes (en de gereversde gyro) en het werkt! Heb een beetje proberen te 'hoveren' wat aardig lukte!
 
Gisteravond na dit bericht nog even geprobeerd en een kleine 'crash' gehad. 2 props gebroken, gelukkig heb ik er nog een aantal reserve.

De crash kwam omdat hij nog steeds een beetje naar rechts wegdraait. zelfs al trim ik hem best veel, ik moet dus denk ik toch nog wat aan de pot metertjes klungelen.

Vanmorgen even de props vervangen en opnieuw geprobeerd in de achtertuin, en ik kan die draai/yaw beweging naar rechts heel lastig tegensturen. Als ik volledig naar links stuur draait hij heel langzaam naar links, terwijl yaw naar rechts veel makkelijker/sneller draait.

Verder wiebelt hij nog een beetje als ik hover (dat komt door mijn eigen stuurkunsten, maar ook door het board zelf denk ik.)

Vanmiddag ben ik weg, dus ik probeer aan het eind van de middag/begin avond weer denk ik.
 
Heel houden moet wel lukken, haha, afstellen is wat lastiger.

Oja, en vliegen kun je beter doen in het licht op een groot veld dan in het donker als je het nog niet zo goed kunt.

Ik zit nu alleen nog met het probleem dat hij langzaam naar rechts draait, en tegensturen best lastig gaat.
 
Ik heb de rudder D/R op 50% staan, meer eindigt in een ramp.. Wellicht je Yaw gyro nog een keer reversen? Het om z'bn as draaien moet best snel gaan namelijk.
 
yaw gyro reversen??? Dat heeft ie net gedaan, en dat werkte.
Zit je zwaartpunt in het midden?

en zonde van die gebroken props. elastiekje misschien???????:D
 
Hou hem heel!

Vandaag is het lot toegeslagen, (Oke, ik kan er om lachen, en het is te repareren)

Ik heb vanmorgen 2 accu's leeg gevlogen in de achtertuin met succes! ik heb wat aan de potmeters gedraaid, en het 'schrokkerig' bewegen is weg, de yaw blijft recht na wat trimmen en draaien aan het potmetertje.

Vanmiddag de accu's weer opgeladen en samen met mijn broer en een vriend gaan vliegen op een veldje ondanks de harde wind ging het erg lekker, en de keychain cam beelden zijn (soms) best stabiel! Nadat de eerste accu leeg was was ik van plan met de 2e accu wat hoger te vliegen, wat achteraf niet zo slim is geweest. Ik zat denk ik zo'n 30 meter hoog en daar was de wind wel heel erg te merken. Ik probeerde terug te komen, maar op dat moment verloor ik de controle een beetje. Hij waaide langzaam verder, en ik probeerde maar terug te komen wat niet lukte. Door de wind werd hij omver geblazen wat ik gelukkig kon corrigeren, en ik kon langzaam terugkomen. Op dat moment werd hij weer omver geblazen en zat ik ondersteboven op 30 meter hoogte. Ik weet niet precies meer wat ik heb gedaan, maar ik heb hem proberen recht te krijgen voordat hij de grond raakte (wat ik allemaal niet zo goed kon zien omdat er bomen voor stonden).

Snel naar de plaats van de crash gerend, en daar lag hij, 1 motor los (2 tyraps geknapt) en 2 propellors geknakt/gebroken. Thuisgekomen ben ik er ook achter gekomen dat de 2 aluminium delen een beetje los zijn gekomen van elkaar, dus daar moet ik ook een dosis lijm/epoxy tussen doen denk ik. Motor zit inmiddels weer goed vast, props heb ik nog (en meteen maar wat nieuwe reserve props besteld. Dus als het goed is kan ik 'zo' weer vliegen. (Alles is on-board gefilmd, haha, kijken of ik die vandaag nog op youtube ga zetten.)

Inmiddels heb ik ook het eerste 'filmpje' gemaakt, alleen hij was 'gefailed' tijdens het uploaden, dus nu ben ik dat opnieuw aan het doen. Dus die zet ik straks hier ook neer.
 
Ik vind het er behoorlijk stabiel uitzien.

Knap werk !!!

Ik vond het in de tuin een beetje tegenvallen, maar het waaide behoorlijk vandaag. Maar hij voelt gewoon best stabiel, dat is ook de reden geweest waarom ik nog even heel hoog wilden gaan vanmiddag, en dus ben gecrashed... (post boven het filmpje als je het niet gelezen had.)

Maar hij is inmiddels alweer gerepareerd, dus hopelijk is er volgend weekend wat minder wind, dan ga ik nog een keertje proberen. Eerst dat ding wat beter leren kennen voordat ik weer zo 'hoog' ga.
 
Inderdaad "vliegt best aardig toch"
Leuk gedaan en je bent een echte doorzetter.
Na al die tegenslagen toch een vliegend exemplaar!!
Petje af hoor.
Morgen minder wind, succes verder.
Ton
 
Nou, ik vond het tijd om mij hier ook maar eens op een goedkope manier in te verdiepen.
Ik heb eerst al deze pagina's maar eens doorgenomen en de eerste bestelling de deur uit gedaan.
1x #AM1001A/68 PolyMax 3.5mm Gold Connectors 10 PAIRS (20PC) = $1.50
1x #QUAD-CON16K/19534 HobbyKing Quadcopter Control Board V2 (Atmega168PA) = $24.79
4x #KDA20-20L/2048 hacker Style Brushless Outrunner 20-20L = $47.84
4x #TR_P18A/4312 TURNIGY Plush 18amp Speed Controller = $44.20

Met verzendkosten is dit iets meer dan 100 euro. Frame wil ik zelf maken na alle tips hier op het forum en de propellors haal ik wel van ebay.
 
Leuk!

het vliegen bij mij gaat steeds beter! Ik wil binnenkort eigenlijk een keer een leuk gopro camera'tje scoren om HD opnames te maken, want mijn oude keychain camera is niet het beste.

Iemand tips voor het vliegen trouwens? Hoveren heb ik wel onder de knie, maar als een vliegtuig vliegen vind ik toch nog aardig lastig op een of andere manier.
 
Back
Top