Goedemiddag Luitjes,
ik ben terug in het draai-gebeuren

. Na buiten het forum wat gebrainstormd te hebben met een paar medeforummers, na een tip van Jef (2 cc dieselmotor) vorige week zondag in België een Myford ML7 met een heleboel spullen erbij, opgehaald.
Jef, nogmaals dank voor de gouden tip en assistentie :lol:, en ook Monsterdiesel dank voor het brainstormen.
Nadat ik deze met de hulp van een uitgeslapen vriend naar boven getild had - potjandorie wat is zo'n ding zwaar - ben ik hem eerst wat gaan schoonmaken.
Het is één van de allerlaatsten, uit bouwjaar 1979 en is van de eerste eigenaar geweest. Deze heeft hem vertroeteld, is er best wel erg zuinig op geweest en is heel goed onderhouden, overal olie en vet.
Om maar wat te noemen, de vorige eigenaar is rijkelijk met olie aan de slag geweest. Elke week en tevens na wat langer stilstaan, werden alle nippels compleet doorgesmeerd, zodanig dat dan op de "uitdruippunten" er weer heldere olie uitkwam of zichtbaar werd.
Verder nergens speling en alles zit heel stevig.
Natuurlijk heeft de machine wel wat gebruikssporen, maar daar kan ik heel goed mee leven.
De man bood zijn excuses nog aan omdat de schakelaar een klein beetje kaal geworden was (en dat na 35 jaar)
Nadat deze klus geklaard was, aan de slag gegaan
Na de beide oliepotjes gevuld te hebben, aan de slag gegaan met het (tweede) vliegwiel. Ik heb van een clublid een stukje staal rond gekregen. Het wordt de vervanger van de RVS ring met alu-binnenvulling. Bovendien is het gewicht nu toch wel een stuk hoger.
zo goed mogelijk uitgelijnd en zonder slingering ingespannen
en de beitel op hoogte afgesteld. Ik had van de verkoper - naast Myford beitels met een soort (afstel)schuitje - ook nog een complete vrijwel nieuwe beitelset meegekregen. Omdat ik geen opvulplaatjes had, heeft hij gelijk maar een heleboel verschillende maten messing voor mij geknipt.
met dit als resultaat, waarbij ik wat "geëxperimenteerd" heb v.w.b. de zijkanten van het vliegwiel.
Ik weet niet hoelang ik aan het draaien geweest ben, maar dit is het olieverbruik van het voorste potje. Dat is nog even wennen

, reden waarom ik de bank op een lekplaat , een metalen plank uit een oude kast, gezet heb.
De eerste indruk(ken) van de Myford:
- een geheel andere draaibank dan de SL (dat was dus eigenlijk speelgoed) in vergelijking hiermee. Ik ben nu een toch stuk minder verdrietig dat ik deze niet meer heb

- het beitel-klemsysteem vind ik heel gebruiksvriendelijk. Is ook veel minder gepriegel.
- wel een beetje een 'oliebak'. Ga eens nadenken of ik het oliegebruik wat bij moet stellen.
Vragen:
- moet ik wat aan de oliepot-afstelling doen? Of moet ik ervan afblijven?
- Weet iemand toevallig wat voor soort/type nippels er op de ML7 zitten? Het bijgeleverde oliepompje lekt nu niet meer maar ik vind het toch niet echt een handig stukje gereedschap.