Alle "Leuk aanklikkers" bedankt
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
hallo piet,
Heel mooi.
Ik neem niet aan, dat jij de gaten uit de 'hand"geboord hebt?
![]()
Gaten geboord op de freesbank mbv een mal?
Of hoe heb jij afstanden bepaald?
mvrgrob
Hallo Rob,
Bedankt voor je compliment.
Bekijk bijlage 328652
Heel veel MBF forumleden denken dat ik alles machinaal maak, maar niets is minder waar, er komt met ook heel veel handwerk bij kijken. Heel veel onderdelen moet ik, net als iedereen, ook handmatig maken hoor !
Meten is weten.
Eerst de gemeten wat de maatverdeling van de scharnierpunten moet zijn.
De maten schrijf ik dan op een kladblaadje, dat is mijn tekening, waarvan ik dan de maten kan teruglezen.
Daarna de maatverdeling handmatig afgetekend, gemeten met de schuifmaat gecentreerd met een center, daarna de gaten handmatig met een 1.5 mm voorgeboord, zodat als ik op de boormachine ga boren het boortje niet verloopt. De gaten geboord op de kolomboormachine, waar ik ook een kruistafel met een draaibaar onderstel op kan monteren, met een machine freesklem.
Opspannen en boren maar !
Dit zelfde geldt ook voor de gaatjes die ik in de scharnieren heb geboord van 1.4 mm
Ha Pieter,
Aha,
Dank voor je uitleg.
maar ik boor juist niet voor uit de hand, maar met de kolomboor met centerboortje.
Uit de hand zo nauwkeurig boren lukt mij niet. Dat het jou wel lukt, klasse!
mvrgrob
Je heb oog voor details ziet er goed uit Pieter, je hoort onder de details modelbouwers net als Opa Wil en velen anderen, pet af voor je bouw kunsten![]()