begonnen met tweecilinder 60 x 150

28" wielen zijn toch veeeeeeel makkelijker aan te komen?
Ik heb nog geen fiets op straat gezien met 34 of 38" wielen...
 
28 inch is makkelijker maar voor het oog wat klein.
34 38 en groter zit op de chineese hoge bi , die fietsen zijn hier gewoon te koop
Maar losse wielen heb ik nog niet gevonden.
Er staan ook wel een paar originele oude op MP , maar om zo´n ding te slopen vind ik ook weer zonde
 
Als je concessies kunt doen aan de afmetingen dan zou je ook aan 24 inch kunnen denken, wellicht in een aantal opzichten wat gunstiger zelfs, bijvoorbeeld voor weerstaan van zijdelingse krachten in bochten.

Wat komt er dan in beeld?

De originele rolstoelen hebben wielen van 24 inch met als bijkomend voordeel de eenzijdige ophanging ;-).

In gebruik 24 inch wielen in mijn zelfgebouwde ligfiets, wél normale assen en naven maar weet, de banden ervoor zijn goed te verkrijgen.
Rolstoelen zijn veel in omloop en worden gedumpt bij aanschaf van moderne uitvoeringen.

Taurus Flyer.
 
Taurus, hier een plaatje van de stoel die tot rolstoel omgebouwd gaat worden,
24 inch wielen vallen dan erg in het niet.
Geheel moet een beetje richting steampunk gaan.
Foto-AXAMHHF6-G.jpg


En nog een plaatje van een andere rolstoel die ik gebouwd heb.
Niet op stoom maar gewoon met een 4 takt blokje
Foto-YIKNRDQM-G.jpg
 
Duidelijk ;-).
Mijne loopt op boterhammen en ik zit wat comfortabeler.

full



Leuk project, succes verder,

Taurus Flyer
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Hee leuk man, zo'n rolstoel met HELE dikke wielen.

Ik heb ook eens gegoogeld op bi bike, ik snap nu welke wielen je bedoeld.
Ik ben nog steeds aan het denken hoe je aan zo iets zou kunnen komen...

In de mountainbike wereld hebben ze ook al iets van 34" wielen maar waar die te koop zijn???
En bereduur denk ik.
 
Moet eigenlijk meer tijd in de schuur zitten en minder op marktplaats.
Maar kan dat laatste niet laten.
Vandaag een drieklauw binnen gekregen 315 mm binnen en buiten bekken en ook nog 3 setjes zachte bekken. en voor een prijsje waar ik krap aan een setje zachte bekken voor kan kopen.
Morgen word een mooie 380 volt kolomboor bezorgd ook van Marktplaats.
Heb een goedkope verzendservice gevonden voor zwaar spul. Dus dan maakt het niet meer uit waar het spul staat.
 
Kolomboormachientje binnen.
Wat een verschil met zo.n ferm geval.
was wel weer even scheuren en martelen om het ding de schuur in te krijgen, weegt genoeg dat ding.
Het is een oudje maar loopt als een zonnetje, had een nieuwe Ferm maar dat klonk alsof je moest bukken omdat ieder moment je de lagers om de oren zouden vliegen.
Ben echt helemaal klaar met Chinese zooi, geef liever dezelfde centen uit aan gebruikt echt gereedschap.
Foto-CS6J7G7X-G.jpg



En nog een plaatje van het nieuwe ( voor mij dan) 3 klauwtje
Foto-GK4CVH4I-G.jpg
 
Had eigenlijk mijn zin gezet op een tandwiel aangedreven kolomboor met MC3 opname.
Maar die dingen kosten toch nog wel serieus geld ook al is het een oudje.
Deze kwam ik tegen voor 100 euro. is wel met een snaar, maar eens kijken of ik er een variomatic van een scooter op kan prutsen. en dan de schijf met een druklager kan verstellen.
 
Deze TITEX kolomboormachine draaid bij mij al 40 jaar met V snaren,niks mis mee!

full
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Draai-kantel tafeltje gescoord op MP.
Hier komt dus een kruistafel op voor het frezen op de draaibank.
Had zelf al een hoeksteun gemaakt voor de kruistafel maar dat was lang niet zuiver.
Foto-7RZ64UPZ-G.jpg
 
Kruistafel past dus niet direct op de draai kantel tafel.
Moet een plaatje tussen voet van de kruistafel is wat groter.
Zou de kruistafel ook kunnen slopen en alleen het deel voor de hoogteverplaatsing gebruiken. Maar vind ik weer zonde want door gehele tafel te gebruiken heb ik bijna 250 mm meer bereik op de Y as.
Foto-SRKZZ7PM-G.jpg
 
Tweecilinder

Remco,

is er geen (pas)plaat te maken dan?
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Remco,
ik weet niet hoe zwaar de kruistafel is, maar als het geheel handmatig nog te verplaatsen is dan kun je het beste,net zoals Peter aangeeft een pasplaat maken om de hele kruistafel op de kanteltafel te monteren.
Als het geheel maar stabiel blijft,dan bedoel ik dat het geheel niet te ver uit de kanteltafel gaat steken en denk dan ook aan de kantelkracht op het ondersupport van je draaibank.

groeten

fanaat Sjef.
 
Kruistafel kan ik tillen maar ga er geen rondje mee hardlopen, Zo,n 45 kg draai kantelding ook een 35 kg machine klem 25 kg en een pasplaatje van 15mm nog een keer 9,5 kg dus een 115 KG bij elkaar, op zich geen punt heb toch een lier boven de bank hangen. en machine klem kan ik er ook opzetten als de rest al gemonteerd staat.
Tafel is een 15 cm hoog maar kan het wel zo plaatsen dat het bovenblad van de kruistafel redelijk dicht bij de rand van het dwars support zit.
Die extra 250 mm verplaatsing op de Y as wil ik eigenlijk niet kwijt, als ik nu die kruistafel sloop en alleen het bovendeel gebruik dan heb ik natuurlijk bij de eerste klus wel die extra verplaatsing nodig.
Aan de andere kant is al dat gewicht ook wel weer gunstig, massa maakt het stabieler.
Wat betreft de krachten op het support, ja hoe moet ik dat zien, als ik met de grote binnenbeitel veel moet uitdraaien, dan pak ik ook een snede van 2 mm diep per keer.
Denk dat zoiets vele malen meer kracht op het support zet. zie de ampere meter dan aardig oplopen.


Weet niet wat het beste is, ja een flinke freesbank kopen dat is het beste , maar dan pas ik er zelf niet meer bij in de schuur en is ook weer een hoop geld.


Groet,
Remco
 
Bedankt Sjef,

Ja als je inderdaad zo naar die tekening kijkt word de overhang toch wel fors.
Kruistafel dus uit elkaar gehaald en het spul eens zo ongeveer op de plek gezet.

Dit is het dwars support, Heb een verplaatsing van 270 mm.
Foto-A7EQBEHD-G.jpg


Het hele spul er zo ongeveer op.
Foto-PVZVEANO-G.jpg


Eigenlijk zou het het mooiste zijn als het bovenblad ook te roteren was 90 graden is voldoende.
En dan met het draaipunt op center hoogte. dan heb ik als het nodig is toch een grotere verplaatsing. en die kan ik goed gebruiken, een maatje heeft een garage bedrijf en een cilinderkop vlakken komt regelmatig voor.
En heb dan denk ik voor het vlakfrezen van langere stukken ook een betere ondersteuning.


Remco
 
Back
Top