Bouw Engel Gato (USS Flying Fish 229)

Hoi Jan,

Je bent zo te zien op de goede weg, dat bijsturen met de duikroeren is normaal, zo doe ik het ook met de VIIC, bij mij wordt het water door de torpedoluiken het dek opgeperst.
Dat waterlijn verhaal is normaal, doet die van mij ook, voor mij los ik dat op door minder water in te nemen in de ballasttank.
De ballasttank die er bij mij inzit heeft een ruime overcapaciteit, waardoor ik de waterlijn kan instellen met innemen van water, ik drijf dus letterlijk op een luchtbel.
Wat betrefd dat water wat op je onderdek blijft staan, ik heb de ruimte zoveel mogelijk beperkt waar het water kan blijven staan, maar wel zo dat ik nog bij de luiken kan komen.
Doorhangen in de bocht doet die van mij ook, daar hoef je niet veel aan te doen, heeft meer te maken met onderdruk en overdruk van water, denk maar aan een vliegtuigvleugel, wanneer ze mooi recht boven en onderwater ligt is dat voldoende.
 
Laatst bewerkt:
hallo

als je boot droog is licht hij hoger op het water wat normaal is
er kan meer dan 200 gr water aan je boot kleven als je onder bent geweest
bekijk het oppervlak eens dat nat kan worden zowel aan de binnen als aan de buiten kant
het is en blijft een groot oppervlak nat polyester hoor

maar wel mooie beelden

groetjes raf
 
Hoi Raf,

Als dat wel 200cc kan zijn en dat geloof ik ook wel, dan is het dus gewoon te verklaren.
Dus dan de boot maar in de autowas om hem water afstotend te maken;)

Ik ga nog proberen hem met schuim wat hoger en ook stabieler te krijgen.
Maar wel zo dat ze nog duiken wil, aangezien ik niet een ruime over capaciteit in mijn duiktanks heb zitten.

Maar bedankt voor jullie antwoorden Raf en Manfred want dit verduidelijkt een hele hoop.

En wat de plaatjes betreft een foto op periscoop diepte en varend lukte mij niet omdat ik alleen was en ik moest nogal meesturen om hem op diepte te houden:rolleyes:

En het was aardig donker toen ik ophield die avond:sleepy:.

P8274624.jpg



Groeten,

Jan,
 
Hoi Merlijn,

Kom ik op terug, ik ben momenteel de ingewanden aan het herschikken dus vaarklaar is ie op het moment niet.

Allen,

Dan heb ik een (stomme) vraag, dat blauwe schuim wat engel bij de kit levert is dat schuim wat water opneemt en wat je dus moet afdekken of is dat dicht schuim?

Kun je ook gewone bouw schuim pakken (het zogenaamde piepschuim)
Of is purschuim een optie? zit dan ook gelijk gelijmd, al is het troep als je het op plekken krijgt wat je niet wil!!

Wie o Wie.


Groeten,

Jan.
 
Hoi Jan,

géén piepschuim (styropor) gebruiken, want dat neemt water op!
Wat voor schuim Engel bij zijn boten levert weet ik niet, dus daar kan ik niets over zeggen.

Wat je zou moeten gebruiken is van dat schuim met een hoge dichtheid, zoals ook in de maquettebouw wordt gebruikt. Meestal is dat blauw. Niet goedkoop. De naam weet ik even niet.

Een alternatief zou zijn dat schuim dat vaak gebruikt wordt als verpakkingsmateriaal in de bouw. Misschien is het de moeite waard eens langs een bouwplaats te gaan.

Groeten,

Rob
 
hallo


je moet styrodure nemen dat is gesloten schuim
piepschuim is ellende en blijft ellende geven
blauw geel of roze schuimplaten bij de praxis gamma brico endergelijke

te herkennen aan dat er geen bolletjes in zitten

bouwschuim is bruikbaar als je heel de boot naar de kl**en wil hebben

groetjes raf
 
Hoi Raf, Rob.

Bedankt voor jullie duidelijke antwoord, ik heb van dat roze / gele schuim liggen bij de karwei weg en dat lijkt wel dat styrodure wat jij bedoelt.

Groeten,

Jan.
 
Laatst bewerkt:
Hallo allen,

Ik ben natuurlijk verder gegaan om de Sub op de waterlijn stabiel te laten drijven en onder water goed te laten varen.

Ik heb ook ondertussen foto,s van Heiko duitsland gehad en zijn Gato drijft ook boven de waterlijn alleen wel minder diep als die van mij maar ook wel 10 mm.

Het stabiel boven water varen op de waterlijn (3mm dieper) is nu onder controle alleen dan gaat ze niet onderwater het bovendek zakt tot het dek en dat is het dan.:(

Als ik echter 130 gram lood toevoeg gaat ze keurig in het midden van mijn trimgebied van de T-Max liggen en zweeft ze onderwater.:)

Hier net droog in het water gelegd en nog niet onder geweest, ze ligt dan hoog in het water.

P9254702.jpg


P9254703.jpg



Hier ze je haar nadat er gedoken is, maar als je lang genoeg wacht komt ze nog wat verder omhoog wanneer al het water eindelijk weggelopen is.

P9254710.jpg



Is nog echt ook want opduiken deden ze met perslucht, en eenmaal boven gingen ze de duiktanks blowen met lage druk compressors en soms zelfs met de uitlaat druk (gassen) en kwam de Sub langzaam maar zeker steeds hoger te liggen.

Hier ligt ze wat langer boven en dat zie je dan ook,

P9254709.jpg


Het varen boven water is ronduit indrukwekkend.
Dit beeld is met 20% vermogen.

P9254707.jpg


En dan gaat het hard zat en de boeg gaat niet naar beneden ga je wat harder en je doet niets om het op te vangen (duikroer achter neer) dan gaat ze voor water innemen en zal ze naar beneden gaan tot de schroeven boven water komen.

Hier beginnend aan de duik (zie de stukjes trim lood voorop)

P9254717.jpg


En hier op patrouille,

P9254713.jpg


P9254716.jpg




En hier weer boven water met het geschut gebakst om het karwei af te maken.

P9254720.jpg


Daarna weer verder met oppervlakte patrouille.



P9254722.jpg


Einde van een zeer geslaagde ochtend en nu even denken of ik andere duiktanks zal inbouwen met 150cc meer inhoud of dat ik dit dit zo houd.

Alle foto,s zijn namelijk gemaakt met de extra 130gram lood om haar te kunnen laten duiken.
Zonder dat lood ligt ze duidelijk hoger.

Maar dit is beslist niet gek zo.

De diepte regeling van Norbert de lageregler 5,3 werkt als een beer echt wel super zo'n ding in je Sub:D:D en na wat inregelwerk aan de horizontaal potmeter gaat ze nu ook rustig en horizontaal door het water.....

En hier staat ze tevreden uit te druppen

P9254723.jpg


Het eerst omhoog brengen van de radar mast en eenmaal boven water gestoken het draaien starten is wel heel erg vet en als je daarna de beide periscopen omhoog stuurt is het helemaal top.

Dat soort dingen vind ik nou leuk, het draagt niets bij, maar machtig om het voor elkaar te krijgen:)

Dus mij hoor je niet klagen, ben zeer gelukkig kan ik wel zeggen na al de kleine en minder kleine ongemakken die ik heb mogen meemaken met deze onderzeeboot, maar er staat wel wat nu...

Kan de reling er ook weer op.
En weatering afmaken.
Anker ophangen.
Andere duiktanks????????
Diepte markeringen aanbrengen.

Ik geloof dat ik nog niet klaar ben..

Groeten,

Jan.
 
Laatst bewerkt:
Saai antwoord, maar het zelfde hier wat betreft de bewondering die hierboven al staat omschreven...

Prachtig model!!!
 
Laatst bewerkt:
Back
Top