De Courtesan van Vic Smeed

De houtbouw is achter de rug. Daar ben ik bijna drie weken mee bezig geweest. Je ziet het vele werk er niet aan af. Nu wordt het tijd voor het bekleden. Hiervoor wordt micafilm gebruikt. Dat heeft het uiterlijk van tissue met spanlak. Maar dat spanlakken is nu niet nodig. Op hechtingsplaatsen wordt een lijmmiddel aangebracht waar na droging met de micafilm met een strijkboutje op wordt aangebracht. Vervolgens krimpt de micafilm iets met warmte. Het is een makkelijk te verwerken bekledingsmateriaal dat helaas niet meer verkrijgbaar is. Maar in de Vrije Vlucht Winkel https://www.modelbouwforum.nl/threads/de-vrije-vlucht-vra-winkel.257788/ nog wat kunnen kopen.

DSC_3111.JPG
DSC_3112.JPG
DSC_3113.JPG
DSC_3114.JPG
 
Kon het niet laten! Even een vleugelonderzijde bekleden. De Micafilm zit er snaarstrak op. Wat een geweldig materiaal is dit. Zo jammer dat het niet meer gemaakt wordt.

DSC_3115.JPG


DSC_3116.JPG
 
Laatst bewerkt:
De Courtesan is vliegklaar! De motor, ESC en ontvanger ingebouwd. Als laatste de cockpitbeglazing aangebracht. Nu is het wachten op twee dingen. In de eerste plaats de technische keuring en een meting van de geluidsproductie. Dat is verplicht bij mijn vereniging. Verwacht geen problemen. Denk dat de geluidsproductie op 7 meter afstand onder de 65 dB zal zijn. Dan is er nog een avond met weinig wind nodig. Deze week zijn daar wel mogelijkheden voor.

Op dit moment is de Courtesan voor zien van een (zelfbouw) GPS met barografische hoogtemeting en vario. Als de proefvlucht succesvol verloopt kom daar nog een spanning/stroom/verbruikte capaciteit sensor en een toerensensor bij.

DSC_3130.JPG
DSC_3131.JPG
DSC_3132.JPG
DSC_3133.JPG

DSC_3135.JPG
 
De Courtesan is gisteravond door Frans gekeurd. Het geluidsniveau op 7 meter afstand bleek 57.5 dB te zijn. Dat leverde een groene sticker op. Die geeft aan geluidsniveau onder de 70 dB. Dat betekent vliegen zonder restricties. Daarna is tussen de regenbuitjes door de eerste vlucht gemaakt. De De reacties op het richtingsroer bleken veel te heftig. Met de dual rate is de uitslag gereduceerd. Ook bleek er links trimming noodzakelijk. Dat betekent nog wat huiswerk. Verder voelde de Coutisan zich prima in zijn element.

Het bouwverslag is hiermee beëindigd. Dank aan alle lezers en de ontvangen reacties. Tot slot nog een paar foto's van gisteravond..

DSC_3165.JPG

DSC_3158.JPG

DSC_3152_01.JPG

DSC_3155_01.JPG

DSC_3156.JPG
 
Laatst bewerkt:
Back
Top