Peet,
De waarheid ligt in het midden.
Daar ik reeds > dan 30 jaar voor een dergelijke producerende YabYum toko werk (en met name moet zorgen dat alle kwaliteits problemen opgelost worden... eigenlijk gerelateerd aan dit onderwerp), derhalve regelmatig in verschillende productie landen in de fabriek kom, ( ja wij produceren en ontwikkelen oa ook voor Futaba, die niet alleen zendertjes en servootjes maakt )
In dergelijke landen werken concurrerende merken soms samen (hier een vreemd verschijnsel).
Hierdoor zijn we in het westen alleen maar doorgeefluik geworden en schermen we intussen alleen maar met de kennis van anderen. ( discussie om elkaar scherp te houden noemen we dat dan maar).
Er zijn zeker kwaliteits verschillen. Echter niet in die mate dat afgekeurd spul wordt toegepast in de goedkopere merken. Zelfs het beste spul (met de beste spec's) gaat defect, alleen fractueel minder. Het energie/stroom verbruik is ook vaak minder, dus minder slijtage. (vaak door de betere en geselecteerde componenten toe te passen in het design toe te passen, maar vergeet tegenwoordig de software/firmware niet....).
Je moet dan wel appels met appels vergelijken. Niet een servootje zonder lager met 1 met keramisch lager... (voor de duidelijkheid)
Dezelfde productie lijn maakt dezelfde komponenten die naar de verschillende "merken" gaan. Selectie vindt wel degelijk plaats op basis van stroom verbruik/toleranties, failure rate tijdens productie en wat Sigma analyses. Het beste spul gaat in eigen of ander A merk, minder goed spul (maar nog steeds prima) naar degene die er minder voor wil betalen. Natuurlijk gooit men minder goed spul niet weg...... !!
Zaken die werken maar volgens verwachting binnen een bepaalde tijd de spec's gaan verliezen, die gaan wel de kuikenbak in (ook producenten willen hun naam niet te grabbel gooien) en het gaat ze anders nog veel geld kosten ook.
Daarnaast is het belangrijk dat de betreffende afnemer/merk sterk de kwal/specificaties neerlegd, maar ook daadwerkelijk de toleranties in de gaten houdt.
Het komt er in feite op neer, dat "goede merk artikelen" soms net zo vaak defect gaan als de goedkopere of onbekende merken. Echter een goed bekend staand merk, zal zijn image proberen te handhaven, immers dat is intussen zijn enigste bestaansrecht.
Zoals we weten staat dit onder druk, tegenwoordig koopt men het goedkoopste, immers dan kan je voor hetzelfde artikel met andere naam er 3 van aanschaffen. Het is dus maar wat je er zelf van vindt.
Natuurlijk is het leuk om scherp te blijven middels discussies. Alleen dan graag op basis van eigen ervaring en niet zwaaien met de kennis van anderen. Hier zijn andere fora voor..
O ja, een "beter merk", test niet even een servootje. Die laat dat presample weken lang, non stop in alle gerelateerde omstandigheden ( trillen, temperaturen, belastingen, spanningsvariaties) werken, alvorens deze voor productie te releasen.
Maar ook voor dat betaal je dus...
Ik vlieg dus met Assan, Futaba, Graupner, Spectrum, Turnigy, Hyperion.... Als er wat kapot gaat, dan heeft het gewoon aan mezelf gelegen.
Sorry hoor Japioooooo, dat ik even je draadje kidnapte. En Peet, gewoon blijven Forummen.