Hacker tiger moth

Het kistje is schaal 1:15 en dus is het vleugeloppervlak 10 dm2
Wil je indoor vliegen dan is de limiet wel 120 gram
Voor outdoor met weinig wind kun je wel tot 200 gram gaan.
Ik denk dat deze motor dat wel red, en een 6" prop is aardig schaal.
Succes
Willem
 
Thx Willem , komt wel goed . Terug van vakantie en direct aan de werktafel ( no time to waste ) Elevator is bespannen . Wordt vervolgd ...
P7270002.JPG
 
Omdat het originele model voorzien was zonder servo's , zit er bij de kit een alu latje om de scharnieren te maken . Dit kon je dan buigen en elev en rudder bleven dan zo staan zodat je rondjes kon vliegen zonder besturing . De mensen met vrijvlucht modellen kennen dit zeker . Die alu strip is echter wat te stug naar mijn zin en heb die vervangen door plastic strips van verpakkings materiaal .
P7290001.JPG
 
P7290004.JPG
Vandaag miserie verkocht :oops: De scharniertjes zitten er op ca va . Maar dan , de plastic motorbekleding (cowl ? ) niet zo evident ofwel slechte dag gehad . Ze zit er op maar een beetje scheef :confused: Ik hoop met een likje verf later wat minder opvallend ... Nu zijn de vleugels aan de beurt . Eerst tafel opruimen , nieuw plan leggen enz . Best vermoeiend zo'n hobby :cool:
 
Nog geen vleugels , kan geen afscheid nemen van de romp LOL . Dus romp bekleed met papier , testraampjes gemaakt om juiste verdunning van de spanlak te testen en dan maar lakken . Het begint op een vliegtuig te lijken . Gewicht van romp & stabilo (met servo's - esc - motor ) 60 gram .
P7310002.JPG


P7310003.JPG
 
Streefgewicht ? Niet bepaald iets op het oog . Het is geen F3P toestel . Mogen niet overdrijven ook natuurlijk . Ik bouw en zal af en toe eens wegen .
Probeer niet boven 15 gr/dm² vleugelbelasting uit te komen en dan zal de vliegsnelheid meevallen. 10 gr/dm² zou ideaal zijn maar dat ga je niet redden ;)
 
Onderste vleugels zijn af (op bespanning na dan ) , gewicht zal ik eens posten na alle 4 klaar en bespannen . Dan kunnen we ongeveer totaalgewicht inschatten . Onderste vleugels hebben een hoek van 5 % .
P8040002.JPG


P8040001.JPG
 
Dat is tussen de bovenste vleugelhelften , dit zijn de onderste . :bye:

Weet je dat heel zeker??
De vleugels die aan de achterzijde bij de root zo naar binnen lopen zijn echt de bovenvleugels, waar de tank dus nog tussen moet.
De onder vleugels lopen aan de achterzijde bij de root veel minder naar binnen en komen tegen de romp.

Moet daar niet de tank nog tussen?

Dat denk ik dus ook...
Als ik zo je bouwtekening op de foto`s zie heb je inderdaad de bovenvleugel gebouwd waar je zegt de onder vleugel gebouwd te hebben?
Hier kan je het zien op m`n Moth:

90aec78666665.562c92b59dd48.JPG


Groeten, Ramses
.
 
Laatst bewerkt:
Oeps even checken nog , gelukkig hangen ze nog niet aaneen . Maar wat zijn de grootste nu , onderaan of bovenaan ? Plan is niet heel duidelijk hier .
 
.
Bij de Tiger Moth zijn boven- en onder vleugel ongeveer even lang (groot):

a2102733-194-Tiger%20Moth%203%20View.jpg


Bij jouw model zullen boven- en onder vleugel ook ongeveer even lang zijn.
Tussen de twee vleugelhelften aan de bovenzijde komt de vleugel tank.
Tussen de twee vleugelhelften aan de onderzijde zit de romp.
De vleugel tank is ongeveer net zo breed als de romp.

Op deze foto bouw je de bovenvleugel en rechts onderaan de foto staat de vleugel tank (bij no. 49):

p8020001-jpg.251409


Je hebt de vleugels nog niet aan elkaar verlijmd begrijp ik, dus geen enkel probleem!
Vleugel tank (bij no.49) bouwen en ertussen zetten.

Hoe wordt de onder vleugel aan de romp bevestigd?
Koud tegen de romp aan gelijmd of lopen er vleugelliggers door de romp?
Als ik deze foto bekijk lijkt het op koud tegen de romp aan verlijmen:

p7080001-jpg.249131


Persoonlijk zou ik de vleugelliggers van de onder vleugel dan door laten lopen door de romp.
Dat kan je nog doen want de onder vleugels moet je nog maken.
Je kan ook eventueel de spandraden straks functioneel maken.
Ik zou persoonlijk in ieder geval zoiets doen, want een rc-kistje heeft een behoorlijk hogere vleugelbelasting dan een rubber aangedreven model.

Succes! :thumbsup:

Groeten, Ramses
.
 
Laatst bewerkt:
.
Hier een filmpje van dezelfde Hacker Tiger Moth bouwdoos en ook omgebouwd naar rc:


Prachtig kistje en vliegt mooi!! :thumbsup:
En indoor vliegt het ook prima.
Kistje weegt 117 gram:


Groeten, Ramses
.
 
Laatst bewerkt:
Je hebt dus gelijk , het zijn de bovenste vleugels en zeer bedankt voor de opmerking . Onderste lijken me idd gewoon tegen de romp volgens plan maar ook hier neem ik de tips mee . Bovenste filmpje al gezien , onderste nog niet . Top :thumbsup:
 
Back
Top