Hellingvliegen maasvlakte

Op het Noordelijkste deel vlak vóór de blokkendam is het goed te vliegen.
Ik moet bekennen dat ik de NW situatie nog niet ken maar ga die zeker bij een volgend bezoek verkennen.
Aangezien de voorspelling en actueel W was heb ik daar ook verder niet over nagedacht.
Of de zandvangers bij W nog een storende factor zijn weet ik overigens niet, weet iemand of dit nog zo is?
 
Laatst bewerkt:
Vandaag vrij genomen een tijdje terug. Met het plan om te gaan helling zweven. Wind glad uit de verkeerde hoek dus . Dan maar samen met moeders en dochter een stukje wandelen. En ik moet zeggen dat was meer waard dan een uurtje helling zweven. Tot op 15 meter een zeehond kunnen benaderen .
IMG_20190225_124745.jpg
IMG_20190225_124821.jpg
IMG_20190225_124726.jpg
IMG_20190225_124135.jpg
IMG_20190225_124743.jpg
IMG_20190225_123352.jpg
 
Dat hebben we nog niet gedaan . Wel al veel gelopen daar . Fossielen gezocht . Gisteren ook een versteende knipkies gevonden.
 
Vanaf het moement dat de MV2 werd opgeleverd hebben we een gevlogen op de Z-Z-W nieuwe duin volgens plaatje.
MV2-Nieuw-Oud.png

In de loop der jaren is de vorm van de duin slechter geworden om F3F te vliegen, er is een soort vóórduin ontstaan waardoor de effectiviteit van de eigenlijke duin minder wordt.

De oude Z-W duin, net onder de windmolen, is het beste voor F3F wanneer je op het randje staat, en dus eerst een stuk(je) naar beneden loopt.
Op deze duin hebben we in dit voorjaar de, voor Nederland, fantastische tijden gevlogen.
Helemaal aan de noordzijde net voor de blokkendam, ver voorbij dit plaatje, is met N-W wind ook goed te vliegen.
 

Bijlagen

  • MV2-Nieuw-Oud.png
    MV2-Nieuw-Oud.png
    351 KB · Weergaven: 267
Heb er diverse malen gevlogen. En op de voorste duinrand ivm veiligheid naar de weg die er loopt. Stonden regelmatig politiewagens te kijken, die nog nooit wat gezegd hebben.
Je hebt ook droeftoeters die direct vanaf de parkeerplaats vliegen bij de slufter. Die snappen nog niet hoe het werkt.
 
Ik vlieg er er al ruim 18 jaar (en kom er al 35jaar) met alle windrichtingen en heb nog nooit commentaar gehad van wie dan ook.

Alleen al je helemaal aan het begin vliegt komen ze wel eens kijken of je uit het vogelbroedgebied blijft, begrenst door de paaltjes die vanaf het duin tot de waterlijn staan, en daar zijn ze scherp op.(en gelijk hebben ze!)

Helaas hebben ze dat laatst een flink stuk uitgebreid dus de eerste 150 meter van de parkeerplaatsen, precies het stukje voor Zuiden wind, kan je niet meer vliegen.

In de winter is er ter hoogte van de grote parkeerplaatsen nog wel redelijk te vliegen, maar de regio heeft inmiddels ook ontdekt dat het een mooi strand is dus lopen er al snel te veel mensen rond.

Mey NW was het nieuwe duin erg goed te bevliegen maar er zijn veel van die hekjes geplaatst zijn zodat het zand beter blijft liggen/minder weg waait en daardoor is het geen mooi stijl duin meer. Daardoor draagt het slecht bij weinig wind en je wordt compleet gezandstraald als het lekker hard waait.

Zoals gezegd kom ik er nog geregeld voor een half uurtje uitwaaien na gedane arbeid maar als iemand vraagt of het en lange autorit waard is kan ik daar geen volmondig ja op zeggen.

Dan zou ik eerder Zoutelande adviseren (daar heb ik veel gevlogen toen ik nog in Vlissingen woonde en wil er nog steeds weer eens naartoe)
 
Ik heb overigens binnenkort een zwevertje in mijn hangar waar ik een beetje mee aan de f3f-manier van vliegen kan proeven.

Komend najaar hoop ik dan weer wat vaker op het duin te staan en wie weet probeer ik zelfs eens een rondje met de 'grote' jongens mee doen.

Verandering van spijs doet eten;)
 
Vanaf het einde van natuurterrein aan de zuid zijde tot aan de blokkendam, noord-noord-west, mag er gevlogen worden. Het is (model)vliegers zelfs toegestaan om op het duin te komen waar een bordje verboden voor onbevoegden staat.
Deze toestemming is sinds de nieuwe openstelling van MV2 expliciet opgenoemen in de verordeningen. Een en ander met steun van de KNVvL zo afgesproken met alle beheers clubs.
Wel dient natuurlijk zorgvuldig worden omgegaan met het duin en met de andere gebruikers van MV2. Zowel op het strand als in de lucht.
Dat dit met sommige parapenters wel eens moeilijk is, is een feit. Ze hebben net zo veel recht daar te vliegen als wij modelvliegers, maar in de lucht hebben bemande toestellen altijd voorrang!

We hebben veel gevlogen en doen dat vooral buiten het badseizoen nog steeds, en hebben nog nooit een official gehad die dacht moeilijk te moeten doen. Zij kennen iha de regels.
 
Deze toestemming is sinds de nieuwe openstelling van MV2 expliciet opgenomen in de verordeningen.

Nog een kleine aanvulling:
Voor de opening van MV2 heeft een kleine afvaardiging van het forum en de KNVvl in enkele gesprekken met het havenbedrijf afspraken gemaakt waardoor het modelvliegen aan het duin een gekende activiteit is.
Het havenbedrijf draagt zorg dat de controlerende autoriteit op de hoogte is en in een recent gesprekje met de politie bleek dat inderdaad nog steeds bekend en gewaardeerd.
Het kan altijd dat er een individuele controleur interessant wil doen, maar dan is het goed om beleeft maar met zelfvertrouwen te verwijzen naar de afspraken die onze aktiviteiten bekend en erkend maken.
De politie gaf wel aan dat ze wel zouden optreden tegen model-motorvliegen en drones, maar naar mijn mening hebben ze daar ook geen enkele grond voor.
Ik ben die discussie maar niet aangegaan omdat ik hier geen belang bij heb en het gesprek zo prettig mogelijk wilde houden, hetgeen ook zo was.

Overigens heeft het duin aan de Maasvlakte voor bemande zweefvliegers een zelfde status van laagvlieg hellinggebied als Langevelderslag.
Het is theoretisch mogelijk dat onder zeer bijzondere omstandigheden hier dus door (motor)zweefvliegers laag gevlogen wordt: naar mijn weten is dit nooit voorgekomen en is er dienaangaande ook geen ambitie, maar het kan.
De erkenning van onze luchtsporten aan de MV2 was overigens volledig een initiatief van modelvliegers, wat het optreden van sommige parapenters des te onsportiever maakt helaas. (ervaringsdeskundige)
 
  • Like
Reactions: jve
Ik heb overigens binnenkort een zwevertje in mijn hangar waar ik een beetje mee aan de f3f-manier van vliegen kan proeven.

Komend najaar hoop ik dan weer wat vaker op het duin te staan en wie weet probeer ik zelfs eens een rondje met de 'grote' jongens mee doen.

Verandering van spijs doet eten;)
Hey da's leuk, ik wil m'n Stinger (F3F) ook nog eens aan het duin oefenen dus laat maar ff weten wanneer je gaat oefenen ;-)
 
Leuk! Maar.....ik weet het meestal hooguit een paar uur van te voren of ik kan en ga vliegen. Anders moeten we ons maar gewoon inschrijven als het zo ver is want niets is zo leerzaam als meedoen. (Dat is iig wat ik zeg met betrekking tot f5j dus waarom zou dat voor f3f niet zo zijn)
 
Back
Top