Het Schipperscafe deel 6

ja peter het is een oudje al is er nog een die nog 29 jaar ouder is maar deze kan niet meer duiken wegens veroudering van de polyester
die we daar een 44 jaar geleden hadden was niet die kwaliteit die we nu kennen
toen was het van die auto polyester die we hadden met zo een tube rode verharder
maar swat
hier de eerste duiktest en ik moet een 419 gr lood bij leggen om de boot op toren diepte te krijgen ;dus nog een 10 gr er bij om volledig te kunnen duiken
maar eerst zien zondag hoe ze zich gedraagt zoals ze nu is
daarna leeg gepompt en ze ligt nog mooi op de water lijn
ja het vernieuwen (lees kleiner)maken van al de elektronica en dan een volledig nieuw techrek heeft wel degelijk iets gedaan aan gewicht besparing
nu alle lood vast lijmen onder in de kiel (losse wtc buis is altijd handig ) en dan na drogen terug kijken wat er aan de balans nog moet gebeuren

Bekijk bijlage 379600 Bekijk bijlage 379600
IMG_3746.JPG
IMG_3747.JPG
 
Poliester is ook hydrogeen, door de jaren heen word dit poreus en laat water door, daar heeft epoxi geen last van.
En ja als ik de electronica vergelijk met die van toen, zit daar idd een heel groot verschil tussen.
Snap goed dat er exstra ballast bij moet.
Grt peter
 
zo en dit is de volgende die voor het eerst water ziet;
ja er is deze winter veel gebouwd ;de kleintjes komen later aan de beurt want die zijn nog niet klaar
hoe kleiner hoe moeilijker ze juist in balans te krijgen
hij ligt nog een beetje naar SB maar er moet nog onder de toren een kleine lyon accu komen voor de verlichting ;

IMG_3748.JPG
IMG_3749.JPG
 
Laatst bewerkt:
en verder met boot 3 dan maar ;dit is alleen een test om te zien of hij water dicht is en waar er nog lood bij moet ;hij ligt nog scheef ok weet ik maar er moet dus nog wat met lood geschoven worden ;diepte roer en richting roer en in de gondels motoren ;vooraan een stuk of 12 HD led's waarvan de lyon accu alweer in het water ;nu uitloden en de motoren aan het draaien krijgen ;het speciale is dat de motoren bij het aan zetten van de regelaar niet aangesloten gaan zijn;daar voor zitten er in de wtc speciale contacten die bij het sluiten van de wtc pas kontact gaan geven. kijken of dit gaat werken normaal wel ;de koepel staat er nog niet op omdat er nog aan de boot gespoten gaat moeten worden ;lekker nieuwe zaken uitproberen lol,zo is een groot deel van de romp 3D geprint alsook doe roeren en dergelijke
IMG_3750.JPG
 
Interessant om nieuwe technieken in te zetten voor deze duikboten.


Ondertussen weer het volgende hoofdstuk in de live soap serie "The Trumpfather". Komt iemand te dichtbij met een onderzoek naar 1 van je maatjes, zoals een zeker advocaat, dan laat je die persoon gewoon ontslaan. Ik kan me de volgende speech zo voorstellen "I'm gonna make you an offer you can't refuse..." en dan dreigen met iedereen te laten ontslaan die niet op "The Don" stemt bij de aankomende herverkiezing, en ook te dreigen de familie van iedereen die niet op hem stemt het leven op alle mogelijke manieren zuur te maken.

Het mag dan een afleiding vormen van alle Corona nieuws, maar je wordt er niet bepaald vrolijker van, om te zien hoe een zogenaamd "democratisch" gekozen president min of meer als dictator regeert en een groot deel van het land het nog steeds prima vindt.

Een land krijgt de president die het verdient, is het gezegde, maar het is wel jammer voor het ander grote deel, blijkbaar zelfs de meerderheid (gezien het absolute aantal stemmen) die werd overschreeuwd door het aparte kiesstelsel, die het niet heeft verdiend, maar het toch mee moet ondergaan. Ik denk dat een kleuter van 5 meer manieren heeft, dan "de leider van het vrije westen".

Niet dat ik de NL regering de hemel in wil prijzen, maar het kan blijkbaar nog een stuk slechter. ;-)
 
Zo lang het wel of niet met een ongelimiteerd aantal mensen op een terrasje mogen zitten hier het onderwerp van gesprek of zelfs een demonstratie is, denk ik niet dat we veel te klagen hebben in dit land.

Ik heb gevaren en ben in landen geweest waar de president niet kan bukken van het geld, maar waar je gewapende wachten nodig hebt omdat de bevolking zo arm is dat ze je schip wel leeg móeten roven om iets te eten te kunnen krijgen.
 
verder met de fun boot
richting en duikroer aangesloten ;alles moet nog vast gezet worden maar dat is een kwestie van lijmen
daarna kan de dop vast gezet worden op het tech rek en kan er begonnen worden met het aansluiten van de motoren
IMG_3796.JPG

niet mijn keuze om de roeren zo vast te zetten maar ja dit is het wat ik er voor gekregen heb.
eerst vast lijmen en daarna de restanten dan maar weg knippen
 
Zo nu eerst wat drinken, nog iemand met dorst hier?
Na de dekzeilen en de kranen wacht de volgende uitdaging. [emoji51]
20200706_224131.jpeg
20200708_224744.jpeg
20200709_222811.jpeg
 
Oh ja!
Het is meer dan 30 jaar geleden dat ik mijn SR bouwde maar dit komt heel bekend voor.

Als ik me goed herinner heb ik het zo goed en zo kwaad als het ging opgevuld met stukjes balsahout en daarna geplamuurd.
 
Dus het is een bekend probleem? Ik heb al zitten zoeken, waar het mis was gegaan tijdens de bouw. [emoji848]
Ja ik dacht ook al (epoxy)plamuur en dan een matje met epoxy. Ik kreeg ook al een tip om een malletje te maken en daarna het hele stukje opnieuw van styreen.
 
Maak je toch een nieuwe die wel past?
Eerst sjabloon uit papier en dun kaftkarton en blauwe schilderstape. Keurig de vorm op maat maken.
Heb je een masker wat je over kunt zetten.
Kies de nerf van het berkentriplex gunstig. Vaak 3-laags. Dus de buitenste niet in het verlengde van de buiging.
En ook zulk hout kletsnat buigt beter... of goed heet...
Wil je geen hout, dan is dun messing een optie of styreenplaat.
Dat laat zich spanningsvrij zetten...
 
Ja ik moet even puzzelen. Messing geeft gelijk stevigheid aan de voorzijde van het schip, maar is lastiger vast te maken. Gewoon triplex of hout wordt lastig om zo scherp te buigen. Styreen kan weer erg goed gelijmd worden op de epoxy romp.
Er zit nu een heel dun stukje triplex in de doos. Deze buigt bijna rond zonder te breken. Dus erg geschikt voor de plaatst waar het moet komen.
 
1,5 mm berken triplex kan je tussen je dumen wat warm wrijven, daar mee kan je lijktijdig hem buigen en blijft het in die vorm bijna staan., zo maak ik het ook en scherp de bocht om ook.
15943876197738633738708044063487.jpg

Grt peter.
 
Messing 0,5 mm is uitstekend in model te zetten... ze maken er ook blaasinstrumenten mee immers...
En... messing... ontvet en iets opgeschuurd... heeft een buitengewoon goede hechting met epoxy.
Wel de 30 minuten epoxy nemen... dat 5 minutenspul (Bison-meuk) lijkt meer op uitgehard rubber :)
Het in model zetten doe je niet in de blote handen, maar rond een stuk rondhout of rondmetaal.
Met hitte kan je ook nog sturen.
Punt is wel om voor een normale prijs nog iets te vinden... prijzen gaan echt over de rooie tegenwoordig... slaat helemaal nergens meer op...

Lastig vastmaken? Eerst goed vormen... dan is niets meer lastig.

Gooi je ziel er in, en het komt goed.
Lukt het de eerste keer niet... dan doe je het nog een keer tot het je naar de zin is...
En dan als kers op de taart? Vast lijmen!
Gaat hier echt niet anders aan toe hoor :)
 
Laatst bewerkt:
Sode... even een stukje tape van je romp halen kost je weer dagen in de schuur met schuurpapier en de airbrush. Op die primer van de Act..n hecht echt geen andere soort verf. Balen, maar beter nu dan als alles op het dek stond gemonteerd. Nu alles kaal schuren en op zoek naar echte verf.
20200711_162607.jpeg
20200711_162522.jpeg
 
Zit je verschansing er nu beter op Roelof? Zou die eerst even afwerken eer je met het schuren en schilderen van de romp verder gaat. Romp en verschansing zou ik glad schuren en er dan een laagje 80 grams weefsel met epoxy overheen te zetten. dan wordt het één geheel en breekt de naad niet weer open. Knudde dat die primer zo eigenwijs is om geen andere verf te verdragen. Schuur het eens glad, ontvet het met wasbenzine en zet een klein proefstukje op met Revell of Humbrol satijnzwart. Na een paar dagen een plakbandje erover en dan proberen of je de verf ermee aftrekt. Bij mij zijn alle schepen geschilderd met een penseel. 2 x lak over elkaar en geen primer. Zit als een huis. Succes verder! Gr. Klaas.
En over dorst gesproken; Er ligt nog een Karmeliet. Die gaat er wel in.
 
Back
Top