SOW, dat waren 4 heerlijke vluchten vandaag.
Eerste vlucht even de instellingen van vorige week testen en zonder canards aansturing rond geknald.
Roll rate was nog te absurd en te gevoelig.
Dus roll rate verlaagd, expo verhoogd, hoogte iets verkleind en iets meer expo.
Vlucht 2 take off met aangestuurde canards, zo dat gaat best vlot los. Rol rate is beter maar nog snel, verder voelde het goed aan.
Tijdens deze vlucht wat rolls en loops gedaan op lage en hoge snelheid.
En lekker door het luchtruim geknald.
Damn wat vliegt ie lekker.
Vlucht 3 beetje hetzelfde, rol rate nog iets verlaagd, en nu eens overtrekjes doen.
Eerst zonder canards aangestuurd.
Nou da`s ook niet leuk, langzaam vol up trekken en de kist rolt langzaam over rechts weg, met vol up getrokken blijft ie dat doen in een hele grote spiraal.
Geen kist om examen mee te vliegen want 3 slagen haal je niet mits heel, en dan bedoel ik, HEEL hoog zit.
Nu een keer met canards aangesturd, geen verschil.
High speed stall, zelfde verhaal, rechtsom in een grote spiraal.
Rugvlucht doet ie wel maar met vol down, dus zwp wat verschuiven en iets grotere uitslagen zou helpen.
Vlucht 4 gewoon weer even lekker wezen knallen met canards aangestuurd, dan is ie echt lekker vlot los, en meteen lekker door te trekken met de Kingtech K70G.
Zwaartepunt mag nog iets naar achter, uitslagen kunnen nog iets gefinetuned worden, maar nu al een heerlijke bak.
Ook zeer goed als eerste jet te vliegen, met canards aangestuurd of niet, net wat je wil. En met matige uitslagen een echte trainer met veel vleugeloppervlakte en daardoor langzaam te vliegen en niet kritisch, een 4,5Kg turbine of vergelijkbare EDF is dan al voldoende om lekker rondjes te draaien.
Met een 7Kg turbine (of EDF) en grotere uitslagen wordt het een rag/racebak die niets te gek is.
Teller staat nu op 5 vluchten, nu gaat alles er weer uit. Airbrake inbouwen, richtingsroer inbouwen (waarom? gewoon omdat het kan) en volledig spuit klaar maken en spuiten.
In de tussentijd gaat de turbine etc. weer in de F-86 Sabre, gaan we weer rustig vliegen ;-)
Damn wat een lekker bakkie!!!