Pas op, vele laders geven al een "low battery" alarm bij 11V en dan is 11,4V wel heel erg dicht bij het minimum. Je kan dan best zo af en toe een dergelijk alarm krijgen en vaak stopt de lader dan ook nog eens.
Ergens in dit draadje (of een andere over dit onderwerp) heb ik uitgelegd hoe je de uitgangsspanning iets kan verhogen. Bij veel voedingen wordt alleen de 5V geregeld omdat dit de belangrijkste voeding is. Overigens is dat bij de modernste voedingen vaak de 3,3V.
Alle andere voedingen hebben een vaste verhouding ten opzichte van de 5V (of 3,3V). Je kan heel vaak de 5V (of 3,3V) met behulp van een potmetertje wat hoger instellen. Wanneer je dat doet zal de 12V dus ook hoger worden en dat kan net voldoende zijn.
Hoeveel hoger je de voeding kan krijgen is echt niet te voorspellen maar ik heb de 12V wel eens tot 14V op kunnen schroeven.
Weerstanden veranderen zal meestal niet werken omdat de spanning dan te hoog kan worden. Als dat gebeurt grijpt de overspanningsbeveiliging in die de hele voeding uitschakeld. Ook bij het opdraaien van de spanning met het potmetertje kan dat gebeuren. Als je de voeding opschroeft en de voeding schakelt dan plotseling uit dan ben je dus te hoog. Draai de potmeter dan een fractie terug, trek de stekker uit het stopcontact, wacht een paar minuten en steek de stekker weer in het stopcontact. Komt de voeding dan niet terug dan heb je of niet lang genoeg gewacht of de spanning is nog iets te hoog. Trek de stekker er weer uit, wacht twee keer zo lang en probeer het weer. Werkt het nog niet dan de potmeter nog iets terug draaien en weer het hele ritueel van de stekker en wachten. Pas op dat wachten kan echt minuten duren soms meer dan 5 minuten!
Als je voldoende van de elektronica weet dan zou je op zoek kunnen gaan naar die overspanningsbeveiliging en daar een weerstand (of twee) aan kunnen passen om die hoger te krijgen.
Het is niet moeilijk maar kan wel gevaarlijk zijn. Denk er heel goed om dat een groot deel van de voeding rechtstreeks met het lichtnet is verbonden. De overspanningsbeveiliging zit soms ook in dat deel! Dat lichtnet is echt gevaarlijk en "bijt" heel gemeen, HET KAN DODELIJK ZIJN. Zelfs als de stekker uit het stopcontact is zit er nog een elco in die tot meer dan 300V opgeladen is. Die is niet dodelijk maar wel zeer onplezierig. Wacht tot die ontladen is (>5 minuten) en blijf zeer voorzichtig!!!!!!!!!!!!!