Osprey V22

De 120 graden swashplate is klaar[emoji4]
Wingpot%20120.jpeg
 
Laatst bewerkt:
even verder filosoferend:
hoe ga je de aansturing maken voor het roteren?
servo in de gondel, ball op de vleugel vast zetten?

is het qua krachtenspel handig om de gondel in evenwicht te maken, om het aandrijfpunt heen?
zal wel inhouden dat de servo's waarschijnlijk in de kont van de gondel moeten.. lange links, of overbrenging naar de swash
In principe komen alle krachten rechtstreeks op dat overbrengsysteem.. moet sterk zijn..
of je moet een soort nok maken, waar het geheel in valt, die dan de krachten pakt. servo puur voor het roteren.. (moet de boel nog sterk zat zijn)
 
Zal later een exploded view hier plaatsen wat het verhaal duidelijker maakt. In woorden uitleggen is een beetje moeilijk.
 
echt mooi !

ik zou wel ff kijken naar het zwaartepunt van die gondels.
als ze rechtop staan heb je er niet zo'n last van, maar als je "normaal" rond gaat vliegen, hangt het volle gewicht van de kop, servo's etc op je "gondeldraaias"
toch al vlot 200 a 300 gram of zo. keer 2, 600 gram.

misschien technisch beter, ook voor je aansturing, dat de gondels hun zwaartepunt rond diezelfde as zit
dan wordt de servo ontlast, en waarschijnlijk wordt er ook minder gevraagd van dat pinnetje wat de gondel laat bewegen.
dat pinnetje zal door die draaiende binnenbuis niet door en door kunnen lopen. of heb je daar een cnc gedraaid stuk in gedachten?
 
Zwaartepunt van de gondel gaat nog gebeuren. Servo's verzetten brengt te weinig, wordt contra gewicht. De delen worden later 3D geprint.
De pinnen zitten geschroeft aan een alu gedraaid deel welke ook het as lager bevat.
 
Laatst bewerkt:
Pas een beetje op met gewicht toevoegen..
in principe heb je qua gewicht al aardig wat extra tov van een even grote normale kist.
4 extra servo's, rotorkoppen, swash, hoofdas, aandrijfas etc
ik zou verwachten dat deze kist in totaal relatief zwaar wordt voor zijn vleugeloppervlak. als vliegtuig gezien.
bij een heli kun je daar relatief makkelijk mee wegkomen.
bij een vliegtuig zie je dat het vlieggedrag er stevig onder te lijden heeft.
nu hoef jij niet te landen als een normaal vliegtuig, dus je hoeft ook niet zo langzaam te vliegen.
maar het zou zonde zijn als je onbedoelt stallt, en de kist de grond in gaat.

als je hier alles oplost met alleen contragewicht, zou je ruwweg het gewicht van heel de besturing, as, swash + kop en bladen als contra moeten plaatsen.
dat de servo's alleen niet genoeg zijn, ok.
maar het scheelt wel aardig wat grammen dood gewicht.

lange linkjes zijn niet het punt.
kijk maar naar de trex600 nitro, of de raptor 50. linklengtes van 7 cm of meer.
als je de linkjes maar niet te dun maakt.

maak je de linkjes naar de kop wat langer, zakt de swash, komt ook het zwaartepunt weer ten goede.


Zie mijn opmerkingen aub niet als kritiek he:D
je bent lekker bezig, en als jij het op jouw manier doet, vooral doen!
wat je bouwt/ontwerpt is iets wat als pakket niet te krijgen is..
dus je eigen gevoel moet goed zijn.
ik probeer alleen aan te geven wat volgens mij uitdagingen gaan worden als je het werkelijk zo bouwt
hoeft absoluut geen waarheid te zijn. ik zie ook zat problemen waar ze er niet zijn:D
 
Ik zie je opmerkingen zeker niet als kritiek, vindt het alleen maar fijn als iemand mee denkt. Jammer dat er zo weinig mensen reageren.
 
Heel gek gezegd: jouw bouw is een kruising heli / vliegtuig
vaak zitten de werkelijke bouwers in de vliegtuig bouwverslagen.

Ik kan dit draadje daarheen verhuizen?
 
Zwaartepunt van de gondel gaat nog gebeuren. Servo's verzetten brengt te weinig, wordt contra gewicht.

Hier zou ik nog een keer over nadenken.
Een micro servo weegt al snel 15 gram. Dat is 45 gram aan de voorzijde.
Om de servo's te compenseren, moet er al 45 gram achterin (als idee, dat ze even ver van het draaipunt zitten).

Even een voorbeeld rekensom. Let wel, het is heel simpel en klopt niet 100%, maar is meer als onderbouwing.

Voorbeeld met servo's (45gr) voorin:
Alles voor het draaipunt weeg 200 gram.
Dan moet er achter het draaipunt ook 200 gram.
Totaal gewicht gondel: 400 gram

Voorbeeld met servo's (45gr) achterin:
Alles voor het draaipunt weegt dan 155 gram
Dan moet er achter het draaipunt 110 gram worden toegevoegd (de servo's wegen 45 gram voor 3).
Totaal gewicht gondel: 310 gram

Dat 2x is 180 gram verschil. Dat lijkt me toch wel iets om over na te denken.
Zeker wat student zegt, het helpt je de vlieg snelheid lager te houden.
Een lager vlieggewicht heeft ook weer invloed op de rest van het toestel, want de vliegkrachten zullen dan ook minder zijn. Dus hoeft de constructie niet extra versterkt te worden om de krachten te verwerken. Het is dus niet alleen de servo's kwa gewicht, maar het heeft impact op de rest van het toestel.
 
Heb uitgerekend op de computer dat 50 gram achter in de pot het zwaartepunt precies op het draaipunt ligt. Dus eerst maar zo laten.
 
Back
Top