Raptors in de schuur

Goedenavond,

even een snelle vraag, ik heb een raptor 50 titan die al enkele jaren stilstaat.

welke nitro brandstof kan ik het beste gebruiken de eerste x?

mvg lars
 
Hangt van de motor af, niet van de heli. Maar in zijn algemeenheid, kans het grootst dat er een OS Max in zit, zou ik zeggen "10% of meer"
 
Hangt er van af.... Vliegtuig en heli brandstoffen zijn meestal 5%, 10%, 15% of andere veelvouden van 5.
Dergelijke brandstoffen bevatten meestal minimaal 18% olie, vaak meer.
16% daarentegen is meestal een auto-brandstof, en dat bevat véél te weinig olie (meestal 12% of minder). Dus je moet even goed op de verpakking kijken welke brandstof je precies gekocht hebt. Als het autootjesbrandstof is, moet je er per liter ongeveer 80 ml olie per liter bij gieten om het geschikt te maken voor je heli.
Dus een blik van 2,5 liter moet je 200 ml olie bij gieten, een blik van 5 liter 400 ml, etc etc.
 
Deze zit er bij mij in, 12,5%
IMG_20191114_222338.jpeg
 
nog speciale olie of olie die je overal kan kopen ? mvg
Dit doet me vermoeden, dat je autootjes brandstof bleek te hebben, correct?
Nu weet ik niet welke vraag je aan de verkoper gesteld hebt, maar ALS je gevraagd hebt "ik heb brandstof voor mijn heli nodig" en hij heeft je autobrandstof meegegeven, is het mischien verstandig om de vakkundigheid van de verkoper te heroverwegen.

V.w.b. olie: Speciale olie.... Gewone motor olie of gewone tweetakt olie van de benzinepomp of garage zijn op een paar uitzonderingen na, volkomen ongeschikt omdat ze niet met methanol mengen.
Ik weet dat Motul een geschikte oliesoort heeft (maar welke dat is weet ik niet), maar ik weet ook dat bijvoorbeeld Hobby In je aan goede oliesoorten zoals Carbulin of indien nodig gewone wonderolie kan helpen.
Beter even bellen met Dennis (Hobby In), die helpt je wel verder.

EDIT: De Motul olie voor modelmotoren is Motul Micro 2T... http://www.motulshop.nl/Motulshop/101-motul-micro-2-takt-motorolie-kart.html
De pest is alleen dat ik dat spul eigenlijk alleen zie in dozen van 12 x 2 liter (400 euro) of vaten van 60 liter (prijs onbekend). Hoe dan ook, die Motul is behoorlijk prijzig spul, wonderolie is fors goedkoper, eigenlijk de meeste oliesoorten (Carbulin, Klotz) zijn goedkoper.
 
Laatst bewerkt:
goedenavond ,
even een vraagje ik heb een graupner mx-16 zender en wil hem met mijn pc koppelen maar ik krijg het niet voor elkaar
kan iemand mij hierbij helpen?


mvg
 
wat wil je er mee doen aan de PC?
meeste zenders kun je beter niet aan de pc hangen..

Qua brandstof: kijk ff op het label.
er MOET ergens op staan wat er exact in zit, en welke verhouding.
nitro
methanol
olie


even los van je vraag, wat is je ervaring met heli's?
kun je al vliegen, heb je al eens een heli ingesteld op een zender?
weet je hoe je een brandstofmotor in moet stellen op een zender (wat handig is, en wat niet)
brandstofmotoren zijn makkelijk in de omgang, maar je moet wel weten wat je doet

en dat is niet zo moeilijk om te leren.
meer een handigheidje.
maar als je er mee om gaat als een electro motor, gaat de motor eraan..
 
De Raptor 30 waar ik af en toe mee vlieg,
die dus:
I0v2Zwe.jpg

Een ander uitlaatje op gezet, kijken of die stiller wordt
9hPNPUZ.jpg

Verspringt een beetje
UZ2ybdQ.jpg

En het slangetje zit wat anders
57oN07x.jpg

Groter gatje in deze kap
spoy65h.jpg

En dan staat ie er zo bij
XOBpCob.jpg

Loopt er netjes mee.

Groeten

Arie
 
Arie,

Heb jij toevallig in jouw voorraad onderdelen ook een 37mm diameter koppeling? Die van mij is in 2 delen..
1da9ab12a1fbdcfb952e7d3855986a9f.jpg
 
Ja klopt, de 60 wijkt af van de 50 en de 90... Stond gister einde middag mooi voor joker op het veld... [emoji17]

Alvast bedankt!
 
Afgelopen vrijdag avond nog even gevlogen. Achteraf gezien waren er al signalen dat de koppeling zou gaan (sneller draaiende rotor bij stationair gas) maar ja... Afijn heerlijk gevlogen tot ik mijzelf in de schemer compleet verblindde met m'n eigen landingslicht...[emoji848][emoji16]
d1d966e724d588009f2b898ae8979434.jpg
 
Het is wel degelijk de juiste koppeling. Kan ik die van jou overnemen?

Dan kan ik in ieder geval weer vliegen in die tijd op jacht naar een 90er koppeling..
 
Back
Top