Recyclage plug

Ben een nieuw project begonnen, bedoeling is een romp voor mijn RC boot , deze zat aan max waterverplaatsing van 11.5 l. Ga nu een grotere romp bouwen door op op de bestaande plug latten van 8 mm te schroeven hierdoor komt het vollume op max 14 l en de lengte gaat van 165 naar 180 cm. Deze gaat als plug dienen om 3 lagen fineer 0,6 mm kruiselinks te verlijmen.
Samen met deze romp ga ik mijn botter verder afbouwen , kan ik vermijden telkens een deel epoxy lijm te verspillen als ik op deze de fineer beplanking latje per lattje aanbreng.
Op volgende link foto's een deel van de latten geschroefd
Plug strokend geschuurd en met P.E. folie bedekt

http://isola2.blogspot.com/2010/04/recyclage-plug.html
Even ter verduidelijking 3D halve romp met kielbun , mastbun, spiebun, piek , achterschot .
Zo zou het er moeten uitzien als de romp klaar is. Kiel word in bun geschoven en aan dek met een dwarse pin door de flank van de bun vast gezet. Mast komt in bun die een wateloos gaatje heeft in de kielbun, dit om buiswater te beletten in de romp te komen. Spiebun heeft een opening aan dek juist achter piekschot , een loosgaatje in de mastbun boven de waterlijn , een opening ter hoogte van achterzijde kielbun
 
@ Johan moet wel groot zijn anders krijg ik al mijn toepassingen die ik zins ben te instaleren er niet in :)
 
Eerste laag fineer plaatsen op plug zonder lijm!
Stroken worden +/- 2 mm verjond aan de uiteinden, deze worden zo geplaatst dat ze niet tegen elkaar drukken dit om bobbels tijdens het lijmen te voorkomen.
Ongeveer 2 uur werk voor deze 13 stroken
http://isola2.blogspot.com/2010/04/eerste-laag-fineer.html


modify_inline.gif
 
@ SKIFF 45 ° +- dat is de bedoeling, plug heeft een extra lat om stroken fineer op de uiteinden vast te zetten zo heb ik geen gaatjes in de romp, beschadigde deel word er afgezaagd. Door met epoxy te werken moet er ook geen druk worden uitgeoefend tijdens het lijmen
 
ik vind het nu al erg mooi.:D
maar wat voor soort hout gebruikje voor de laten?
en hoe heb je ze gezaagt. gewoon met de lind zaag?:confused:
of heb je ze gekocht?
 
BLOG staat een tekening tussen hoe ik fineer snij, latten gezaagd met cirkelzaag en geleider ( grenen hout ) recyclage van mijn challet :D
 
oh en cirkel zaag met gelijder hebben ze bij mij op de club wel.
zelfs 3 zins kort. en grenen moet denk ik ook niet zo'n probleem zijn.
maar hoe dik zijn de laten dan gezaagt? en hoe breed?
want ik kon het niet op je blog vinden.
 
Laatst bewerkt:
Latten worden gezaagd uit plank 22 mm , dus latten zijn 22 X 8 mm. Bij een scherp jacht zoals in aanbouw kun je deze zonder weken in water op spanten van 8 mm MDF bevestigen. Als je met fineer werkt moet je zelf niet alle kieren tussen de latten opvullen.
 
2 lagen 0.6 mm, 3 de laag geeft echt de stevigheid, samen met kielkast ,dek , piek en achterschot een stijve balk die de krachten van voor en achterstag gemakkelijk aan kan. Zie opengewerkt model op blog

ISOLA2: RECYCLAGE PLUG
 
3 de laag ook 0.6 mm totaal 1.8 mm , als je dit met polyester en glasmat vergelijkt van zelfde gewicht, sterker en door de dikte ook meer stijfheid.
 
Back
Top