Vragen/Voorbeelden Topic over de: FrSky Taranis X9E Zender

Aah mooi en leuk dat je ook lekker met een Arduino aan de haal gaat.
En je bedoelt zeker een Sensor/Servo shield ?
Look like deze:
Nano_ExpansionBoard.jpg


Edit: check vooral eens deze servo library: https://github.com/netlabtoolkit/VarSpeedServo
 
Ja, die heb ik inderdaad besteld. Doe er al best wat mee op het gebied van domotica. Zit zelf in de IT en dan kom je hier vanzelf bij uit. Heb al een stuk of 5 raspberry pi's en een berg arduino's thuis draaien.
 
Hallo Marten
Ik ben nieuw hier. Na jaren niets meer gedaan te hebben in de modelbouw heb ik het weer opgepakt. Ik ben bezig met een schaalmodel op stoom aangedreven haven sleepboot van de hebt. Goedkoop uit 1946.
Omdat ik een nieuwe zender moet gaan aanschaffen denk ik aan de X9E. De techniek is nogal anders als mijn laatste F16zender. Dus ik ben heel blij met dit forum. Is er misschien inmiddels ook een Nederlandse handleiding te vinden.
He.Fred
 
@toostbeek

Van mijn kant uit, hartelijk dank voor jouw Nederlandse handleiding (al dan wel over de zender X9D, echter draait deze zender dezelfde besturingssoftware als een X9E zender)
https://www.dropbox.com/s/hwpa2hzxm6qyb10/Taranis X9D and X9D+ Gebruikershandleiding_stage2.doc?dl=0

Dit zal dan ook de heren die inmiddels een X9E zender beschikken, een heel stuk verder kunnen helpen.

Nogmaals mijn dank :koud:

bij deze de link naar de manual van de X9D. Voor zover ik weet is er geen manual van de X9E.
Manual van Open TX is te vinden op : https://www.open-tx.org/downloads
 
Wellicht dat ik er over heen kijk, ik heb ook nog niet de tijd gehad om het extra uitgebreid te bestuderen, maar voor zover ik nu kan zien is de handleiding volledig afgestemd op vliegen. Voor mij is bijvoorbeeld het instellen naar mode 5 voor varen belangrijk. Op de verschillende verkoopsites waar de Taranis X9E wordt aangeboden wordt hier over gesproken, maar in de handleiding komt hier niks van terug. Heb ik het over het hoofd gezien of is dit wellicht bij de X9D niet van toepassing.
Gr. Fred
 
hallo Fred,

Mode-5 is een mechanische aanpassing!
In het menu kun je een elke mode kiezen, daar de volgorde van de sticks, uiteindelijk via de Mixen of de Inputs worden bepaalt.
(Bij andere zenders is dat niet het geval, daar de sticks bij de meeste zenders vast op kanalen 1t/m4 zitten!)

Desondanks dat de handleiding voor het vliegen is bestemd, kun je er veel uithalen van hoe je een mix aanmaakt.
Probeer ook daar een beetje doorheen te kijken.

Schrijf voor jezelf alles eens op, van wat je wilt qua Mixen en andere functies.
Zo vind je al snel de juiste keuze, wat je gebruiken moet.

Edit:
Je woont zo te zien dichtbij Den Haag.
Je bent van harte welkom, om eens langs te komen.
 
Hallo Marten,
Bedankt voor de info. Ik heb inmiddels ontdekt dat het om een mechanische aanpassing gaat. Het is voor mij een puzzel maar wel een leuke dus ga me er zeker verder in verdiepen.
Ik kom graag langs als het uitkomt.
M.v.g. Fred
 
Hoi Marten,
Fijn om langs geweest te zijn weer veel van opgestoken en zet me weer aan het denken. Ik ben er wel uit ik ga de zender kopen. Moet nog even kijken waar het verschil in prijs via internet is groot maar ben wel blij met de service van RC-Point omdat ik er zelf (nog) te weinig verstand van heb. Zelf had ik ook nog een optie voor temp. meting gevonden.
https://www.rc-point.nl/index.php?i...n=article&group_id=20000441&aid=71487&lang=nl
Wellicht is dat ook nog wat.
Verder vroeg ik me af of het niet zinvol zou zijn om voor lipo te gaan in plaats van lood in mijn boot. Ik heb natuurlijk geen motor aan te drijven en me stoommotor is ook een redelijk gewicht. Ik weet alleen niet of het niet te gevoelig is met ontladen en of ik voldoende stroom heb voor bediening/licht/waterpomp/sensoren en servo's. heb jij daar wellicht nog ideeën over, dan hoor ik het graag natuurlijk.

m.v.g. Fred
 
Hallo Arie,

Bedankt voor de tip, het zou inderdaad beter zijn maar ik lees 1,000~30,000rpm dat lijkt me wat veel voor de schroefas van een stoommotor.

Gr. Fred
 
Die 1000 tot 30000rpm is wel op te lossen denk ik. Het houdt in dat hij minimaal 1000 pulsen per minuut moet zien om goed te werken. Als je nu een optische sensor gebruikt op een gatenschijf met 20 gaten dan heb je bij een toerental van 50 omwentelingen per minuut al 1000 pulsen. In je FrSky zender met OpenTx kan je dan die 1000rpm omzetten naar 50Rpm. Je kunt namelijk de telemetry data omrekenen in de software.
 
Hallo,
Ik ben hier al enorm geholpen met het uitzoeken van mijn zender (FrSky Taranis X9E) en heel veel wat daarbij komt, maar nu ik begin te ontdekken dat de mogelijkheden legio zijn ben ik nog aan het zoeken naar een watertank niveausensor voor de 2 tanks die ik onder in de kiel wil maken voor mijn stoomsleper.
Ik heb de FrSky FSH-01 Telemetrie Sensor Hub, besteld hier komt de sensor voor de temp. meting en de accu voltmeter op aan maar ik zou hier graag een meter op aan willen sluiten die in de kleine tanks
( 2 tanks worden ieder 3 cm hoog, inwendig) de inhoud meet. Het zou het liefst ook nog redelijk nauwkeurige meters moeten zijn omdat de tank inhoud maar ong. 400 ml bevat. En om het dan nog wat lastiger te maken, ik heb behoorlijk wat ervaring met houtbouwen maar ben GEEN elektronica techneut en dit is mijn eerste computerzender (dat is dus ook volledig nieuw) Als iemand een idee heeft waaar ik hiervoor terecht zou kunnen, hoor ik het graag.

Gr. Fred
 
Back
Top