Zlin 125 Sohaj

Lekker verder geknutseld en het verfwerk afgemaakt en de laatste besturings dingen gedaan. Toch besloten om het slappe neuskapje te gaan gebruiken, gemonteerd voldoet het wel. Ook moet ik nog vragen of de definitieve kap klaar ligt. Uit gebalanceerd is hij ook en 160 gram ballast is genoeg om een veilig zwaartepunt voor de eerste vlucht te krijgen, dus nog even en dan kan de eerste vlucht gemaakt worden :)

IMG_20210530_162551 by

[url=https://flic.kr/p/2m2ySFe]IMG_20210530_162624
by https://www.flickr.com/photos/77265274@N00/[/url]
 
Dank je Aurectar, en Dirk dat van de houtlijm wist ik niet. Had bij mijn eerste poging sterke behanglijm gebruikt en dat werkte wel bij het stabilo maar de romp heb ik dus opnieuw moeten doen.
 
Ik ben nu bezig met een vleugelhelft van 2.50 m te bespannen.
Ik gebruik een mengsel van 20 gr houtlijm en 80 gr water.
Daarbij voeg ik 5gr perfax behanglijm ( poeder).
Dit werkt goed.
Ik heb voordat ik begon nog eens een proef gedaan op een stuk triplex van 40 op 80 cm.
Dit laatste om mijn werkvolgorde te bepalen.
 
Is verdunde witte houtlijm te schuren? Voor de constructie van een model probeerde ik tot nu toe witte houtlijm te vermijden, omdat het niet fijn schuurt. Maakt het nog verschil of je waterbestendige witte houtlijm kiest of niet bij de oppervlaktebehandeling?
 
Verdunde witte houtlijm heeft een diversiteit aan toepassingen.
Porienvuller en spanlak om er een paar te noemen.
En met nog wat talkpoeder erbij te voegen krijg je een vloeibaar plamuur.
Dit alles één groot voordeel, reukloos en zonder solventen.
Water vervangt het solvent.
 
Gisteren de definitieve kap binnengekregen, doordat Murphy zich er intensief mee bemoeid heeft duurde het helaas wat langer dan gewenst. Heb in de tussentijd wel de basis voor een instrumentenpaneel gemaakt en een stoeltje. Helaas zit het stoeltje op een handige manier vast maar wel zo dat de bedachte sluiting in de weg zit bij het plaatsen van de accu. Nu is het dus zo dat het instrumentenpaneel er niet meer in past. Deze week dus eerst maar de kap passend maken en daarna wat nieuws verzinnen voor het paneel en stoel.
 
Laatst bewerkt:
Ondertussen het instrumentenpaneel zwart geschilderd en voorzien van wat instrumenten, ook de kap gelijmd en verder afgemaakt. En vandaag alles nogmaals nagelopen en nagemeten. Eind gewicht is een behoorlijke 3640 gram geworden, kan ik mee leven. Motor pakt bij half lege accu 38 ampere, dit zal verwacht ik bij versgeladen accu op iets van 42 ampere uitkomen.
Nu staat alles te wachten op goed weer en de mood voor de eerste vlucht, het verslag daarvan zal dan de volgende post moeten worden:yes:
 
Leuk dat de maiden op stapel staat ik ben benieuwd.
Altijd weer spannend hoe een eigenbouw zich gedraagt.
Veel succes.
 
De "goesting" was er, dus vanavond de spullen mee genomen naar het veld. Spanning alom, meestal weinig last van maar vond het nu wel erg kriebelen. Vliegtuig opgebouwd en na nogmaals alles controleren moest het gaan gebeuren. Mijn zoon had de eer voor het werpen motor aan en gaaan. Oeps, beetje meer domping was fijn geweest, snel down geven en daar gaat hij. Motorvermogen genoeg dus snel en veilig naar boven, nu kan de motor uit en na enkele klikjes down kwam de rust. Heerlijk statig rustig vliegbeeld, verwacht na verder afstellen dat dit een heel fijn toestel wordt. Dingen die er eerst aangepast gaan worden dat zijn de motordomp en ietsje down meemixen en ook de roer uitslagen kunnen wel wat kleiner. Natuurlijk ook de remkleppen geprobeert en deze geven een redelijke werking terwijl er geen hoogteroer correctie nodig blijkt. Eerste conclusie is voor mij een zeer geslaagd project waar ik weer veel voldoening uithaal.
Beelden, film en foto, moeten nog bruikbaar gemaakt worden dus die komen wat later.
 
Back
Top